Arni

Najdroższe maszyny świata

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlody87    2

hehe :(

osobiscie tez nie chcial bym miec typowo amerykanskiej fermy :(

jezeli ktos czuje to rolnictwo to chce jak najwiecej sam w swoim gosp. zrobic. A kazdy ma takie gosp jakie odpowiada jego potrzebom finansowym i po drugie nie wiem jak u was ale u mnie ziemi to sie nie dostanie chocby bardzo sie chcialo :)

 

A tak poza tematem to forum nie sluzy chyba do tego aby jechac po kims kto ma lepszy czy gorszy sprzet bo jak wiadomo to nie wszyscy na af zaczeli gospodarzyc na "start" w jednym czasie a do pozyskania dobrego sprzetu potrzeba czasu :)

Sa tez tacy ktorym tatuś traktor kupil i teraz cwaniaczyc by chcieli :rolleyes:

Dajcie na luz

 

pozdro mlody87 :)


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą mlody87!!!

Nie kazdy ma tatusia takiego jak lider partii "samo...defensywa" ;) , który ma farmę kilkaset ha i jest co przejąć w spadku!!! Z resztą takie farmy w rejonach poludniowego mazowsza należą do rzadkości!! zazwyczaj przewarzają do 100 ha i nikt nie płacze, że nic mu się nie połaca!!! Nie każdy musi jeździć mercedesem!!! ;) albo Jd, fendtem lub innym sprzętem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Młody87 zgadam się z tobą co do słowa ci amerykańscy farmerzy to poprosty toną w długach!!!!!!

banki przejmują ich ziemię i koniec z famerem mającym 1000ha.wiem to bo muj ojcec był 2*w usa i dobrze wie co tam się dzieje

tumok włącz na luz!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
nie wiem czy uważałeś na geografii ale rolnictwo drobne jest złe........ hamuje jego rozwój.... wiec lepszy jest farmer z arizony ...

dobra, dobra...tak sie rozpędziłeś a czy ty tez uważałes na geografii???

W Arizonie trudno cokolwiek posiac...hehe klimat na to nie pozwala...niestety. :P jak juz cos z rolnictwa to moze jakies owoce i bydło.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Arizona001xxxx.jpg ------ proszę..cała Arizona, i posiej tu człowieku zboże. :P :wacko:

Dlatego nie ma to jak Montana, hehe

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Montana#Geografia -----poczytaj dokładnie! "Gospodarka Montany bazuje na rolnictwie,"

to by było na tyle.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

to prawda,Dakota Płn i Montana, to same farmy, ale nikt mi nie powie ze w Arizonie sie uprawia pszenice...hehe :wacko:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

montana juz nie tak bardzo, bo przecież duza czesc pow stanu zajmuja gory. a obie dakoty w calosci leca na wielkiej rowninie. a w arizonie to mozna ewentualnie uprawiac elektrownie sloneczne :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
montana juz nie tak bardzo, bo przecież duza czesc pow stanu zajmuja gory.

no tak ale i tak jest ich tam sporo,Dakota to wiadomo,no a co do Arizony to sie w 100% zgadzam z tobą.. :wacko:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Ciekawe czemu sprzedaje. Czyżby wadliwy egzemplarz ? Ja myśle, że prędzej ktoś kupi nowego i da "troche" więcej niż kupi używanego niepewnego. Jeszcze tuza z przodu nie ma, a bez tuza to sięnie opłaca brać taki ciągnik


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

"nie kazdy ma tatusia takiego jak lider partii "samo...defensywa" , który ma farmę kilkaset ha i jest co przejąć w spadku!!! Z resztą takie farmy w rejonach poludniowego mazowsza należą do rzadkości!! zazwyczaj przewarzają do 100 ha"

należą do żadkości ale jak ja jestem z maszowsza i facet ma grubo ponad 500 ha i ma sporo kasy prowadzi sobie ubojnie i ma sklep ma świnie ale ma je zaledwie 1 dzień bo idą pod nóż, a maszyny ma niestarsze jak 10-letnie bo starszych niema i w okolicy nieznam nikogo kto ma tyle jak on może gdzieś w innych województwach ;)

Edytowano przez Olik
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Ale chlopaki zrobilismy tu offtopc mialy byc najdrozsze maszyny swiata a nie spor polsko-amerykanski. Ja sadze ze jedna z najdrozszych maszyn swiata moze byc najlepszy Challenger :P


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0
[..] ci amerykańscy farmerzy to poprosty toną w długach!!!!!!

banki przejmują ich ziemię i koniec z famerem mającym 1000ha.wiem to bo muj ojcec był 2*w usa i dobrze wie co tam się dzieje

tumok włącz na luz!!!!!!!!!!!!

A co tam, włącze się do tej dskusji, mimo że trochę poza tematem.

U nich rolnictwo jest trochę inaczej skonstrułowane. Moża powiedzieć że jest jest to spowodowane różnymi warunkami klimatycznymi, i tak np pszenica srednio plon dochodzą do 3t/ha, uprawa uproszczona, bardzo rzadko orka. Kalkulują to w ten sposób że taniej wychodzi dokupienie gruntu niż nakłady na 1ha. Pszenicę praktycznie nie modyfikują. Po pszenicy często soja w ścierń. Kukurydza plon 10-12t z ha modyfikowana co za tym idzie tańszy oprysk, dużo w monokulturze. Oprysk to 120l/ha i mniej, nie "podlewają"ziemi. Reszta tak jak u nas. Nie chodują prakycznie trzody bo ich wiadoma firma wykończyła. Normalni, twardzo ludzie tak jak u nas.

Dopłaty mają jak w regionie jest b słaby rok, państwo dociąga do sredniej. W miarę stabilna gospodarka pozwala sensownie kalkulować koszty kredytu.

 

Co do tematu, coby nie było off topic:

Ciągnik Fendt Vario 936 Profi 360km skrzynia bezstpniowa 248000euro

kOMBAJN Claas Lexion 600 heder 9m 530km 12 000 312000 euro

Ceny trochę przesadzone, Fend 936 cena poniżej 160 000 Eu, Lexion 600 realnie około 260 000 Eu

Kucharz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

A wiecie ile może kosztować Claas Jaguar 950 ten "najmniejszy" i czy cena netto czy z Vatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

W USA mają taki sprzęt że naszą C-360 C-330 albo władka by wyśmiali <_< :P <_< :lol:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juhaskov    2

A jestes pewie ze Claas jaguar kosztuje te 35 500 euro? Bo wydaje mi sie ze jednego zera Ci zabraklo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266
taki sprzęt na 6 kołach to w granicach 800000zł mowie o FENDT-CIE

 

 

Cena nie jest ustalona bo to prototyp... więc bez takich bajek... 936 Vario kosztuje więcej :D

A Jaguar 950 kosztuje ok. 350 tys euro netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juhaskov    2

No to chyba czas najwyzszy sprawic sobie takiego jaguara :D Ciekawie musi wygladac jazda taka maszyna. Chyba przygoda zycia. Do tego potezna przyczepa przy ciagniku i heja w kuku albo przystawke do trawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
W USA są władki, tylko jako Belarusy i w większości posiadają 4x4

To są pewni Belarusy 350 o ile się nie myle kiedys taki na Af był


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj