Polecane posty

Sadek    1123

Pokarz mi taką która świeci tylko w jednym "kierunku" ???????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

w ejdnym kierunku czyli masa do masy, faza do fazy. Zwykła żarówka CI będzie świecić obojętnie jak podłączysz fazę i zero. Diody już tak nie podłączysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No ja mam taką żarówkę: 500W

i-topex-zarowka-halogenowa-500w-r7s-94w609.jpgi-topex-zarowka-halogenowa-500w-r7s-94w609.jpg


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Jeśli jesteś pewny, że wszystkie przewody są dobrze podłączone to żarówka jest padnięta- przecież to zwykła oprawa oświetleniowa. Przewód żółto- zielony jest pewnie do obudowy tylko przymocowany dla bezpieczeństwa użytkowania i nie bierze udziału przy świeceniu. Sprawdź może samą żarówkę czy świeci i to czy na pewno ona pasuje do tej oprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale to nie jest instalacja ani urzadzenie na prąd stały, żeby odwrotne podłaczenie styków powodowało nie działanie.

To jest zwykły żarnik halogenowy.

Sprawdź dokładnie ciągłość przewodów. Najlepiej miernikiem bądź innym testerem ciągłości. Producenci idą po taniości i średnica użytego przewodu jest na styk ,a w dodatku potrafi na środku badź przy styku być przerwa nie widoczna, bo izolacja zakrywa.

 

Brak podłaczonego przewodu ochronnego- uziemienia nie ma wpływu na dzialanie lampy. To urzadzenie proste jak żarówka Edisona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

wyjmij żarnik i sprawdź miernikiem miedzy stykami czy masz napięcie. Jeżeli nie masz miernika próbówka powinna świecić przy jednym styku żarnika, podłącz odwrotnie wtyczkę i powinna świecić przy drugim. Żarnik możesz sprawdzić albo miernikiem (opór) albo probówkę włóż do gniazdka( w tym otworze co świeci) żarnikiem dotknij do końca próbówki (tam gdzie palcem się trzyma żeby świeciła) a palcem do drugiego styku żarnika


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293
Napisano (edytowany)

No mierzyłem już wcześniej opór ale napięcia nie mierzyłem...Jutro pomierzę wszystko dokładnie :)

 

 

 

Już się wyjaśniło wszystko :) Lampa ok, żarówka ok, ale kabel który wykorzystałem do podłączenia nie był ok... :/ Dzięki za pomoc chłopaki :D

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Słuchajcie, jest problem z przełącznikiem do siły.Wczoraj były problemy z kablami(źle wpięte były i izolacje popaliło) i dzisiaj go robiłem, aż się zdenerwowałem i go wypiąłem całkiem...a okazało się że w domu jedną faze wywaliło...No i chciałbym go wpiąć znowu, bo on będzie mi wyłączał dwie mufy jedną do spawarki a drugiej nie używam ale lepiej żeby była.Na przełączniku ma oznaczenia takie:

U

R

W

T

V

i jeszcze jakieś jedno ale naklejka odleciała...

Dodam jeszcze że ten przełącznik jest niemiecki produkcji DDR chyba :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To jeszcze jedno to pewnie S ,

R S T podłączasz kable z przewodu zasilającego

U V W podłączasz kable do odbiorników które są zasilane przez ten wyłącznik

Kolejność dowolna jeśli coś będzie się kręcić nie w tą stronę trzeba zamienić 2 przewody albo na zasilaniu albo na wyjściu ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ty no dzięki ziom :) Jednak porządny człowiek z Ciebie jest :D

Jutro zabieram się za robotę bo dzisiaj musiałem tak podłączyć na kostkę bo do śrutownika potrzebowaliśmy dzisiaj i do spawarki...A muszę zrobić tak aby mi jedną fazę odcinało bo z tego przełącznika wyszedłem kablem na warsztat :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Przełacznik albo odcina wszystkie 3 fazy albo wcale bo twoje połączenie może się na kimś zemścić, jeżeli chcesz odpinać zasilanie na warsztat to daj osobny wyłacznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

na kimś lub na czymś bo jak włączysz silnik na dwie fazy a zabezpieczenie nie jest dobrze dobrane to pójdzie się j...


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Spawarkę mam dwufazową a śrutownik trzyfazowy.Ale zrobiłem tak że odcina mi dwie fazy i rozłącza spawarkę.

Będę musiał pozmieniać tą instalację, na razie jest tak jak jest.. Ale Dzięki za pomoc :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odwalasz druciarstwo straszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

zrób żeby odłączało wszystko niema przecież różnicy że od mufy jedna faza nie jest używana. Kiedyś ktoś podłączy coś innego do tego gniazda i może coś z dymem pójść.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Kolego weź tą jedną fazę zasilającą warsztat podłącz pod zaciski zasilania na wyłączniku czyli pod R lub S lub T, a na wyjściu wyłącznika niech rozłącza wszystkie trzy fazy, nie będzie idealnie ale o niebo bezpieczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

zrób żeby odłączało wszystko niema przecież różnicy że od mufy jedna faza nie jest używana. Kiedyś ktoś podłączy coś innego do tego gniazda i może coś z dymem pójść.

 

 

To że coś pójdzie z dymem to najmniejszy problem, gorzej jak kogoś zabije. Włączniki po to są 3 -fazowe aby rozłączyć zasilanie a spotykane też są takie które rozłączają też "zero" w instalacji 5 przewodowej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293
Napisano (edytowany)

No no dobrze mówicie wszyscy.Tylko to wygląda tak:

w kanciapie jest przełącznik pod którym jest mufa.Ja wyszedłem z tego przełącznika kablem i poprowadziłem siłę na warsztat do mufy.Nie mogę rozłączać wszystkich faz bo nie będę miał światła na warsztacie.Z mufy która jest od razu przy przełącznika nie korzystam teraz.Tylko na tej na warsztacie.zrobiłem tak że rozłącza mi jedną albo dwie fazy (nie pamiętam) do spawarki bo by mi cały cały czas chodziła.Na tej linii są dwa bezpieczniki: w budynku przy którym jest warsztat, i w domu.

Oczywiście że nie powinno tak być.No ale mam ocieplać jedną ścianę na warsztacie to wtedy wyjdę ze skrzynki bezpieczników kablem na warsztat i zrobię mufę z przełącznikiem i drugą też z przełącznikiem na wiertarkę stołową.I wtedy będzie tak jak powinno :)

 

Tylko co to z tego że ja zrobię dobrze tak jak powinno być a u nas jest taki "robotnik" który jak raz włączy przełącznikiem i np. spawa, to nie wyłączy przełącznikiem i nie odłączy spawarki i wsadzi kabel od śrutownika, tylko od razu wyciągnie kabel i wsadzi drugi....Nie ma na niego sposobu...Jak powiesz że źle robi to powie że mu do roboty się wpierda***. Rozmawiaj z idiotą ....... <_<

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

To jeżeli tak jest, a widząc po Twoich wypowiedziach Twój kontakt z siłami elektromagnetycznymi jest znikomy (bez obrazy oczywiście :rolleyes: ) wynajmij kogoś i pozostaw sprawy elektryczne fachowcom, bo naprawdę pozabijacie się tam nawzajem i jeszcze będziesz miał człowieka na sumieniu -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli to jest Twój pracownik, to z czym masz problem? Wystarczy mu powiedzieć, że ma robić dobrze albo niech sobie szuka pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@1012 Z siłą to teraz pierwszy raz robię :P

 

@elektrotechnik to jest pracownik mojego wujka....By się go pogoniło tylko że nie ma "normalnego" pracownika...Który miał by prawo jazdy, robił w magazynie,gnój wywalił od kur,posprzątał i takie pierdoły....Bo co nam z tego że weźmiemy jakiego pracownika co dzisiaj przyjdzie, a jutro już będzie po %%%....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Tylko w razie "W" to twój wujo beknie że wyłacznik nieprawidłowo podpięty i później zaczynają się schodzy z ubezpieczeniem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie, oni tylko szukają byle czego, żeby dołożyć karę. Jeżeli ten pracownik jest zatrudniony legalnie, to Twojemu wujowi na gospodarstwo może wjechać inspekcja pracy, a z nimi żartów nie ma. Druga sprawa, to taka, że możesz nie wiem jak dobrze wszystko podłączyć, przestrzegać wszystkich norm, ale jak nie masz na to dokumentu to w razie wypadku i tak jesteś winien. A jak podłączy to byle jaki partacz, ale ze stosownymi uprawnieniami to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No ja wiem...to samo im mówiłem.Jak będę miał wolny czas i będę na wsi to wtedy zrobię tak jak się należy.Albo zlikwiduję przełącznik w kanciapie i tam założę puszkę i na warsztacie jedna albo dwie mufy z przełącznikami..


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez kuba123456
      Witam jakie oświetlenie ledowe polecacie do ciągnika ? 
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj