wojtas

Przetrząsarka karuzelowa do ciągnika 50KM

Polecane posty

siewnik123    0

Witam, przymierzam się do kupna przetrząsarki ktora bedzie wspolpracowac z ursusem c360 lub 360-3p na około 12 ha.

budzet okolo 5000 zł

napewno musi byc zawieszana,

mysle ze 4 gwiazdowa starczy,

zastanawiam sie czy c360 sprosta przetrząsarce hydraulicznie skladanej?

prosze o konkretne modele i ewentualne Wasze doswiadczenia z takim zestawem :)

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Myślę że możesz śmiało myśleć o hydraulicznej tylko czy za 5 tys kupisz to nie wiem. Co do modeli to może w ten sposób Krone, potinger, kuhn, fella, stoll czy deutz fahr będą to maszyny nowsze więc i cena wyższa a takie jak jf, zwegers będą starsze i na takie radzę uważać dlatego że one są mniejsze i do 60 4 wirniki to jest nawet za mało ale głownie chodzi o zużyte podzespoły w tych maszynach. Moja opinia jest taka potinger albo kuhn tutaj cena nie jest niska ale wytrzymałość jest wysoka i to że cały czas produkują te marki więc i z częsciami łatwiej


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Za 5 tyś, ciężko będzie coś fajnego i rozkładanego hydraulicznie kupić. Ja w zeszłym roku też rozglądałem się za czymś w hydraulice ale trzeba było wtedy dać około 7-10 tys, to nie stety ciut za duża rużnica , jak dla mnie w rozkładanej ręcznie a hydraulicznie, więc za 4 tyś kupiłem deutz fahra i jestem z nej zadowolony, ma 5,20 szerokości i do 3 P jest idealna. Polecam taki model oczywiście ja kupiłem w bardzo dobrym stanie, pracuję cichutko, model to deutz fahr- KH 500. Nie radzę kupować 4 kołowe a z tych starszych i mniejszych np, ma 4 m szerokości a ma 4 wirniki, u nas były dwa przypadki gdzie tryby się prwały  bo za duże jest obciążenie na za małe koła zębate a wnich właśnie takie są, a koszty naprawy są kolosalne, więc jak szukasz to z młodszych, bo te starsze i mniejsze modele to porażka, bynajmniej w moich odczuciach i tych co im się roz..bało i teraz stoją w pokrzywach bo koszt jednego trybu to około 600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja mam PZ FANEX 50, jest to bardzo lekka maszyna i c-330 smiga z nią lekko. Kasy by jeszcze trochę zostało. Maszyna kręci się nie aż tak szybko ale rozrzuca super i też nadaje się do siana bo nie zrobi "sieczki". Są hydraulicznie składane i mechanicznie, bierz hydrauliczną jakąkolwiek byś kupował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damik10    463

Ja mam Pottingera 4gwiazdy,  4,7m z ruchomą wieżyczką i c-330 lata w niej bez problemu, więc C-360 też sobie rade da, a przetrząsarka po pierwszym sezonie powiem że ładnie roztrząsa :P Także polecam Pottingera :P

Edytowano przez damik10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siewnik123    0

bardzo podoba mi sie przetrzasarka polecana przez Piotrek1975 (deutz fahr kh 500)

 

znalazlem na akucjach kilka w wersji hydraulicznej w cenie okolo 6500-7000 zł (byc moze doloze troche wiecej do mojego zakladanego budzetu 5000 zł aby miec cos nowszego)

 

mam jeszcze pytanie dotyczace tego hydraulicznego rozkladania a dokladniej czy ursus 360 moze napotkac jakies problemy? widzialem na filmikach ze osoby obslugujace te maszyny przy rozkladaniu ciagna za jakas linke (prosilbym o wyjasnienie jakie sa sposoby rozkladania)

 

i jeszcze jedno pytanie bo jak kazdy dobrze wie ze w 60 pompa i wom dzialaja zawsze razem i chodzi mi o to jakie sa tego konsekwencje (mam na mysli to ze bede zmuszony sciagac i zakladac walek przy kazdym skladaniu i rozkladaniu i tak samo przy podpinaniu maszyny do ciagnika)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Co do składania to zawsze możesz użyć napędu pompy zależnego od skrzyni biegów


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj