pawel74

Lepiej mieć mamki czy kupować cielaki??

Polecane posty

andrzej2110    535

Dokładnie. Dlatego zwiększam powierzchnie kuku (co prawda i hodowla się rozrasta :) :) )


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

No żebyś jeszcze z hektar kukurydzy posiał to myślę że by starczyło

A co wy o tym myślicie?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

1 ha kuku na 10 byków?może być trochę mało.ale ma 50 ha więc chyba nie zaszkodzi jak 1 czy 2 ha więcej posieje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ale 2 czy 3 ha na pewno Cie nie zbawia. Najwyżej dokupisz zboża, a takiej powierzchni kuku będziesz miał dużo paszy do opasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To zmniejszysz liczbę świń.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Ze świń nie zrezygnuje ponieważ w tym roku wyremontowałem chlewnie pełna automatyka. Masz racje jak braknie to się dokupi zboża teraz nie jest takie drogie. A i jeszcze się chciałem zapytać czy śrutę dajecie z jakimś koncentratem jak tak to z jakim ile kosztuje i na ile wystarczy dla 10 byków?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czytając pierwsze Twoje zdanie pomyślałem o znajomy co mieszka 200 m odemnie. Ze 3 lata temu przerobi oborę z bydła na świnie (jeszcze szukał po wsi osi o starych wozów żeby długo wytrzymały w gnoju :) ) a teraz zlikwidował świnię całkiem. Został przy zbożach.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Ja bym sie na śmierć zanudził. A na kasę nie jestem łapczywy tylko nie lobię nic nie robić. To dajesz tę śrutę czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jasne ze dostają i to sporo. Nawet kukurydzy dostają połowę tego co krowy i jałówki bo więcej nie zjedzą :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

A jak myślisz jaka rasa na początek. Chciałbym chodować duże byki 800kg i po wyrzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Ja tam śruty nie daję, a co do byków to myślę że mięsne i HF


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Byka HF to praktycznie tylko do rozrodu warto trzymać. Jak sam opas to lepiej jakiegoś chociaż mieszańca kupić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Weś poszukaj sobie temat po ile teraz cielaki czy co, albo po prostu kup kramik i zobacz!


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

A co do tematu to moim zdaniem lepiej mieć mamki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie był bym taki pewien. Kilka sztuk tak ale tak by nie dokupować cielaków to nie jestem pewien. Mamkę musisz chować cały rok i ona trochę zje. Taniej będzie kupić parę cielaków a parę z własnego chowu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
Ale o co ci chodzi?? ;) parzcież nie musisz odpowiadać. ;)

Sory nie byłem za bardzo w humorze

Ale taka krowa zawsze trochę mleka da i mógł byś pomyśleć o własnym baniaku albo po prostu mleko świniom lać


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Mi chodzi o to gdy bym kupił z 10 małych mamek to one tak i tak będą rosły ze dwa lata a przez ten czas mogła by się chociaż 1 ocielić. I po dwóch latach bym ją sprzedał a z małym zrobił bym tak samo. I taki cykl. co o tym myślicie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Będziesz miał więcej roboty niż co zysk też był by mały i moim zdaniem to zabawa tylko by była


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Jak to przecież byka też musze opasać a przy mamce to mam kase za nią i darmowego cielaka. A do ilu kg może urosnąć mamka tak średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

ja bym wolał mieć 10 tych krówek pieniądze masz za mleko co miesiąc i za świnie i za byki i było by ok 2lata to chyba się czeka żeby zacielić tylko


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

nie mnie nie ciągnie do pracy przy mleku. Tylko opasanie bydła. ;)

A jak myślisz lepiej jak są uwiązane czy luzem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

wiesz u mnie bydło stoi luzem ale jak byka uwiązywaliśmy i trzeba było odwiązać i uwiązać dzień w dzień to był strach


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj