Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tduda    1

panowie mam taki problem pisałem juz o tym nie raz na tym forum pisałem mianowicie chodzi o jarmolącą tulejke na łaczeniach wałka pednego z tym wychodzacym ze skrzyni tak przednia os usztywniona łozysko podporu wału wymienione nowa tulejka frezy sa bardzo dobre nawet jak tulejka wchodzi na frez to dosc ciasno wałek wychodzacy ze skrzynie jest stybno niema luzów na łożyskach frez terz jest bardzo dobry juz niemam pomysłow jak sie tego problemu pozbyc moze byscie co poradzili :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

po prostu jak jade po drodze z pretkoscia ok 35km/h to słychac jak jarmoli a wpolu jak załacze naped to jej nie słychac wał pedny już 50 razy ustawiałem i nic to nie pomaga jak macie jakies pomysły na to to pomużcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Jak nie wybija ani wałku ataku ani tulei, ani wału to nie ma się czym przejmować. To już jest jednak spora prędkość a tam jest wszystko na sztywno, więc trochę musi hałasować.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

tez sadze ze ta tulejka bedzie jarmolic w koncu to nie nowy sprzęt massey ferguson 3095 dynashift spalanie 12l na godzine roboty w orce cieżkich  ziemiach pług 5x35cm na korpus

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Zawsze można skrócić wał i założyć przegub, wtedy już wszystkie niedoskonałości i nierówności zostaną wyłapane przez przegub i nie ma obawy że przy ewentualnym luzie na osi zetnie frezy na wałku ataku.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ale ten patent nadaje się bardziej do serii z silnikiem szóskką bo tam jest więcej miejsca niż w mojej czwórce bo bym to dawno zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Witam :) mam pytanko :) nie chce mi się już szukać dobrego tematu :) i zadam je tu :)

Chcę kupić takiego mf-a :) powiedzcie mi czy we wszystkich mf tej serii 3080 były montowane półbiegi przyspieszacze ? Bo słyszałem różne opinie :) chodzi mi głównie o roczniki 87-89r

bo takie akurat mam zamiar kupić :) i wyrazcie swoją opinie czy w ogole warto :) Pozdrawiam i przepraszam że w tym temacie a nie w innym zadałem pytanie :) czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

@sznajdik No ja w 3095 mam tak zrobione bo ścinało frezy, wałek ataku nowy założony i teraz przegub, na razie działa elegancko. W 3065 też tak zrobię bo tam mam znowu podcięte frezy na wale, wałek ataku jest na szczęście dobry. Tylko że w czwórce wystarczy odciąć kawałek wału i dalej są frezy gotowe, jedyny problem to to że ten wał jest o mniejszej średnicy i zwykły przegub nie będzie pasował. 

 

Tak we wszystkich MF-ach tej serii są półbiegi. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Masseyf30 dzięki za odpowiedz :) a widzisz a ja slyszalem od jednego goscia ze on ma 87 rok i nie ma przyspieszacza :) ale to najprawdopodobniej mu nie działa :) ja tak myslalem kupic 88r 89 r :) czyli musze sprawdzac czy jest bo jak nie ma to pewnie cos ze skrzynia :) A Ty ktory rok masz 3095 ? Robisz super filmy :) ogladalem kazdy twoj filmik :) Jak Ci się mf sprawuje ? warto inwestować ? Mam też do Ciebie pytanko :) czy moglbys zrobić filmik prezentujący mf-a ? Byłbym wdzięczny :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

u mnie ten grzechocacy problem pojawił sie po wymianie przedniego wałka ataku dzis tam jeszcze przegładałem i przegub by mi weszedł i jeszcze jest o tyle dobrze ze srednica wału pędnego jest taka sama jak wałka wom tylko pytanie tak na przyszłosc bo narazie tego nie bede robił jaki najlepiej przegub zastosowac tak zeby wytrzymał a jescze takie pytanie wymieniłem usczelniacz na wałku ataku z na przedniej osi i sie z powrotem leje jak na starym dodam jeszcz ze usczelniacz jest firmy corteco tak jak stary orginał moze macie pomysły jak temu zaradzic nabity jest dobrze nic nie pozaginany na półosiach pozakładałem i jest sucho jest dobrze tylko na tym wałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

@barti212121 Mój jest 92. Fergusony chodzą bardzo dobrze. Dużemu robiliśmy remont silnika teraz, jeszcze nie jest do końca dotarty nawet. Nigdy bym ich nie zamieniał na "ciężkie" ursusy. 

 

Na wałku ataku jest zimering i oring. Wymiana jednego za wiele nie pomaga i oczywiście musi być porządnie skręcone żeby nie było luzu. Ja przegub zrobiłem ze starych zwykłych wałków przekaźnika mocy. Dwoje widełek, jeden krzyżak i 4 łożyska, na razie chodzi dobrze. Ale wał trzeba niestety skrócić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

oring wymieniony był podczas wymiany wałka ataku no chyba ze sie starł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

wezme odkrece i to sprawdze moze macie racje nie przyglądałem sie temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Sprawdz elektrozawór, może być tak że się przyciął i nie przekierowuje oleju a napięcie dostaje i kontrolka się świeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matir    2

a wszystko inne działa?tylko wałek?


Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj