Polecane posty

konrad82    50

ile taka grzałka kosztuje??  Jaką kupiłeś droższą czy tańszą?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Do tej pory montowałem tylko polskie grzałki z Nowej Dęby. Koszt takiej do MF 4 ( 820W ) to ok 80-100zł. Jeśli chcesz mieć podobnie jak oryginał z przewodem itp to musisz szykować przynajmniej 500-600 zł ( są dostępne grzałki podobne do oryginału na allegro). Jeśli zdecydujesz się na tą droższą to zapytaj przed zakupem jaką ma moc bo przewody i inne duperele nie mają większego znaczenia jak słaba grzałka.

Ja montowałem w mniejszym silniku niż jest w 3080 choć zapewne będzie pasowała. Montaż dziecinnie prosty - spuszczasz płyn z bloku, wybijasz brok ( zaślepkę bloku) i wbijasz ( wciskasz ) grzałkę. Najlepiej ją jeszcze dodatkowo uszczelnić klejem uszczelniającym lub silikonem. 

Odnośnie mocy to do tej 6 cyl. dobrze jakby było ok 1000 W choć i te mniejsze spokojnie dadzą radę. Ja jak jest mróz to podłączę sobie na 20-30 min. i odpala bez większych problemów ( pomimo że 4 Perkinsa przeważnie gorzej odpala niż 3 czy 6 cylindrów i dalej nie wiem dlaczego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Moja fura słabo pali, przy dzisiejszym mrozie -4 już kręciła kilkanaście sekund....

Obojętne w który brok??????

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jak najniżej no i najlepiej na środku. W 4 cylindrowym montowałem zawsze pomiędzy filtrem paliwa a pompa wtryskową ( tam ogólnie za dużo miejsca nie ma ). Co do świecy płomieniowej to racja ( przy sprawnym silniku ma zapalić ) ale grzałka ma taki dodatkowy plus że silnik pracuje równiej po odpaleniu no i rozruch jest jeszcze lepszy, nawet w duże mrozy.

Jeżeli bardzo chcesz to mogę sprawdzić gdzie montowana jest oryginalna ale musisz mi dać trochę czasu.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak już zagrzejesz to żadna świeca niepotrzebna... u mnie też wczoraj -4... w MF3060 aku na padnieciu a on od strzała odpalił bez grzania świecy bo nawet o tym nie pomyślałem a pewno i tak zapowietrzona o ile w ogóle sprawna... zaskoczył mnie... Z U5314 tak łatwo nie poszło a niby silnik kosmetycznie się tylko różni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Mój mf 675 do -6 to sobie nic nie robi tylko strzał z rozrusznika, jak więcej to grzeje świece i odpala tez bez problemu. Ważne żeby aku bylo mocne i rozrusznik miał uderzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jakiej mocy macie akumulatory???

Ja mam 120Ah i 870A 

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

To zwarcie gdzieś masz, napraw to to może i reszta wróci do normy.

 

Namierzyliśmy zwarcie w okolicach tylnego prawego koła i dosłownie wróciło do normy. Wciskasz hamulec, wyłączasz napęd. Dziękuję bardzo za wszelkie wskazówki. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Problem dotyczy MF 3060. Muszę wymienić przedni atak z kołem talerzowym. Może ktoś powiedzieć ile zębów ma mieć atak a ile koło talerzowe ? Bo znalazłem używke i koło talerzowe ma 33 zęby a atak 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

rozmontuj i sie dowiesz jaki tam siedzi... 9x33 jest w większości konfiguracji ale zdarzają się 8x33 wg katalogu

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Wiecie co może być powodem częstych problemów z wchodzeniem na wysokie obroty? 


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

długo nad tym myślałeś?? od razu trza było spamować?

 

@Runder filtry !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukesz    1
Napisano (edytowany)

Problem z MF 3085 ubywało płynu chłodniczego odmą z pokrywy klawiatury leciała para wodna w oleju ślady płynu po rozgrzaniu więc uszczelka pod głowicą wymiana uszczelki planowanie głowicy i ??? znowu to samo a nawet gorzej nie sprawdzałem głowicy na pęknięcia. czy oprócz pękniętej głowicy ma ktoś jakieś pomysły bardzo proszę o pomoc A zapomniałem traktor kupiony jest u nie tylko 20 mth więc nie wiem co się działo wcześniej ogólnie stan bardzo zadbany a na zegarze nie całe 8000mth z roku 93 choć podchodzę do tego sceptycznie

Edytowano przez lukesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Masz w nim wymiennik ciepła (chłodnica oleju silnika). Tam morze być przeciek, jak nie to zostaje głowica, może korek w głowicy się rozszczelnił albo jak piszesz pęknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

z tym wymiennikiem ciepła to bardzo ale to bardzo optymistyczna wersja no ale... nadzieje trzeba mieć :) Głowica to ta wersja ze średnej półki cenowej tymbardziej że jak ją ruszyłeś to twierdzisz że jest gorzej... pękniętego bloku nie życze największemu wrogowi bo przerabiałem to, tyle że 4cyl a i tak koszt znaczny

 

Ja bym się skupił na innej kwestii.. 20mth czyli świeżo po zakupie? wady ukryte produktu? jest sens walczyć czy to walka z wiatrakami? Ja po swoich przejściach nacytaem się różnych opini ale czy jest podstawa do zwrotu czy nie to wkońcu nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tylko że jak już sam "grzebał" to się pozbył wszelkich praw, nawet gdy by był na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukesz    1

gwarancja i  inne rękojmy odpadają zastanawia mnie jedna rzecz z lewej strony silnika po stronie pompy wtryskowej przy bloku silnika jest prostokąt z napisem Perkins przykręcane na jakieś 10 śrub czy to jest wymiennik ? bo już oglądałem kilka sztuk i tego nie miały. wszelkie sugestie będą pomocne z góry dziękuje   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

ta blacha z napisem perkins to chyba zwykły cooler zamykający silnik.. pewno woda będzie za tym.

A wymiennik ciepła to przeważnie był w obudowie filtra oleju... podłaczone są do niego węże wodne. Ale patrząc po ogłoszeniach tam tego nie ma

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

On ma 3085 a tam już jest nowy typ silnika QUADRAMET i wymiennik będzie inny. Niezmienny fakt to doprowadzone przewody wodne, nie koniecznie węże, po tym można poznać wymiennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukesz    1

Temat opanowany trochę śmieszna sprawa pompa wody zintegrowana z rozrządem przeciekała i płyn leciał do oleju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilos235    0

Mam problem z moim MF w czasie jazdy po asfalcie powstają drgania :/ drgania ustają na  maxymalnych obrotach i po puszczeniu gazu znów się nasilają gdy ciągnik zwalnia przy małych prędkościach bieg 1 i 2 nie występują, ktoś może się domyśla co się może dziać ? dodam że przednie opony kwalifikują się już do wymiany 5% bieżnika natomiast tył ok 50% ale jeżeli napęd jest rozłączony to nie powinno to mieć chyba znaczenia ? w czasie jazdy po polu nic takiego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj