Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sznajdik    573

Może nie określimy po zdjęciach czy jest ok ale teraz kupujemy kota w worku z tego co zauważyłem a na foto przynajmniej widać czy myty czy się leje jak z prosiaka na ubiciu czy gdzie silikon nie wystaje albo instalacja gdzie nie wisi różne wnioski z foty można wyciągnąć i jak rzetelny sprzedawca to z bliska foty zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Nie ma co sie kłucić Panowie :) Obaj dobrze mówicie - na zdjeciu nic nie zobaczymy poza wygladem a doradzać w ciemno tez nie ma co bo kogoś potem moze boleć kieszeń :) Najlepiej jak by troche opisał czy wszystko działa, napisać mu co ma sprawdzić i niech sprawdza jak wyjdzie ok to juz jego ryzyko kupi lub nie :)

Ale nikt sie nie kłóci... ;) Ja tylko raz w życiu kupiłem maszynę której zdjęcia odpowiadały stanowi realnemu... prawie zawsze na zdjeciach są super, zajedziesz a to szrot....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Nie no chodziło mi tylko o takie "napięcie" jakie wyczułem i tak napisałem ;) Masz rację jak najbardziej, też tego doświadczyłem z MF 3070 :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Wizualnie ok cena jakaś trochę niska może być z jakąś ukrytą wadą bo nie wierzę że ktoś sprawny ciągnik tak tanio oddaje ale to do sprawdzenia na miejscu przez osobę która ma pojęcie o tym sprzęcie bo byli już na AF tacy co po zdjęciu kupowali bo ktoś mówił <brać> i wychodzi że biegów nie ma wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

cena niska??

raczej ok za ciągnik z lat 80-tych

sprawdzić i targować jeszcze, wizualnie nie jest źle, ale jak wiadomo taki ciagnik wymaga sprawdzenia na rozgrzanym oleju itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Za te pieniądze ludzie kupują wraki lekko odpicowane a dobry towar się ceni niestety ten według mnie jest tani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Po zdjeciach wygląda całkiem nieźle ale tylko wizualnie bo stan techniczny jednak trzeba samemu zobaczyć :) Żeby tylko na biegu się kończyło ze go nie ma... niedawno co było na forum ? Kupił ktoś 3125 i nagle nic nie działa, z relacji wynika że mocno ale to mocno kombinowany i kable na dodatek pobrywane żeby nic nie świeciło. Co do tego MF opony jeszcze w miarę, wizualnie na 5 a mechanicznie nie wiadomo :) Jak by było wszystko mechanicznie sprawne to czemu nie ? Ale warunek to wszystko sprawne :) Te ciagniki maja to do siebie ze mniejszesą droższe a te wieksze już nie koniecznie trzymają cenę i wudziałem już za 33 rok temu, sprawdzony przez mechanika znajomego i podobno było wszystko ok :) Tego też mozesz sprawdzić biorąc kogoś kto ma taką maszynę i się zna, mechanik może mieć chęć na nim zarobić i powie ze ok a potem będzie go robił więc zarobi :) Takie moje zdanie :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

to alezy jak kto uwaza co do ceny

z ojcem dalismy kilka lat temu za 3120 niecałe 40 tys z 93 roku z przednim tuzem i na dynaschifcie i od razu szedł w pole, a w tedy cena rynkowa też byla ponad 50 tyś zł (niby).....

Jak ktoś uważa ze jemu jest tanio to niech sobie szuka drogiego, my tez kupiliśmy od handlarza jak reszte ciągników i jakoś nie narzekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy dziś sie właśnie zarejestrowałem i nie bardzo wiem gdzie kierować pytania w sprawach o pomoc przy ferguson 3080 mam mianowicie taki problem ciekła pompka sprzęgła kupiłem nowa zamontowalem i wszystko było ok kiedyś siadam do ciągnika zakładam akumulator i odpalił podnośnik chodzi wałek tez biegi sa tylko wolne i nie swieci sie żółw zając a jak wcisnę sprzęgło zapala sie na desce napęd blokada olej hydrauliczny i jeszcze jakaś jedna pytałem sie w okolicy chłopaków co maja styczność i nikt nie wie co jest jeden mówi ze elektrozawor drugi ze sterownik i już sam nie wiem co jest a ciagnik chce sprzedać i zależy mi na czasie zeby zrobic to i zeby chodziło i nikt już przy tym nie myślał proszę o jakaś pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

U mnie po założeniu akumulatora skrzynia się blokuje i są tylko biegi pełzające ( żółw ) wajchą od biegów mogę dać tylko do przody 1 bieg lub do tyłu 2 bieg, ale wystarczy ją puknąć w lewo lub w prawo i wszystko wraca do normy. Może być też że masz osobny kabel od skrzyni który musi być podłączony do akumulatora bo inaczej będą tylko wolne biegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kable sprawdzałem już dwa razy i niby wszystko podłączone a nie swieci sie wcale ani żółw ani zając wcisnę sprzęgło i na desce sie zapala blokada napęd olej hydrauliczny i jakaś jeszcze i nie wiem znalazłem niedaleko jakiegoś fachure może cos mu sie uda ale dziękuje za odpowiedz jeszcze raz przepatrze we wtorek wszystkie kable pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

z prawej strony pod kabiną masz sterownik

weź odkręć osłonę powyciągaj wtyczki i sprawdź czy ktoraś wtyczka nei jest zaśniedziała itp, ja miałem kiedyś też cyrki a się okazało że we wtyczce zasilanie było upalone (masz tak kilka różnych wtyczek), u mnie zasilanie gineło na żółtym kablu.

Do tego pod maską tez masz po drodze od aku na mniejszych kabelkach bezpieniki, tez je sprawdź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam już patrzyłem pod kabina i niby jakiś prąd jest ale bezpiecznika pod maska nie szukałem dzięki za podpowiedź muszę popatrzeć on na kablu może być zamontowany kolo filtra powietrza tak to te bedą bezpieczniki 2 sa tam kiedyś widziałem i zapomniałem o nich dzięki za pomoc może być i bezpiecznik jutro zobaczę i odpowiem czy sie udało naprawić ale czemu na desce po wcisnieciu sprzęgła sie tam zapala jak jakieś zwarcie czy cos nie wiem poszukam bezpiecznika najpierw dziękuje pozdrawiam i wesołych świat i mokrego lejka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

to ze po wciśnieciu sprzęgła się zapalają kontrolki to się nie przejmuj (jeżeli mówimy o zgaszonym ciagniku) bo to widziałem chyba w kazdym mf seri 3xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zgaszonym to swieci sie jak w każdym fergusonie czy valmecie kontrolka od ciśnienia oleju i ładowanie a tu na odpalonym ciagniku podczas zmiany biegu albo po trzymanie na sprzęgle takie sie świeca właśnie a wcześniej nie zapalały sie jutro zobaczę co sie da zrobic a jak nie to wystawie na internet i ile kto mi będzie dawał za niego to sprzedam bo już nerwów nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i szukałem znalazłem bezpieczniki pod maska dobre w kabinie dobre przy sterowniki kable wpiete i nic tak samo ja już nie wiem co mam zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja nie moge tego naprawić tu z okolicy nikt sie nie zna na tym i nie wiem co robić już mam macie może kogoś kto takie ciagniki skupuje naprawia i sprzedaje bo chce sie go pozbyc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich. Mam pytanie. Co może być przyczyną słabego wspomagania? Po dodaniu gazu mała poprawa jest, ale to nie jest to...

 

Pompa hydrauliczna ma 2 lata, ciśnienie sprawdzałem na tylnych wyjściach i jest ok. Olej i filtry zmienione. Siłownik właśnie rozebrałem i uszczelniania dobre, ale zostanie wszystko wymienione na nowe. Orbitrol rozebrany i uczelnienia wymienione.

 

Zawór nad silnkiem też sprawdzony.

 

Jedynie zostało sprawdzić ciśnienie pompy podającej olej na wspomaganie?

 

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

co do orbitrola sam go składasz??

radzę dać to komus co umie to robić bo po odpaleniu może Ci rece urwać ;)

silownik sprawdzić czy nie krzywy ale w zasadzie najpierw trzeba było sprawdzić cisnienie na pompie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

U mnie też tak jest , oddałem orbitrol do regeneracji..... Ciśnienie na półbiegu sprawdzone na blokadzie sprawdzone na przednim napędzie sprawdzone na WOM trochę uciekało zrobione, zawór trójdzielny 17 bar.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Mam dokładnie to samo, pompa nowa wszystko hula jak trzeba, a wspomaganie ciężko chodzi. Jak pomału się skręca to niby jest ok ale jak trochę szybciej to już nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj