Zaloguj się, aby obserwować  
Mati1111

Same Dorado 86 -Czy da radę z ładowaczem Stoll F8?

Polecane posty

Mati1111    0

87 koni przy masie 3000 kg bez obciążenia :)
Czy on nie jest za lekki do tej mocy?
jak się będzie sprawował ze stollem F 8 HDPM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

za te same pieniądze bedzie explorer3 w najuboższej wersji, ale ta najuboższa wersja w explorerze jest uboższa od wersji nauboższej w dorado o tablice rozdzielczą analogową i kilka pierdułków, a co do tego czy lekki to 4ki obrotowej może i nie uczepisz są na rynku inne ciągniki tej mocy i małej masy np kuboty, cz mf-y seri 3600 szkoda że nie napisałeś do jakich prac ba byc ten ciagnik ale jeśli do prasy kosiarki ładowacza to będzie niezastąpiony ze względu na zwrotność i małe rozmiary jest 4x4 więc o uciąg nie trzeba się bać a jak dociążysz turem to juz nie będzie aż tak lekki, chyba ze masz bardzo ciężkie ziemie chcesz pługi obrotowe agregaty upraw siewne to nie ale ogólnie ciagnik do wszystkiego a to że ma więcej km to ogromna zaleta że producent zdecydował sie na mocny ciągnik o małych gabarytach, bo masz dużo km pod maską a ze względu chociażby na małą masę a więc małe opory toczenia masz małe spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati1111    0

hmm zastanawialem sie nad explorerem i jeszcze nad agrofarmem ale po takim skoku euro wzrosly bardzo ceny tych maszyn . a wersjach podstawowych to te gole blachy w kabinie po prostu odstraszają , takiego ubogiego explorera moglem kupic po starym kursie za 116 tys ale poprostu jest zbyt okrojony. Dodatkowo cena ladowacza byla dosc znacząco wyższa poniewaz do tych maszyn montowane sa stolle z seri 15 . i tak w sumie nazbierało by sie tej kasy a budżet ograniczony. Nie powiem bo dorado tez nie jest wcale tani 130 tys no ale klima jest i szklany szyberdach duzy plus do ladowacza ale trzeba powiedzieć ze po jazdach próbnych dorado wypadł najlepiej i był jeszcze z ładowaczem ale porostu dla tego ze jest krutszy i zwinniejszy niz koledzy z większej serii . u mnie w gospodarstwie to ciężko na pewno nie będzie miał 4 ,5,6 klasa ziemi jakies 30 ha w tym 10 zielone . Cztery skiby zagonowe to chyba największa maszyna bedzie dla niego , prasa jakiś agregat. a taki agrofarm w troszku lepszej wersji 140 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

I niby co tam masz w tej trochu lepszej seri, ja mam tą najtańszą i bardzo sobie chwale, kierownica nie regulkowana ale w zetorze tez nie regulujesz, że blachy na błotnikach to zaleta a nie wada za kilka lat a wyciszenie i tak jest super, wskaźniki analogowe i co z tego co trzeba pokazują a jak się zwali coś za kilka lat to tylko wymienisz jedno kółko na desce a nie cały panel, brakuje tylko wom eco i nie da się wziąsc w opcji ale a w dorado chyba jest wom eco ale nie ma 1000 obr, jak ma być główny i do tura bierze xplorera przednia same oś duużo masywniejsza koła 14,9/24 i solidny mechanizm skrętny na 2 siłowniki a tura możesz z powodzeniem i stoll 10 założyć albo jakiś polski np ł 106, zastanów się jeszcze dobrze większy zwrotny też jest tylko trochę przyszeroki jak masz ciasne podwórko, spalanie w obu powinno być równie niskie no ale explorer masywniejszy i wogóle więcej ciagnika za te same pieniądze

do exploera clasik możesz dobrać klime i szkany dach i napewno lepiej będzie siedzieć w klimatyzownej kabince z gołymi blachami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati1111    0

no ta niby lepsza wersja to praktycznie takie bajerki tapicerka na blotnikach regulacja kierownicy jakies bardzo wolne biegi ktore i tak do niczego nie sa potrzebne ,haki , 3 pary wyjsc hydrauliki ,instalacja radiowa , jakas tam tapicerka na dachu i to bylo by wszystko . Wiesz co moze gdy by bylo mozna dobrac ta klime to bym zdanie pewnie zmienil ale tylko jedna taka maszyna byla i nic nie mozna bylo zmienic bo za innego trzeba by bylo jakies 15 tys wiecej zaplacic bez klimy, przyznaje racje ze ciagnik jest masywniejszy ale z drugiej strony moj ojciec bedzie nim pracowal a on do małych cagnikow jest nauczony i dlatego wydaje mi sie ze dorado to lepsze rozwiazanie i podoba mi sie to w dorado ze tam wszystko jest pod rekom no i 5 km wiecej. polski ladowacz do takiej maszyny to jest jej okaleczenie hihi bez obrazy dla użytkowników a stoll 10 a 15 to bardzo mala roznica cenowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a to chcesz ten ciągnik z placu kupowac czy zamawiać? jakie 5 km szybciej? z tym okaleczaniem to dieler wkręcał czy sam tak uważasz? to że większy to masz racje że ojciec napewno szybciej odnajdzie się w dorado, ale w explorer masz większe koła tak nie grzęźnie nie robi bełku pod oborą i ładowacz ma większy udzwig i wyżej podniejsie i będzie stabilniejszy no i napewno przednia oś dłużej pożyje niż w dorado, ale w dorado możesz fotelik wstawić dla pasarzera a w explorer nie ma szans, jak się podoba bierz dorado, ale ostrzegam elektroniki jest tam troszeczke przy silniku a w explorer nie ma ale to szczegół, jak nie masz hajsu na wymiane gratów i z kosiarką starą chcesz latać to dorado, naprawde tródny wybór ale 130 tyś za dorado? chyba coś pokręciłeś!!!

 

ps. poszukaj temat "agrofarm czy agroplus" tam było duzo pisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati1111    0

Wlasnie o to chodzi ze ten explorer w dobrej cenie byl na placu ,maszyna zamawiana w tej samej wersji 15 tys wiecej . Codzilo mi o to ze dorado ma 87 koni a explorer 82. fakt stabilniejszy do ladowacza to on by byl. polski ladowacz wazy ponad 800 kg niemiecki cos kolo430 kg to samo mowi za siebie odczepianie jest bardzo proste tak tak dorado w tej wersji 130tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wiesz co jak mają explorera za 150 tyś to na tym dorado muszą troche wypuścić ja wiem że na wiosne dorado 76 było w tej samej cenie co explorer 3 po drobnych negocjacjach jeden i 2gi a 86 był droższy o te turbo o 5,5 tyś

co do łądowacza to ja sam juz nie wiem czyżby aż tak lekki był ten stoll pozatym masa samego ładowacza to spoczywa bardziej pomiędzy osiami ciagnika a nie przed samym ciągnikiem więc nie jest to aż taka tragedia zwłaszcza jeśli tura będziesz używał okazjonalnie.

 

ps. możesz podać dokładną cene i wyposarzenie tego stolla f15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati1111    0

w rawie mazowieckiej z chwytakiem i krokodylem spiewali za niego prawie 40 tys za 8 goła w Piotrkowie 24tys

 

waga tak dokladniej f8 340 kg bez narzedzi i części montażowych f15 435kg .Ta osemka ma te same wlasciwosci co tur 4 ale on wazy ponad 800kg po prostu urynol wiem bo woja ma na ursusie 5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to chyba bez mocowania sama ramka 340kg w tym stoll f8 i to wersja bez prostowodów, z prostowodami 390kg, ale już sie zastanawiam czy to właśnie nie jest bez mocowania, bo w sumie żeby ponad 2 razy lżejszy to dziwne, tur 4 jest raczej większy od tego f8, a co jest nei tak z tym turem 4 na 5314?

Są przecież polskie ładowacze lżejsze od tego z pol motu 4, np. metal fach 550kg a i sipma t-800 podaje małą masę (szkoda że nikt na af nie chwali się takim sprzetem)

ps. troche drogi ten dorado 86 a do tego tur stoll to juz niezła sumka wyjdzie :)

pytanie czy fajniejszą zabawką będzie dorado+stoll, czy explorer+polski ładowacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Co do tych dwóch ciągniczków mam pojęcie bo oba są u mnie we wsi i poleciłbym explorera bo ten dorado jest za leki i w ciężkich pracach to daje znać !!! Dorado napewno jest ciekawsze ale jako ciągnik pomocniczy Jeżeli założysz do niego tura to trochę pomoże ale ten ciągniczek jest za delikatny do ładowacza (sąsiad miał do niego założyć ale zrezygnował bo mu odradzili w serwisie ) ja bym cie zachęcał do explorera bo jak ma być to ciągnik główny i do tura będzie lepszym wyborem nawet kosztem wyposażenia .

A tak ogólnie to obie te maszyny pracują bezawaryjnie


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati1111    0

Tak bez mocowania wazy 340 kg. no dosc drogi ten dorado ale mysle ze wart jest tej kasy . wiesz Ferdek zanim doszedlem do dorado to najpierw mial bys nh td80d kuszaca cena ale zrezygnowalem za nie cale sto tys by go wziol z klima.pozniej agrofarm poprostu zabujalem sie w nim hihihi ale po skoku euro nie osiagalny pozniej r3 i powiem ci bo wczesniej o tym zapomnialem gdyby on mial w podstawie walek na 750 to bym sie nie zastanawial ale nie ma go a do prasy nie zastapiony . ja na poczadku na dorado to nawet patrzec nie chcialem bo poprostu za maly mi sie widzial ale jakos ojciec mnie namowil na jazde nim i i wszystko sie odwróciło . a jeszcze Mc Cornika oglądalem tez fajna maszyna ale tez okolo 150 tys. aty ile wybuliles za swojego r3 to jest 85 ma sie rozumiec pracuje z prasa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy ja wiem, napewno fajna sprawa ten wom 540eco, ale w sumie jakoś mi sie nawet fajnie pracuje na 540 obr szkoda ze 540 jest dopiero przy 2100 obr silnika ale silnik zauważyłem że lubi obr i wcale nie ma to bardzo negatywnego wpływu na spalanie, także do jakiejś pracy z większym zapotzrebowaniem mocy chyba wystarczy 540 tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@ferdek jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;) jeżeli ciągnik ma byc do wszystkiego to musi być 540E


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Racja, mi brakuje 540E przy kosiarce, ale to z tego względu że jest ona za mała do ciągnika, w planach wymiana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
@ferdek jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :rolleyes: jeżeli ciągnik ma byc do wszystkiego to musi być 540E

Dokładnie, jakoś posiadacze proxim nie wspominają żeby przeszkadzał im brak 540eco bo wszyscy w opcji podobierali rewers zamiast wom eco który był nie możliwy z rewersem, a tu jak jest możliwość wyboru wersji z wom 540eco to już wielki lament że niezbędny ten 540eco :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianJarka
      Witam. 
      Ostatnio w Fendtcie wyskoczył mi błąd i kod usterki to 1.2.01 patrzę w instrukcje obsługi i przyczyna to-,,Wejście akumulatora, napięcie akumulatora poza żądanym zakresem" sposób usunięcia wezwać serwis. 
      Co ja mam teraz zrobić? Oco wgl w tym chodzi bo nie rozumiem tej przyczyny 
    • Przez edi2000
      Dzień dobry
      Mógłby mnie ktoś poinstruować jak odpowietrzyć układ hamulcowy w Same Iron 150?
      Zabrakło płynu w zbiorniczku i nie został uzupełniony na czas.
    • Przez semos
      Tak jak w temacie kupię ciągnik Lamborghini Lampo lub jego odpowiednik Same Roller powyżej 2007r. Interesują mnie tylko oferty krajowe najlepiej od pierwszego właściciela. Kontakt: 508-228-452; lub adres e-mail: semos@wp.pl
    • Przez NorbertKolk
      Witam . Poszukuję informacji technicznych do skrzyni w która wyposażone są ciągniki same titan lamborghini  deutz fahr itd . Wiem że montowane były tam te same skrzynie a jedynie różniły się wyposażeniem i sterowaniem . Taką samą skrzynię mam w Renault 180.94 i niestety brak ludzi do pomocy aby ją reaktywować . Zbieram wszystkie informacje aby wiedzieć jak ta skrzynia działa jakie musi mieć wartości itd . Większość użytkowników  Ciągników renault ze skrzynią multishift 3 zakresy 9 przełożeń ,sprzedają te ciagniki ze względu na fakt iż nie mogą nigdzie uzyskać pomocy i rzetelnych informacji aby te skrzynie naprawić . Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc gdyż nie chodzi tu tylko o mój problem lecz  o to aby te ciągniki również u innych wróciły do żywych .Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź 
    • Przez damiex90
      Witam, ostatnio ułamała mi się taka dźwigienka przy rewersie w ciągniku same explorer. Pytanie brzmi jak to coś na zdjęciu może się nazywać albo jakiś numer katalogowy..
      1.xps
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj