Zaloguj się, aby obserwować  
szycam

Farmtrac 685 dt czy Farmer F-8258

Polecane posty

szycam    0

Który ciągnik wybrać Farmtrac 685 dt czy Farmer F-8258 głównie do ładowacza czołowego i prasy rolującej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

Ja bardziej bym ci polecił farmera lepsze rozmieszczenie dzwigni w kabinie lepsza wygoda. a nie lepiej kupic new hollanda ja bym ci go bardziej polecl duzo wieksza jakosc a cena taka sama a jak dobrze pogadasz z dilerem to bedzie tanszy od farmera.

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikna102    0

Ja BYm ci polecil Farmera bo ja sAm mam 2 tego 80km i 105 i jakk u mnie ten 80 km jeszcze przez 2 lata nic sie niestalo Pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

A ja polecam Farmtraka silnik perkinsa mniej będzie palił kabina bardziej komfortowa. Nie daleko mnie gościu miał Farmera to co dziennie stał serwis na podworku, gosciu sie wkurzył i Farmera już nie ma i kase odzyskał teraz kupił dwa Zetory Forterre jednego z turem to sie żali, że duzo pali :)

Ale zdecydowanie bym postawił na Farmtraka tansze częsci, serwis mało elektroniki zwrotniejsz, wiec ja bym wybrał Farmtraka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja posiadam 685dt już dwa lata, sąsiad w ubiegłym roku kupił Farmera i też jest zadowolon,farmer ma mniej przełożeń w porównaniu do farmtraka, a co kupisz to już jest twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trudny wybór mi podoba się w Farmtracku silnik Perkinsa w mojej wiosce jest jeden Farmer 80km z silnikiem MMZ i się dobrze sprawuje wujek posiada już 3 rok Farmera i żadnych zastrzeżeń nie ma,trzeba by dobrze porównać dane obu ciągników takich jak masa ilość przełożeń oraz udźwig TUZ.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jesli w wiekszosci nie do pola to Farmtrack jak najbardziej albo NH TD5030 stary TD80D. A Farmtrack 685dt chyba ma rewers elektrohydrauliczny to juz miodzi do tura.

 

Oszczedne zwinne ciagniczki w turze beda dobrze sobie radzic.

A Farmer to raczej troche masywniejszy ciągnik chyba mniej zwrotny więc lepszy jako ciągnik głowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Wydaje mi się że wybrał bym farmera , moim zdaniem silnik john deera jest bardzo bardzo trwały , wcale nie gorszy od perkinsa , Jest w nim lepsza widoczność niż w farmtrack-u , no i ergonomia w kabinie jest lepsza, ogólnie jest bardziej zwarty , ma moim zdaniem lepszy silnik, i niektórymi parametrami dobitnie wyprzedza farmtrack-a.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

I co z tego ze silnik john deera jest trwały ? ale wszystko inne to badziewie. W wiosce obok mnie gościu ma 2 farmery i jak sąsiad u niego był to jego żona mu mówiła ze serwis ciągle przyjeżdża tak się sypią (było to 1.5 rok temu nie wiem jak jest teraz) zapytaj się użytkownika @michalfarmer myślisz, że dlaczego sprzedał farmera ?

 

 

@pablo21 dlaczego farmtrac 685 dt ma nie być jako główny ? przecież wazy 4 t. ? to lambo r3 jak sie nie myle wazy mniej

@ursus914 nie gadaj mi tu ze kabina w farmerze jest lepsza od kabiny w farmtraku 685dt masz tu pare zdjec i se porównaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie sugerowal bym się trwałościa silnika JD.Silnik MTZ jeśli chodzi o trwałośc jest nie do zajeżdżenia ,a slynie rownież z niebywałej oszczędności.Do tego motoru nie ma się o co przyczepic i szkoda płacić za JD bo nie warto.Ewentualna naprawa D 243 jest niezwykle tania,a o kosztach eksploatacji nawet nie wspominam,są darmowe.W wyborze ciagnika sugerował bym się innymi podzespołami gdyż białoruski motor jest O.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

moim zdaniem Farmatrack jest bardziej pewny jeśli chodzi o awaryjność , to znaczy że więcej osób twierdzi że dobrze sie sprawują no i raczej perkins mniej spali od mmz ale zato Farmer napewno będzie miał lepszy uciąg w polu ze względu na mase... osobiście bardziej podoba mi sie farmer ale wydaje mi sie że wybrałbym farmatracka bo ta firma ma napewno większe doświadczenie w produkci ciągników niż sokółka ...


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Mam znajomego który ma Farmera i jest bardzo zadowolony , chodzi mu bezawaryjnie, z ładowaczem pracuje , dużo mth. robi , i wszystko jest ok. naprawdę godny polecenia ciągnik, Farmtack-ów to u nas jak na lekarstwo, jeden w okolicy, i się psuje, różne pierdoły wysiadają , a z grubych rzeczy to pompa podnośnika szwankowała .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
moim zdaniem Farmatrack jest bardziej pewny jeśli chodzi o awaryjność , to znaczy że więcej osób twierdzi że dobrze sie sprawują no i raczej perkins mniej spali od mmz ale zato Farmer napewno będzie miał lepszy uciąg w polu ze względu na mase... osobiście bardziej podoba mi sie farmer ale wydaje mi sie że wybrałbym farmatracka bo ta firma ma napewno większe doświadczenie w produkci ciągników niż sokółka ...

 

 

Ile waży farmer??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Liczy się przecież Masa ze wszystkimi obciążnikami , a nie gołego, bo on niema być do oprysku czy siewu nawozu , farmer ze wszystkimi możliwymi obciążnikami waży 4300 a Farmtrac 4450 kg , więc różnica jest nieduża , a wszystko zależy od rozkładu masy , bo czasem lżejszy ciągnik będzie się pewniej zachowywał z ciężką maszyną zawieszaną , jak cięższy ze złym rozkładem mas.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

w farmtracu przy takiej masie powinni zwiększyć udźwig tylnieggo tuzu, jakieś dodatkowe siłowniki wspomagające, zgadzam sie z przedmówcą że ważny jest rozkład masy ale nie sądze żeby byli tak mało myślni inżynierowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

za dopłatą można mieć dodatkowy siłownik który zwiększa udźwig o 650kg jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj