Skocz do zawartości
dziku

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotr291179    2
(edytowany)

Też mi się wydaje że te 10t/h to rewelka mi jak narazie przy 11kW udało się osiągnąć 9t/h przy rozładunku pszenicy a propo zabezpieczenia to pewnie za bardzo otwarta zasuwa i dlatego wywala.

Edytowano przez Piotr291179

Lider19    32

16 ton koszę w godzinę plus dojazd jest prawie na styk ,jak wywali zabezpieczenie to robi się zator .

Wiadomość z agroFakt.pl

Jarecki21    17

Czy dmuchawy ssąco tłoczące bardzo niszczą ziarno, zwłaszcza kukurydzy?

Może ktoś podrzucić opinię na temat POM Augustów T470 lub T480?

tomek73    253

A dlaczego mają niszczyć? jak mają łopatki gumowe to raczej nic.

Jarecki21    17

Podobno na kolankach dochodzi do uszkodzeń. W instrukcji POM Augustów jest napisane:

"W przypadki transportu kukurydzy, ziarno może ulec znacznemu zniszczeniu"

Zaczyn    507

Witam, rozglądam się za dmuchawą ssąco-tłoczacą zasilaną elektrycznie o dużych wydajnościach znacie jakieś firmy oprócz kongskilde, które takowe posiadają? Wydajność która mnie interesuje to od 25 ton w górę. 

RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Zaczyn    507
Trzeba przyłącza ale taka na wom jak dla mnie odpada

RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

TwojaBabcia    0

Witam 

Posiadam dmuchawę ssaco tłocząca firmy neuero 7,5 KW. Zakupiłem w zeszłym roku i mam z nią problem, ma słaba wydajność około 4,5 a 5 ton na godzinę, Ogólnie słabo ciągnie , wąż ssący jest długośći 5m. a tłoczy na odległość około 8 a 10m. Domyślam sie przyczynę słabego ciągu przez sitko które znajduję sie w cyklonie ssącym . Praktycznie co 20 min muszę wyjmować ow sitko i czyścić z zabitego kurzu. Przez pierwsze pare naście minut pracy po wyczyścieniu sitka   witać lepszy efekt ssania, ale po paru minutach zaś wydajność spada.W tym sitku średnica otworów wynosi 1mm, i diomyślam sie ze te sitko nie jest czasem do rzepaku ? i mam prośbę do kolegów sprawdzenia ow tego sitka i srednicę otworów , lub jakie kolwiek sugestie w sprawie poprawy wydajnośći pracy dmuchawy.

20180610_111512.jpg

Odnawiam temat. To tak Kupiliśmy używana dmuchawę mrol z odolanowa . zdejmowalismy dzisiaj żyto i pod dozownikiem się zapycha i cofa na wirnik i robi się sruta co może być za przyczyna? Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adaskooo96
      Witam . mam problem z sortownikiem mianowicie gdy założę sita dół 35 góra 45 dolne sito się zatyka . próbowałem już ustawiać sortownik pod większym kątem i dalej to samo . macie panowie jakieś porady co mogę jeszcze zrobić ? 🤔
    • Przez krzy24
      Witam Wszystkich!
      Mam pytanie: Czy zmijka da sie zaprawic ziarno zaprawa na mokro dolaczajac na poczatku rury waz z beczka i sila grawitacji z gory leci zaprawa na wodzie,a my zasypujemy zboze?
      Pytam,bo w ogloszeniach ktos takie cos wymyslil i chce sprzedac taka zmijke do zaprawiania,a mnie to interesuje. Inaczej bede musial kupic betoniarke.
      Prosze o odpowiedzi,jesli ktos sie spotkal z takim pomyslem...
      Pozdrawiam
    • Przez dziki97
      Witam użytkuje ktoś z was wialnię http://separatory.pro/models/separator-wialnia-czyszczalnia-czyszczarka-mlynek-5t-ism.html jakie macie opinie na temat takiej wialni??? 
    • Przez czajus
      jakie środki stosujecie podczas mycia maszyn myjkami ciśnieniowymi ???
    • Przez Lukas85
      Koledzy czy ktos z Was użytkuje dmuchawe ssąco tłocząca do zboza napedzana z WOM ciagnika? Zastanawiam się nad zakupem takiej dmuchawy ale jako że nie mam odpowiedniego przyłacza do dmuchawy elektryczną alternatywa może być napęd z wałka ciagnika. Docelowo dmuchawa ma słuzyc do wyładunku zboża z przyczepy oraz załadunku na przyczepę. Jak sądzicie warto inwestować w coś takiego? Co prawda taka dmuchawa zajmuje wiecej miejsca i jest mniej mobilna bo nie postawimy ją w rogu ale w moim przypadku gdzie zboze przechowuje w stodole myśle ze dalo by rade ja odpowiednio ustawic. Jeszcze jedno pytanie odnosnie węza ssącego jezeli wydłuzymy go do powiedzmy 10m spadek wydajności bedzie wyraźnie mniejszy?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.