wojtas

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM

Polecane posty

wojtas    75

Mam zamiar kupić przetrząsarkę do 3512. Interesuje mnie czy da rade współpracować z maszynami o szerokości powyżej 5 metrów hydraulicznie rozkładaną. Pytanie do użytkowników takowych - czy da radę w dużej trawie i jak zachowuje się w transporcie (czy nie unosi przodu bo nie wiem ile takie coś waży), no i czy lepsza hydraulicznie rozkładana czy wystarczy ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam 4m i zapiąłem jo do ciapka i spokojnie dawał sobie z nio rade. Do 3512 5 m bez problemu poradzi. w sumie to sam planowałem około 5m kupić ale cena byłą za duża :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Jak składana do góry powinien dać rade, jak składana do tyłu tak jak moja to przodek może mu podnosić. Ja w c 360 bez tura i obciążników z przodu i mi podnosi przód przy lżejszym ruszaniu jak jest złożona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Moja składa się do tyłu i w ciapku nie podrywa przodu


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@wojtas jaką masz kosiarę???jaka szerokośc robocza???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Andzej ale w ciapku masz tura więc to też trochę daje tym bardziej że tur jest wysunięty do przodu. Ale co do tego przy zakupie trzeba się sugerować masa przegrabiarki bo niekiedy 4 m sa cięższe od 5 m :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tur był odpięty ;p (u mnie to akurat rzadkość ale trafił się odpięty :) )


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
@wojtas jaką masz kosiarę???jaka szerokośc robocza???

kosiarka to stary famarol 1,60. koszę zetorem a w tym czasie ojczulek mogłby rozbijać pokosy 3512. do tej pory robił to pasówką , było dobrze ale w tym roku zaczęła się sypać i na drugi sezon trzeba pomyśleć o czymś wydajniejszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a kosiarkę zamierzasz zmieniać??? bo do 5m karuzeli powinna być szersza, żeby brać trzy pokosy.po takiej będziesz brał 4 ale będziesz musiał jexdzić po pokosach kołami. myslę, że 3512 poradzi sobie z większością przetrząsarek o masie do 500kg.

 

 

kupujesz nowa czy uzywana??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

dopóki się nie rozleci to będę nią kosił. rozglądalem się i za listwówkami ale narazie przetrząsarka pilniejsza.mam zamiar kupic używkę . gośc niedaleko ma taką kuhna 95 rok 5,40 hydraulicznie skladaną ale ceni około 6 tys.(drogo) składane ręcznie w granicach 3-3.5. , ale z reguły są to starsze modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

najważniejsze, żeby wyjeżdżona nie była :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Sprzedam ci mojego KUHN-a , ma cztery karuzele , zamiata coś koło 5,2 m i jest składana do tyły , mam MF 255 i nie mam obciążników , to podrywa lekko tylko przy szaleńczym ruszaniu , ale to rzadkość , kręci się kierownicą lepiej niż w nowym new hollandzie :) . Jak dasz 4 tyś , to ją sprzedam , bo sam zamierzam kupić coś 6 m , tylko składane hydraulicznie do góry , klientów mam już paru , bo jak widzą jak śmigam 3 szosową po łące , a oni swoimi gwiazdówami robią hektar w tym samym czasie kiedy ja zdąże bez pośpiechu oblecieć cztery , to stoją na miedzy i podziwiają. Dodam iż była to pierwsza przetrząsarka dwa lata temu , po mnie pożyczył ją kolega z są sąsiedniej wioski , i na drugie siano kupił podobną . Teraz tylko brakuje mi jakiejś wielkiej zgrabiarki claasa , i można siano robić :) , myślę o Linerze 660 hydro , ale położyć 10 tyś za zgrabiarkę to trochę dużo , ale ilość dzierżaw z roku na rok rośnie , i trzeba się rozwijać . :) Co do wagi to ma nieco ponad 600 kg , może nawet 700 , a wystaje z tyłu z trzy metry . Proste podsumowanie mojego znajomego , cytuje ,, To jest maszyna ":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Gdybyś mieszkał bliżej wpadłbym zobaczyć, ale niestety za daleko. Masz może foty tej maszyny.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Foty zapewne zrobie jak na wisne kupie sobie cyfrówke , bo z tele nie akceptują mi modzi . Więc w niedalekiej przyszłości napewno pykne foty ^_^:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Ja mam też kuhna składaną do tyłu i jak tur jest na ciągniku to podnoszenia przodu nie ma. Moja ma 4 karuzele zbiera 4 pokosy z kosiarki 165 cm ciążka nie jest tylko duży ciężar jest daleko do tyłu wysunięty i tworzy się dźwignia i podnosi. Jak nie ma ani obciążników ani tura a ze tur praktycznie zdjęty był kilka razy po zakupie a potem każdy stwierdził ze sensu nie ma to nie ma problemu i tur dociąża.

 

endrju masz racje ja 20 ha łąk 5 godz i zrobione i dodam ze łąki oddalone kawałek od siebie i kawałków trochę jest. Dziadek powiedział tak samo to jest maszyna. Sąsiadowi jak pojechałem 0,5 ha zrobić takiemu dziadkowi to zanim się z domu wygramolił żeby zapłacić to już mnie nie było na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Największa łąka to 3,5 ha, to tam to robota idzie, ale jak widzę takie kawałki po 0,5 ha i jak mam rozkładać za każdym razem ręcznej, to mnie krew zalewa, ale co zrobić, takie mamy rozdrobnienie rolnictwa i nic na to nie poradzimy. Dla tego myślę o sześcio karuzelowej hydraulicznie rozkładanej, bo raz że cała masa jest praktycznie przy samym ciągniku, dwa to wydajność, a trzy to wygoda, bo nie trzeba cały czas wyłazić i rozkładać ją na każdej łące. ;)

 

 

Przed kropko, przecinkiem lub innym znakiem interpunkcyjnym nie stawiamy spacji!! Stawiamy tylko po.

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja czasem nie składam do transportu tylko tak jadę ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Ja wszystkie łąki mam praktycznie w skupieniu oddzielają je w większości tylko rowy melioracyjne no i jakiś szuwar gdzie się nie da wjechać więc nie składam. Składam tylko jak jadę z jednego miejsca gdzie mam łąki na drugie gdzie znowu mam kilkanaście łąk praktycznie pooddzielane znów szuwarami bagnami i rowami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no i kupiona- fella 520 hydro. myślałem że będzie podnosić przód u ferdka ale o dziwo nie. może ktoś ma podobną to niech napisze coś o ustawieniach , bo chyba mozna ustawiać tak by odrzucała od granicy pola (blokady kół i skrętny zaczep)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Ja chyba bede miał do sprzedania Claasa 450 cztero karuzelową. Z 30 spokojnie dawała rade. mechanicznie skladana. Własnie i ja zastanawiam sie nad sprzedaza tej, bo może kupie coś wiekszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszm    0

U 3512 + DF coś około 5.20 moze wiecej składana do tyłu obciążniki zakładam tylko jak mam gdzieś dalej szosą pojechać i biorę 4 pokosy po kosiarce 1,65 i nie ma trawy z którą bym nie dał sobie rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Zetor 7011 + Claas Volto 64. Bierze idealnie 3 pokosy po 2,65. zetor bez obciążników pod maska bez problemu sobie radzi. Super maszyna , szybko fajnie się składa i bardzo fajnie sprawuje się na zawrotach w porównaniu z Poettingerem. W pierwszym pokosie jadąc z tyłu za kosiarka to na 3 biegu jeśli troszke już podeschła to 4-ką. Polecam ta maszynę jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursus 3512+ deutz fahr 6,6m radzi sobie bardzo dobrze nic nie znosi przodu, jade 2 biegiem i niema cięrzko. Maszyna godna polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj