Polecane posty

sl34    0

witam mam pytanie pompe wyciagnolem a teraz nie idze wlozyc tej pokrywy z pompa w ta rurke rurka nie stoi w jednym miejscu tylko przy w kladaniu sie rusza i ciezko trafic jaki macie na to sposob,,,i drugie pytanie ma z was w wersi koputerowej instrukcje lub katalog do mf 3080 z gory pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

witam mam pytanko bo wymieniałem uszczelniacze na wysprzęgliku i już złożyłem gdy silnik się rozgrzeje to bieg jest ciężko wrzucić i wyrzucić i gdy wrzucę bieg i wcisnę sprzęgło to tak jakby coś blokowało bo ciągnik hamuje nawet gdy stoi bardzo z górki. Co to może być dodam ze wymieniłem też sprzęgło i docisk przetaczałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Panowie, mam taki problem ze swoim mf 3095, mianowicie wysiadl mi przedni naped. Kiedy naciskam przycisk kontrolka świeci sie normalnie, ale napędu nie ma. Niewiem czy ma to jakieś znaczenie ale zaobserwowałem jakies dziwne dzwonienie w czasie jazdy wydobywajace sie ze skrzyni. Wiem że mój opis jest bardzo ubogi, ale mimo to prosił bym co jakieś sugestie zwiazane z tym co mogło sie popsuc, czy jest to sprawa mechaniczna, chodzi mi o to czy cos sie w skrzyni posypało, a może to cos z elektryką. Będę bardzo wdzieczny za jakiekolwiek rady i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ściągnik tulejke z przodu pod silnkiem co jest na wale między napędem a wałkiem od skrzyni - pewnie frezy na aaku poszły w las

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

No tak ale nie wiem czy to ma znaczenie ale wałek ten pod silnikiem co idzie od skrzyni do mostu, jak jade to sie kręci, więc chyba jest połączenie z przodem, chyba że źle myśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Od 2 lat użytkuje MF 3085 Dynashift rok 1995. Dałem za niego 36 tyś we Francji udało mi się trafić na oryginał od 1 właściciela.

 

Mimo zrobionych 9100 mth wszystko działa bez zarzutu nigdy żadnych problemów. Jedyne co od zakupu wymieniłem t pompe hydrauliki .stara się zużyła. Ma też mocniejszą pompe wtryskową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

ok panowie dziekuje za wszystkie odpowiedzi, pozwole zadac sobie jeszcze jedno głupie pytanie. Gdzie według was mogło nastapić uszkodzenie w moście czy w skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

sprawdziłeś o czym pisałeś??

bo jak dla mnie poszły frezy na przednim ataku w miejscu tej tulejki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABOR    1

witam mam pytanie o mf 3080 jak jest zimny to wszystko jest ok po jakiś 20 minutach jak się rozgrzeje to zapala się kontrolka ciśnienia oleju i nie mogę włączyć przekażnika, napędu no i oczywiście nie mogę przełączyć polowe szosowe i odwrotnie wymieniłem pompe ifiltr i nic to niedało co może być proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marycha111    0

Co znaczy gdy jedzie sie po nierownosciach przy lekkim obciazeniu i wyrzuca 1 bieg? Zeby uzyskac bieg trzeba wlaczyc na wolnych obrotach reduktor i sytuacja ulega poprawie. Co jest przyczyna takiego stanu rzeczy i jak sobie poradzic zeby pozbyc sie tego problemu. Prosze o instrukcje postepowania przy naprawie tego klopotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

mam pytanie. Czy to prawda ze te fergusony tak mają,że jak chodzi wałek na małych obrotach to z tyłu ciągnika słychać takie "trzeszczenie, rechotanie" dziężko opisać ten dźwięk. Coś jakby zużyte łożysko. Jak się doda gazu to juz nic nie słychać. Proszę o pomoc, bo chce kupić takiego i nie wiem czy warto zaryzykować. I tak przy okazji to jakby ktoś mógł opisać jak wygląda spalanie w mf. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

borus ja sie spotkalem z tym grzechotaniem prawie w każdym tej serii, jak dostanie obciążenie iobroty to wszystko cichnie, Nawet ostatnio na takie coś natrafilem przy Reni Ares ( caly tył od MF). Sam osobiście nie rozbierałem ale ponoć to wina zażebienia na wałkach ( proste zęby) i przez to tak hałasuje.

Ogólnie u Brata w 3120 to samo i kopletnie nic sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie  3125  przy zapalaniu kopci na niebiesko , przy odkręconym kolektorze widać jakby z dwóch cylindrów tylko kopcił. Co może być przyczyną ?  bo sami wiecie mechanicy to od razu cały silnik do remontu a zimny pali nawet bez podgrzania przy ok.minus 10 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Na 1000% wtryski, i jeszcze jak widać z których to na bank te właśnie dwa leją, ale trzeba sprawdzić wszystkie. Jak dobrze pali to znaczy że kompresja jeszcze jest (pierścienie dobre). Ale wtryski tak mają że z czasem się zużywają :P  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Może kamień poleciał ewentualnie śruba ze stożkiem na wodziku się poluzowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Brak prawych schodów może być uciążliwy do ceny dorzuć minimum 5koła na tylne opony i nie wiadomo jak mechanicznie sie prezentuje bo wygląda dość przyzwoicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Na zdjęciu to każdy dobrze wygląda.... mój też wygladał :P Prawych schodków to zapewne nie ma w celach serwisowych... też nie mam i nie narzekam z tego powodu :P być może dużo tam było grzebane z tego powodu w kablach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj