Polecane posty

lukbold    1054

Dobry pomysł... pokręciłem kluczem za przedni wałek - traktor jedzie. Pokręciłem za wałek wychodzący ze skrzyni - traktor jedzie. Założyłem wał, zaparłem sie o drzewo... wałek wychodzący ze skrzyni stoi.

Od razu spuściłem olej, wyszarpałem sprzegło przedniego napedu. Jedna z tarczek ciernych miała oberwane wypustki i zużycia 0,4mm bo 3mm -> 2,6mm. Czy to aż tak dużo? Czy te oberwane wypustki na jednej z 4 tarcz powodują ślizganie sie sprzegła?

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak brakuje 1 z 4 to 25% mniej mocy, a zdarzyło mi się kilka razy że przy dobrej przyczepności (glina) przodek przestawał się kopać, min. po to jest sprzęgło żeby nie po ukręcać nic w napędzie. Gdy brakuje 25% siły ciągu to już widocznie nie grzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ale myśmy nawet eksperyment zrobili... zaparł sie o drzewo, przód na lewarku i starczyło za koło złapac i juz przestawało się kręcić.. Więc tej mocy to może 1% tylko było przekazywanej :P Zamówiłem nowe tarczki, przekładki tarczek mają gładką powierzchnie więc raczej dobre... zobaczymy co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilos235    0

Witam,

sprawa wygląda tak przeabiam mf 3080 bo oczywiście jak to bywa padł sterownik skrzyni, nie chce mi się bawić w kupowanie używanego nie pewnego sterownika więc wszystko będzie na przekaźniki o ile z blokadą mostów jest najmniejszy problem bo założę włącznik taki sam jak do półbiegu elektrohydrauicznego, WOM już też załatwiony,   to czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak rozwiązać sprawę póbiegów (żów/zając) i napędu, z tego co zauważyłem to wszystko włącza jedna cewka, ostatnia na dole, jeżeli jest na niej prąd to napęd jest cały czas włączony i działa zając, jeżeli prądu nie ma można zmienić półbieg  ale co wtedy z napędem ? :P czy potrzebny był by tu jakiś przekaźnik dający impuls na tą cewkę żeby zmieniać półbiegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

za***iście.. nie masz pojęcia jak to działa a pchasz tam swoje grabie. Ja kupił regenerowany sterownik za 800zł oddając swoje zgliszcza w rozliczeniu.... majątek? w porównaniu do cześci skrzyni biegów to groszowe sprawy a żyje spokojniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak rozwiązać sprawę póbiegów (żów/zając) i napędu, z tego co zauważyłem to wszystko włącza jedna cewka, ostatnia na dole, jeżeli jest na niej prąd to napęd jest cały czas włączony i działa zając, jeżeli prądu nie ma można zmienić półbieg  ale co wtedy z napędem ? :P czy potrzebny był by tu jakiś przekaźnik dający impuls na tą cewkę żeby zmieniać półbiegi?

Popatrz dobrze, pierwsze słyszę żeby była jedna "cewka" (elektrozawór) od dwóch rzeczy. Normalnie jest jeden elektrozawór na jeden mechanizm i każdy działa tak samo; raz prąd dochodzi a raz nie. Wystarczy wszystko oprzeć o zwykłe włączniki włącz/wyłącz tylko wtedy trzeba dobrze opisać żebyś przypadkiem nie zmieniał żółw/zając w biegu.

A najlepiej zrób jak @lukbold radzi, sterowniki od MF-a można naprawić i nie kosztuje majątku a z orginalnego rozwiązania jest trochę wygody, jak policzysz materiały i czas na grzebanie w przeróbce to wcale nie taka wielka korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

na funkcji reduktora widziałem zamontowany przekaźnik bistabilny.... dajesz na niego impuls z dzwigni biegów tak jak ma to miejsce w oryginale i raz przekaźnik włącza, raz wyłacza prąd na elektrozaworze reduktora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są przekaźniki, które sterowane są impulsem wtedy czójnik nie pozwoli przerzucić zająca, a jeśli przy ciągniku nikt nie grzebał to jest jeszcze zabezpieczenie mechaniczne. Następna sprawa jest z WOM tam jest zawór proporcjonalny, który uruchamia wałek łagodnie. Są też odpowiednie sterowniki żeby sobie z tym poradzić, ale licząc koszt robocizny i cześci taniej będzie kupić sterownik...

Edytowano przez Variotechnic

a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilos235    0

za***iście.. nie masz pojęcia jak to działa a pchasz tam swoje grabie. Ja kupił regenerowany sterownik za 800zł oddając swoje zgliszcza w rozliczeniu.... majątek? w porównaniu do cześci skrzyni biegów to groszowe sprawy a żyje spokojniej

 

No w takim wypadku to jest nawet bardzo atrakcyjne rozwiązanie w stosynku do takiej przeróbki, może kolego masz jakieś namiary na osobę która takowe posiada, był bym bardzo wdzięczny. A co do pchania tam rąk to ja sam tego nie będę robił bo jak już trafnie zauważyłeś nie znam się na tym ;P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak chcesz to ja Ci naprawie. Rozbieralny jest czy nie???

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilos235    0

sterownik wygąda już mniejwięcej tak jak ten, płytka jest już oczyszczona z olakowania, poprzedni właściciel już miał z nim pewnie jakieś przejścia ale fakt jakiś czas działał aż do tego momętu.

9412334800_1351623869_thumb.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Kilka pytań to znawców ciągników.

Przymierzam się do zakupu MF 3120 lub 3125. Wczoraj oglądałem jednego takiego i mam kilka pytań.

Ciągnik z 1995 roku 3120 dynashift przegieg 21tys. motogodzin :o Cyzy taki przegieb ciągnik dyskwalifikuje? W środku bardzo zadbany, nic nie zniszczone.

Kolejne pytanie odnośnie dynashiftu. Ciągnik jeździ na każdym półbiegu przerzuca normalnie. Jednak po przełączeniu na B lub C kontrolka z literą mruga a razem z nią żółw lub zając. Na A i D nic nie mruga tylko normalnie świeci. O co w tym chodzi?

Kolejna sprawa to przedni napęd. Kontrolka świeci cały czas, napęd także ciągle działa. Wciskanie guzika od napędu nic nie daje.

Ostatnia rzecz. Czytałem już o różnych oznaczeniach na drzwiach a ten ma Euro-Line czym się to różni od innych.

 

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

Edytowano przez tromba222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

To że ine traktory na liczniku mają 5 czy 9 tys po 25 latach wg Ciebie lepiej wyglada? powiedz sprzedawcy to CI taki przebieg ustali jeśli chcesz być oszukany ;)

Żeby napęd wyłaczyć to wpierw hamulec trza wcisnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

cóż.... sprawdzić kable do autotronica, czy przychodzi napięcie z pedału hamulca i z przycisku od napedu... a jak będzie grało to cóż... autotronic kuleje. A czy po przekroczeniu prędkości 14km/h wyłącza się napęd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

A bezpiecznik nie jest czasem wspólny z blokadą? Bo ten przycisk działa bez problemu.

Może coś przy pedale hamulca jest nie tak. Ponieważ nie działają światła stop. Pali się bezpiecznik. Wymienię, dotknę pedał hamulca i znowu spalony. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod deską rozdzielczą, sprawdź najpierw czy jest sprawny, później ew. dopiero kup. Przekaźniki są srandardowe, także jak pokażesz taki w sklepie motoryzacyjnym to napewno Ci coś znajdą


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj