Polecane posty

Fenol    4

jakie oświetlenie w obejściu/budynkach jest najlepsze i najtańsze?


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Najbardziej energooszczędne są świetlówki i maja dużą sprawność świetlną. Ich zakup jest droższy od zwykłych oprawek i żarówek ale z czasem sie opłaca. Wszystko zalezy jakie to pomieszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

ja bym proponował lampy takie jak są na ulicach tylko troche większe (ich nazwa mi z głowy wyleciała ) ja mam takie 2 zamontowane a 3 czeka na czas żeby ją założyć są w miare oszczędne i dają dość dużo światła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Ja montuję w chlewach garażach takie halogenowe 150 W a na dworzu żeby było widno 500 W z czujniem ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Chyba kolega ma małe rachunki za energię ;) ;)

 

Co do oświetlenia gospodarstwa najbardziej ekonomicznymi będę świetlówki jak pisano wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu w mojej miejscowości grasowali złodzieje,zrobiliśmy na oborze maszt i halogenową o dużej mocy żarówkę do tego sterownik,dobra sprawa programuje się kiedy ma się włączyć i wyłączyć,koszt nie jest taki duży takiego sterownika.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja przy bramie wjazdowej i przy wejściu do domu mam zamontowane lampy halogenowe z czujnikami ruchu a w budynkach narazie zwykłe żarówki ale trzeba będzie pomyśleć o jakichś jarzeniówkach


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
użytkuje ktoś takie lampy???

 

http://www.allegro.pl/item490450357_lampa_...ie_230v_4w.html

 

http://www.allegro.pl/item490427274_lampa_..._mocy_230v.html

 

 

jak jasno to świeci???do jakiej zwykłej żarówki można porównać (ile W)???

Lampa z pierwszego linku ma światłość 240 cd (kandeli) przy mocy pobieranej 4W . Dla porównania reflektor halogenowy 100W ma światłość ponad 1000 cd. Co przy cenie 98 zł nie jest zbyt ekonomiczne. Uzasadnione jest to tylko w przypadkach gdzie nie wymaga się dobrgo oświetlenia np. brama wjazdowa przy oświetleniu ciągłym przez całą noc. Wtedy koszt zakupu zwróci się dość szybko. A to, że jest tam zasilacz impulsowy nie ma żadnego wpływu na trwałość diod. Jest to po prostu chwyt reklamowy bo większość ludzi nie wie nawet co to jest zasilacz impulsowy. Zasilacz liniowy działałby tak samo a byłby o wiele trwalszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

No i te duże 500 W mam za 18 zł jedna to te diodowe się chyba nie nadają do oświetlenia budynku czy też podwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

dla mnie koleś proponował że za 200zł zrobi oświetlenie podwuraka jak myślicie drogo?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Zależy jakie lampy i ile metrów kabla . Ja ma silosie zborzowym mam zamontowanego pożądnego halogena który oświetla prawie całe podwurze , i mam jeszcze jedną zamontowaną na garażu potrzbena jest do oświetlania maszyn naprawianych w nocy . Trzecia lampa to halogen zamontowany na drugim garażu , a czwarta , to również halogen ;) ale jak zamknie się w garażu przy dużym mrozie to można w bluzie chodzić , bo jak się przy niej stanie przez dłuższą chwile można się porządnie opalić :) Więcej lamp nie pamiętam , i prosze o rozgrzeszenie i dobre oświetlenie :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293
Napisano (edytowany)

Siema :) Nie chcę zakładać nowego tematu to tu napiszę.Mam problem z halogenem zewnętrznym który chciałbym założyć w warsztacie.Założyłem nową żarówkę 500W i podłączyłem tak aby sprawdzić do gniazdka czy świeci i nie.....Prąd przepływa,żarówka ma przejście a nie świeci...Nie wiem co jest....

halogen-zewnetrzny-50331c5b-conrad-500-w-bialy_0_b.jpg

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

A zdjęcie podłączenia w kostce przy lampie (jeżeli nie świeci prąd nie płynie może być napięcie)?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No z lampy wychodzą trzy kable....Dwa białe i trzeci zielono żółty..To podłączyłem dwa białe do gniazdka i nie świeci...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Rusz trochę żarówką pod napięciem, nie wskoczyła na miejsce, ten typ tak ma.

kable dobrze podłączyłeś, żółto- zielony to uziemienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Bez napięcia też może poruszać i to będzie chyba bezpieczniejsze, jak masz miernik to sprawdź czy jest przejście między wtyczką a pinami do mocowania żarówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293
Napisano (edytowany)

Ruszałem żarówką no i dalej nic...Tylko mi się wydaje że źle podłączyłem bo trzeci żółto zielony to uziemienie to nie podłączyłem....

 

No a jak ten żółto zielony kabel z halogenu podłączę pod "0" To będzie dobrze??

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
Napisano (edytowany)

Dla własnego bezpieczeństwa zostaw tą lampę.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Przecież to jest dobra lampa tylko trzeba wiedzieć jak podłączyć :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nie powinno bo może być napięcie na obudowie. Może żarówka zła.

Pod żarówką masz śrubkę, odkręć ją wyciąg lustro i sprawdź podłączenia kabli. Musi działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Odkręciłem i wszystko jest w należytym porządku....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

zamieniałeś kable w gniazdku jak podłączyłeś? niektóre trzeba dobrze podłączyć bo świecą tylko w jednym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez kuba123456
      Witam jakie oświetlenie ledowe polecacie do ciągnika ? 
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj