gracjanrojek

New Holland Cx 8060 czy Claas Tucano 440?

Polecane posty

zdaje sobie sprawę z tego, że silnik w CX8060 może być za słaby, ale mam pewne obawy czy wniosek na dofinansowanie mi "przejdzie" i dlatego wybrałem taką opcję. Mam jednak cichą nadzieje, że można go nieco "rozkręcić" i dodać mu z 20KM.. Co do rotorowych kombajnów to podobał mi sie nowy CASE AF 5088, tylko mało jest tego na rynku i obawiałem sie jak bedzie czyścił zboża i rzepak i dałem sobie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Co rozumiem pod pojęciem zaprocentuje:

1. Koszty amortyzacji będą mniejsze.

2. Cena na rynku wtórnym będzie większa.

 

To są punkty które dla mnie przemawiają za kupnem Tucano. Ale wybór należy do Gracjana

 

uzasadnij z czego to wywnioskowałeś... przez to że claas to claas cena napewno nie bedzie większa...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Dla jakiego kombajnu podajesz te atuty? Co do przepustowości to skąd posiadasz takie dane skoro nie potrafiłeś odpowiedzieć konkretnie w dziale przepustowość claasa.

skoro nie kosze nim na codzien to nie potrafie, czy to jest takie trudne do zrozumienia?? potrafie podac ci mediona 310 - 12 ton pszenicy na godzine i ani bata wiecej.

natomiast inna sprawa jest oszacowanie i to nie ze na dwoje babka wrozyla, tylko mozna byc pewnym na 100% ze przepustowosc CX jest wieksza niz tucano, ile?

ja szacuje 20-30%, co wynika z takich wielkosci charakterystycznych jak powierzchnia klawiszy, sit, klepiska.

trzeba tez wziasc pod uwaga inny pomysl na omlot w claasie i nh, nh nie korzysta z przyspieszacza tylko ma 2 bebny mlocace, poza tym wiekszej srednicy (co juz bylo walkowane na forum) ale jedno jest pewne, ze maja one przez to mniejsza predkosc obrotowa, a wiec ziarno jest traktowane lagodniej, przez co wyzszej jakosci, jest tu jeszcze wplyw innej drogi masy zniwnej, cepow, multitresh ale to moze sobie podarujmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

gracjan, w wiosce obok chłopaki maja cx'a nie pamietam na 100% ale chyba 8040 - 2 sezony juz bryka, zmienili go z DFa toplinera 4080, moze podjedz do nich i popytaj co i jak - mam nadzieje ze wiesz o kim mowie :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@brzozak2

Jadąc moim kombajnem z prędkością 8km/h po równym (co jest żadną fanaberią w np odmianie Moncada) na polu o dł 1,2km i robiąc jeden nawrót. 1ha kosze poniżej 20 min. A wiec ze spokojem 3ha/h przy plonie 12-13t/ha mokrej (~30%). Oczywiście wszystko bez strat na sitach.

Myśle że dużo sie nie pomylę jak napisze że uśredniona max przepustowośc tego kombajnu to około 35t/h. A takie bicie rekordów jak pokazują w gazetach, to ten kombajn w takich warunkach to w szczycie pewnie i 40t/h pusci przez siebie bez strat. Tym bardziej że widziałem test CSX który miał wynik 30t/h a jest mniejszym kombajnem. Pisze tu o kukurydzy. Bo w pszenicy to nigdy nie zdarzyło mi sie kosic wiecej jak 25t/h ze względu na to że sam nie posiadam takowej, a na usługach nie widziałem jeszcze nigdy żeby komus sypała 9-10t/h, że już nie wspomnę o tym żeby chociaż pole było dobrze wyrównane..:)

Co do moich normalnych warunków to kosze średnio 6-8km/h (a w zasadzie do 7,8km/h bo tyle idzie max na 1 biegu lub na 2 z napędem na tylną oś) i więcej czasu zajmuje mi obkaszania niż samo konkretne koszenie wiec o średniej 30t/h to sobie mogą pomarzyć. Po prostu u mnie sie nie da bić rekordów :)

 

a wracając do porównania Tucano vs CX :)

kombajn 190KW z bębnem o średnicy 450mm który ma pod sobą klepisko o powierzchni 0,35m2 ma konkurować przepustowością z kombajnem z silnikiem 220KW i bębnem o średnicy 750mm i klepiskiem pod nim o powierzchni 0,98m2 ? to conajmniej tak jak ciągnik 120KW o wadze 6t ma konkurować pod względem uciągu z ciągnikiem 160KW o wadze 10t.

 

nie bez powodu te kombajny znajdują sie w dwóch różnych kategoriach wielkościowych.

 

 

@cirrus

co twoim zdaniem oznacza pojęcie amortyzacja?

 

odrazu podaj w którym wypadku będzie większy jej koszt a w którym mniejszy.Oczywiście w przypadku który autor określił. Automatycznie powinien nam sie wyjasnic drugi punkt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@yacenty jaka to wioseczka? to podjade pogadać z chłopakami jak im sie maszynka sprawuje..

 

co do wydajności to jestem pełen podziwu bo obecnie mam mediona 310 i jak już wcześniej pisaliśmy to nie da sie przekroczyc wydajności rzędu 12t/h. Cx to by było dwukrotne zwiększenie mojej obecnej wydajności - rewelacja.

 

dzieki @mav za szczegółowe dane.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mava cx to model 5 klawiszowy, a 8060 to juz 6 klawiszy takze w ogole wariacja i pomysl co bys zrobil kupujac tucano...

 

dla porownania klas kombajnow podam, ze okreslilem w tym roku przepustosc (pszenica) tucano 430/ mega 350 i wyniosla 14 T/h, gdyby byly lepsze warunki mozna dobic do 15, to pokazuje skale przepasci miedzy klasami kombajnow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

u mnie chłopaki jeszcze nie kosili tym nh, bo jakos zawsze sie bałem ze mnie zasypie w trymiga, ale kto wie moze w przyszłym roku?

gracjan - podesłałem ci PW jak trafic do właściciela


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a tak sie dzis zastanawialem, czy przepustowosc kombajnu (z definicji) nie powinna obejmowac masy zebranego ziarna + masa zebranej slomy??

ciekawe jak w gazetach/testach podaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

no ba przeciez inaczej sie kosi jak zboże rośnie na wysokosc 40cm a inaczej na 120cm :) nie mówiąc o rzepaku majacym ponad 2m


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

w pierwszym rekordzie g. tego roku ustanowionym przez NH CR, podano ze zebrał masy ogólnej 1014ton w ciągu 10h. Z czego ponad 400 ton było słomy a 569t pszenicy. tak wiec wydajność samego ziarna miał 56,9t/h a całkowitą 101,4t/h, co potem poprawił o ponad 20t/h.

 

...w zasadzie słomy sie nie podaje, ale za to trzeba napisać rodzaj rośliny i jej wilgotność. Mniej więcej dobrze to zrobiła agromechanika podając wartości dla pszenicy , jęczmienia i rzepaku. Bo różnica jest dosyć spora np JD T w pszenicy miał wydajność 30t/h a w rzepaku 19t/h :) podejrzewam że analogicznie będą miały też inne kombajny np nh CSX miał w pszenicy 29t/h a w rzepaku 14t/h. Im mniej słomy tym większa wydajność ziarna. Granicą max przepustowość kombajnu jest powierzchnia seperacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Radzę kupić CX ale 8070, różnica w cenie pewnie do 8060 aż nie taka duża a mocy zawsze więcej jest. Mam doświadczenie z modelem CX820 który ma 281km i mogę powiedzieć że jest to stanowczo za mało jak na tak duży kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

cena standardowego modelu cx 8070 jest raczej duzo wyzsza od 8060, poniewaz oprocz mocniejszego silnika 8070 jest wyposazony standarodowo w sporo rzeczy ktore w 8060 sa w opcji, takze dopiero po wyrownaniu wyposazenia jest wiadomo jaka naprawde bedzie roznica w cenie, a wtedy 8060 moze nie wychodzic tak kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witke    0

gracjanrojek uważam, że CX8060 będzie miał dla ciebie za mały silnik;

od tego roku młócę 8040 i żałuję, że nie kupiłem 8050 a młócę tylko po równym; ze względu na fatalny rozłog pól wziąłem heder 5,17, chociaż zalecają 6,0 m i nie jestem w stanie osiągnąć maksymalnej przepustowości; najlepszy wynik jaki osiągnąłem to 25 ton /h (w pszenicy -7 ton/ha), gdyby heder miał 6 m spokojnie byłoby 30 ton/h; max w ciągu 10 godzin to 220 ton pszenicy - scięte 30 ha, ale tylko w dwóch kawałkach - mało obkaszania; w pszenicy o plonie 9,5 tony/ha (równe pole) silnik gubił obroty do tego stopnia, że następnego dnia kupiłem nowe filtry paliwa, niestety nic się nie zmieniło; uważam, że powinieneś wybrać co najmniej 8070 albo 8050; ja zbierałem zboże ze 180 ha i trwało to tylko 10 dni, ponieważ mamy bardzo małe kawałki, niektóre nawet poniżej 1 ha; dodam, że wyjeżdżałem z podwórza o 9 a kończyłem maksymalnie o 21, raz o 24;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do silnika to mam nadzieje ze bedzie można mu potem troche zwiększyć moc.

Podobnie jak kolega witke mam dużo drobnych kawałków i myślałem o małym hederze - takim 5,20m, tylko czy do takiego kombajnu to nie bedzie lekka przesada? musiał bym jeździć jakieś 7-8 km/h..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witke    0

co do jazdy 7-8 km/h to nie ma żadnego problemu, w tym kombajnie jest tak doskonałe kopiowanie poprzeczne i wzdłużne, że jęczmień jary, przy pzostawionym ściernisku o wsokości 10 cm. ciąłem z prędkością 7,5 km/h; ale do szescioklawiszowca heder 5,17 stanowczo za mały; napisałem wcześniej, że nie mogłem wyciągnąć maksymalnej wydajności swojego kombajnu (a to pięć klawiszy) młócąc pszenicę z prędkością 10-11 km/h, po prostu kosa zamiast ciąć rwała słomę i maksymalna wydajność to tylko 25 ton/h;

warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz, a mianowicie na szerokość tego kombajnu - jest tak samo szeroki na górze jak na dole, więc przy hederze pięcimetrowym i sześciu klawiszach zawadzisz o wszystkie gałęzie drzew rosnących wokół pól, no i wsokość - z otwartym zbiornikiem to 5 m, przy zamkniętym można namłócić co najwyzej pół tony;

gracjanrojek napisałeś, że masz małe pola w pagórkowatym terenie, rozważ więc zakup CX8050, kasa powinna być mniejsza niż za 8060 a wydajność porównywalna z sześcioklawiszowym tukanem; nie wiem jak u ciebie z logistyką, ale 25 - 30 ton/h to naprawdę dużo, na moje potrzeby w czasie omłotu musiały jeździć dwie skorupy 16 tonowe, kiedy młociłem obok podwórza i trzy kiedy dojazd zajmował więcej niż 10 - 15 minut, a w pierwszym roku użytkowania nie miałem jeszcze tyle wprawy, żeby sypać ziarno młócąc równocześnie (bardzo długa rura);

napisałeś również, że uprawiasz rzepak i jęczmień browarny, ja również;

kupując CX otrzymujesz największy bęben na rynku i opti tresh = praktycznie żadnych uszkodzeń ziarna; ja odstawiałem jęczmień do słodowni prosto od kombajnu, nawet nie przepuszczałem go przez czyszczalnię wstępną i nie miałem żadnych potrąceń za jakość surowca;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

troszke obok tematu - w tym roku też woziłem jęczmien prosto spod rury (JD 1450) na skup i jedynie dostałem 7zl potracenia za zanieczyszczenia, a szło wtedy jakos 1.5ha/h wiec wydaje mi sie ze wiekszosc kombajnów mozna ustawic tak aby dobrze wymłócić jęczmień


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Ja też bym radził kupić 8050 z hederem 6,1 m. W tedy kombajn powinien już być zgrany, heder+silnik+wydajność. Kiedyś byłem w Płocku i sami dealerzy mówili że 6 klawiszowe kombajny można brać dopiero od 300 ha młocenia w roku zbóż i rzepaku, to jest taki próg ekonomiczny aby opłacał się ten zakup. CX ze swoim systemem młocącym i powierzchnią sit 5,4 metra( jeśli się nie mylę) nie odbiega wydajnością od nie jednej prostej maszyny 6 klawiszowej. Wadą tego kombajn jak sami mówią kierownicy serwisu NH jest jego rozbudowanie i spora ilość hydrauliki, która po pewnym czasie lubi zacząć cieknąć(spotkałem już kilka takich maszyn), ale za to ten bęben to rewelka, w rzepaku moż zejść poniżej 400 obrotów co znacznie ogranicza nam straty ziarniaków. A i jeszcze jedno radził bym się od razu ugadać z dealerem aby zamontował z tyłu światła halogenowe lub kamerę bo Cx w standardzie nie ma świateł roboczch w tyle , a wiem że to bardzo wnerwia-maszyna długa i cześci droższe od bizonowskich, pewnie można się dogdać i zalożyć te światła od CR koło szarpacza bo on już je posiada standardowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cirus    2

@zetor

co do ceny to chodziło mi o to, że strata na samym modelu bedzie mniejsza. To tak jakby porównywac mercedesa (claas) i fiata (New Holland o to by sie nawet zgadzało:))po wyjezdzie z salonu. Na którym niej stracimy? Odpowiedz jest znana.

@brzozak2

mój drogi jak porównujesz maszyny to radze to robic na polskim rynku a nie patrzec na ogłoszenia zagraniczne, żyjemy w specyficznym kraju, gdzie jak ktoś chce cos kupic to raczej szuka na krajowym rynku a nie za granica (wiekszość tak robi), Co do sprzedazy to przytocze ci pewien przykład, mój dobry kolega sprzedawał ostatnio Mediona 310 i po pierszym ogłoszeniu, na drugi dzień przyjechali jacyś nawiedzeni ludzie i nawet sie nie tragowali, zapłacili tyle ile chciał a chciał wiecej niz wskazywały to ceny rynkowe. Załadowali i pojechali. Claas to jednak marka która, na rynku wtórnym jest kupowana jak ciepłe bułki.


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dobra niech ci bedzie, podalem zagraniczny bo na allegro nie chce mi sie sprawdzac ktora oferta jest korzystniejsza, bo jest to malo wygodne, a poza tym mam to w d...

wiec niech bedzie po twojemu, lepiej kupic kombajn, meczyc sie przez 15 lat, by pozniej sprzedac drozej o 10 tysi - genialna mysl, ech... brak mi slow

 

moj znajomy sprzedal w tamtym roku dominatora 98 vx i dostal za niego 20 tys drozej niz wystawil, bo sie 2 kupcow znalazlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cirus    2

@brzozak2

druga cześć odpowiedzi mówi sama za siebie:) a czy użytkowanie claasa będzie męką to już nie mi to oceniać. Chce tylko dodać że New Holland cx jest dobrym kombajnem, knot z niego niezły i cena atrakcyjna (niby drożeją o 3% od nowego roku tak trąbią wszyscy dilerzy, ale to chyba podpuszczanie żeby wypychać ile się da) ale wybór tego modelu nawet przy tak dobrej argumentacji nie koniecznie musi być dobry. Także Gracjanie powodzenia w wyborze ;)


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj