Polecane posty

piterq1991    30

Witaj!

 

Mi mechanik właśnie to naprawia. Również wybijają biegi B do przodu, A do tyłu. Lecz trzeba do niego zaprowadzić ciągnik. Mieszka koło Przedborza. Jest tani i bardzo dobry. Jak chcesz to mogę Ci podać numer do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianmass    0

piterq1991 co ci mechanik powiedział co w tej skrzynie było popsute??????

 

 

 

 

sprzedać jeste najlepiej a kupisz go????????? .......szczewko......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Jakieś tryby tam w niej do wymiany są. Co dokładnie to nie wiem. On ma kupować nowe części tak więc nie powiem Ci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gasnica    0

"szczewko" jak chcesz to Ty sobie kup jakiegoś klamota JD a od MF sie odwal bo wcale w niczym nie ustępują od tych twoich JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
"szczewko" jak chcesz to Ty sobie kup jakiegoś klamota JD a od MF sie odwal bo wcale w niczym nie ustępują od tych twoich JD

Mam juz JD i wcale nie klamota. Jest z 86r i nie wlozylem w niego przez 7 lat nawet 1/10 tego co nasz kolega w MF wiec nie mowi mi ze nie ustepuja bo tu sie grubo mylisz kolego. Znajdz mi takie forum JD na ktorym jest chodziaz 10% tematow dotyczcych usterek skrzyni biegow w porownaniu do MF. Wtedy mozemy podyskutowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

szczewko jak masz tak w każdym temacie na forum MF pisać jedynie, żeby kupować JD bo one są najlepsze to nie udzielaj się w ogóle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Spokojnie Panowie, nie ma co sie spinać.

 

ale panowe ja już w niego władowałem 20tyś i kolejnych 20 nie chce ładować. jedynie ze będe miał 100% pewność ze on bedzie chodził. jestem w kropce

:angry:

20 tys.zł... i dalej nie naprawiony... :P

 

Fajnego masz mechanika, tyle powiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja sie nie napinam tylko żal mi czytac ze ktos wklada 20 tys zl i ciagnik nie naprawiony. Gadalem na gg z wlascicielem to jest troche podlamany. Kazdemu sie fajnie krytykuje ze pisze ze to "klamoty",ciekawe jakby jeden z drugim wylozyl po 20 tys w naprawe i nic to nie dalo na dluzsza mete. Wtedy byscie inaczej spiewali. Osobisicie MF mi sie bardzo podobaja i przy zakupie nowego ciagnika na pewno bede brał go pod uwage i bedzie on w pierwszej trojce.

 

A wracaja do tematu patrzac okiem mechanika wybijajace biegi to objaw wskazujacy na zurzyte synchronizatory ale i takze sprzegła przesowne. Nalezy sprawdzic jak wygladaja zeby na kolach. Głupi luz na lozyskach moze powodowac szybsze zurzywanie sie synchronizatorow. Znajdz jakiegos sprawdzonego mechaniora a nie takiego co w PGR 60 i 80 naprawial bo to nie o to chodzi zeby bylo tanio tylko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Mi się nie chce wierzyc ze jak władowałes 20tys zł to dalej skrzynia sie psuje to znaczy chodzi mi o to ze mechanik musiał byc słaby i zawyżył koszt remontu a takze źle go wykonał jedyna rada jest poszukanie nowego dobrego mechanika który zrobi to dobrze.

 

 

Nie zaczynajcie kłótni o skrzynie w MF-ach bo i mój sasiad jakis wałek w skrzyni w JD robił za sporą kase więc każdy ciagnik uzywany się psuje i prosze nie mówic ze jeden jest super a drugi to gów** to nic nie da no chyba ze ostrzezenia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Też bym był podłamany jakbym wyrzucił 20 tys. w błoto. Kolega nie napisał na co poszło tyle kasy ale to połowa wartości ciągnika i zaczyna sie robić bezsens. Ciągnik jest nowoczesny ale nie ma tam niewiadomo jakich rozwiązań którch nie da sie naprawić, tym bardziej za 20 tys. (szczerze to bym sie zastanowił 37 razy zanim bym wydał taką sume na naprawe). Wbrew pozorom ciężko o ludzi naprawde kompetentnych wiedzą na temat tej serii, na forum widzę chyba tylko jedną osobe która rzeczywiście ogarnia te ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteks    0

@mirasek...zapewne masz na mysli rafik'a??Kolego @marianmass....skontaktowales sie z kolega @rafik256?....gwarantuje ci ze to dobry fachowiec....zna sie jak malo kto na tym forum co do tej serii Mf... porozmawiaj z nim a na pewno znajdzie dla ciebie rozwiazanie...nie zatrudniaj wiejskich znachorow co tylko umia naprawic stara 60-tke bo to dla nich zbyt skomplikowany traktor...POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianmass    0

NO ten mechanik wymienił te synchronzatory na A i na B

nie wiem czy żle poskładał czy co ale po jakimś 1 roku po naprawie sie znowu rozkrzczył.

no to panowie jak znacie jakis dobrych mechanków no to podajcie numery. bede wdzięczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

No nie mów że zapłaciłeś za dwa synchronizatory i robote 20 tyś.zł... :P Zagadaj z rafikiem, pisał na pierwszej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Panowie jak juz czytam te wasze posty to mi ręce opadają. Ja nie mam pojecia jak tłumaczyc i jak pisac żeby do wszystkich dotarło. Po pierwsze to kto takie głupoty powiela że wymiana 2 synchronizatorów i robocizna to koszt 20 tys. zł jak wydajesz tyle kasy na takie remonty to dzwoń do mnie ja ci to bym zrobił za 2 tys. a części bym kupił u korbanaka i jescze bym na tym nieżle zarobił. Koszt dwóch synchronizatorów to 1144 zł po uwzględnieniu rabatu na cześci do sprzętów starszych niż 10 lat.

PO drugie od kiedy to synchronizator powoduje wyskakiwanie biegów jak sam zauażył marianmass wymiana synchronizatorów nic nie dała. Nie mam pojęcia skąd wy bierzecie tych machaników przecież synachronizator pomaga w umieszczeniu pierścienia (nakaładki) bez zgrzytu i przekazanie w ten sposób napędu ale nie utrzymuje on tej nakaładki w położeniu roboczym !!! Za to odpowiada zatrzask. Jezeli wyskakuja biegi to może trzeba wymianić wybierak zatrzask ale nie synchronizator. A jezeli wyskakiwały ci biegi w ten sposób że po prosu było widac że dzwignia się rusza i trzeba ją trzymać ręką na na Boga co mają do tego grupy A i B przeciż to jest zupełnie co innnego.

Wiecie co to jest po prostu rzenujące próbuje walczyć na tym forum i z mitami i głupotą ale juz sie poddaję się. Ludzie biorą jakichś mówiąc krótko baranów do naprawy którzy niepotrzebnie wymieniają im pól skrzyni biorą kupe kasy a awaria dalej jest!!!! Jezeli wyskakuje na rewersie koszt naprawy nie powinien byc większy niż 2 tys jezeli na grupach biegów to juz nawet w 1 tys. można się zamknąć. Nie jestem pewien czy ktoś na tym forum orientuje się o co chodzi z tymi grupami biegów i jakie jest ich powiązanie z rewersem jeżeli przy wyskakiwaniu biegu/rewersu widać wyrazny ruch dzwigni to w zyciu nie beda grupy biegów bo za nie jest odpowiedzialny siłownik.

Ludzię prosze was trochę rozwagi i myślenia a jezeli macie płacić po 20 tys za naprawę to ja z miejsca biorę taką robotę przyjade na miejsce w każdy koniec polski.

Sam wszystko zrobie z moimi częsciemi (oryginalne) i nawet po robocie ciągnik umyje i nawoskuje a z robote wezme jedyne 15 tys.

 

DODANO 23:03

 

Widze że nikt nie chce podjąć dyskusji na rzeczowe argumenty. Szczewko jeżeli masz ochote podjąc takie tematy jak awaryjnośc MF oraz koszty takich napraw to zapraszam do rozmowy. Tak się akut składa że orientuje się w kosztach części i cos wiem na temat robacizny. Jak do tej pory uwazałem cię z powaznego uzytkownika tego forum i wydawało mi sie że nie znizysz sie do takiej tandetnej i krytyki na podsawie jakichs niepotwierdzonych plotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

odświeżę troche temat i jeszcze raz zapytam czy ktoś jeszcze twierdzi że naprawa tego kosztuje 20 tys. zł a może ktoś zna jakieś inne rewelacyjne plotki którymi chciałby się podzielić. Widze że nikt z wypowiadających się w tym temacie nie ma odwagi podjąc rzeczowej rozmowy. Niektórzy wolą pozostać w sferze określeń gdzieś... ktoś... kiedyś powiedział a ja jedynie powtarzam. Tylko weżcie pod uwagę to że nawet niektórzy posiadacze tych sprzętów nie maja o nich zielonego pojęcia i nie warto cytować ich wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak zgadzam sie z Toba w 100% duzo osób mówi ze skrzynia sie wali i naprawa kosztuje bardzo dużo. Tylko ze prawie nikt nie jest uzytkownikiem tego zepsutego sprzetu i nie płaci za jego naprawe a co sasiad powiedział to sobie można w Du** wsadzic chyba kazdy wie jacy sa ludzie.

 

No i niestety nie wszyscy uzytkownicy MF-ów wiedza jakie oleje powinno sie lac itp.(niektórzy nie wiedza ze się wogóle wymienia) A potem plotki ze sie psuje i to wada fabryczna jak to niedawno usłyszałem na forum, no ale cóz mentalnosci ludzi nie da sie zmienic.

Tylko szkoda ze niektórzy po przeczytaniu tylu plotek które sa na forach o tej serii moga sie przestraszyc i w uwiezyc ze naprwde skrzynia jest słaba(tak jak ja kiedys ale teraz juz zmądrzałem)A TAK NIE JEST a jesli już cos siądzie bo to sprzet uzywany to naprawa wcale nie jest az tak super droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Zgadzam się z poprzednikami że to dobre ciągniki i będą słurzyły wiele lat przy odpowiedniej eksploatacji ja też przed kupnem obawialem się skrzyni ale było to nie potrzebne i jestem szczęśliwy że mam właśnie Mf z tej serii


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

niestety polska rzeczywistość przez lata była taka że olej się dolewało a nie wymieniało w starych ciągnikach to jakość chodziło w nowszych niestety nie zabardzo nie wspominając już o jakości oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Nie ciepie takich ludzi co usłyszą i pierdzielą ;// ..... sam kiedyś miałem problem w skrzyni w 3650 :) błachostka :) Była wytarta przesuwka (niewiem jak to się fachowo określa ;p) tak że tryby nie zazębiały się i czasami bieg wskoczył czasami nie ale większość kończyła się nie powodzeniem :) Zapodam wam pare fotek które zrobiłem jak była remontowana skrzynia :) Pozatym tylko mity są że Mf ma kiepską skrzynie !!! Wszystko leży w naszych rękach !!! to jak eksploatujemy !! I Jeszcze jedno dla tych co tak mówią zwracajcie uwage jakim olejem jest zalewana skrzynia (to nie 60 ) !! MF ciągnik nie do zatarcia !!

 

Pozdrawiam wszystkich :) !!!

 

Fotki mojej skrzyni (tylko tam gdzie szło coś zrobić :) )

 

http://img401.imageshack.us/my.php?image=dsc01753bw3.jpg

http://img371.imageshack.us/my.php?image=dsc01759ku0.jpg

http://img374.imageshack.us/my.php?image=dsc01756sc3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Na wstępie chciałem przeprosić wszystkich forumowiczów właścicieli MF szczególnie serii 30xx za moje posty na temat tych ciągnikow. Po rozmowie z @rafik256 który jest bez wątpienia znawca tych maszyn , ciagniki MF widze w całkiem innym świetle. Moj stosunek do MF nie był uzasadniony niczym innym jak niepełna wiedza na temat budowy skrzyni i sposobów obsługi przez użytkowników. W tym momencie jestem na 100% pewny ze jesli bym kupował ciagnik to MF były jednym z moich faworytow,gdyz za niewielkie pieniadze mozna miec ciagnik z naprawde przyzwoita skrzynia jak na czasy kiedy był produkowany. Rafik256 wytłumaczył mi to w taki sposob ze gdyby kazdy nowy użytkownik MF wiedzial to co ja teraz to awarii by nie było.

Pozdrawiam posiadaczy MF-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

No a może ktoś opisać jak należy posługiwać się skrzynią w M-F-ie żeby jej nie uszkodzić.

Jeszcze jedno pytanie czy warto kupić M-F z uszkodzoną skrzynią za dwadzieścia parę koła i ją zrobić czy dać ok 40 ze sprawną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Posługiwac normalnie jak kazda inna.

Ale trzeba wymieniac odpowiedni olej co 1000mth z filtrami i nie mieszac olejów w skrzyni bo one sa szczególnie wrażliwe na zły olej a duzo w tym ciagniku jest zasilane od oleju w skrzyni i wiele rzeczy moze się przez to posypac.

 

Jak cos źle powiedziałem to prosze mnie poprawic.

 

A zalezy jak ta skrzynia jest uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez Tomex04
      Witam mam problem mf6120  z przyciskiem przedniego napędu napęd da się załączyć przez przycisk blokady przy prędkości rozłącza lecz przycisk od 4x4 nie załącza ani nie rozlącza
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj