dziku

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Polecane posty

Piotr291179    2

Też mi się wydaje że te 10t/h to rewelka mi jak narazie przy 11kW udało się osiągnąć 9t/h przy rozładunku pszenicy a propo zabezpieczenia to pewnie za bardzo otwarta zasuwa i dlatego wywala.

Edytowano przez Piotr291179

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

16 ton koszę w godzinę plus dojazd jest prawie na styk ,jak wywali zabezpieczenie to robi się zator .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Czy dmuchawy ssąco tłoczące bardzo niszczą ziarno, zwłaszcza kukurydzy?

Może ktoś podrzucić opinię na temat POM Augustów T470 lub T480?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Podobno na kolankach dochodzi do uszkodzeń. W instrukcji POM Augustów jest napisane:

"W przypadki transportu kukurydzy, ziarno może ulec znacznemu zniszczeniu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

Witam, rozglądam się za dmuchawą ssąco-tłoczacą zasilaną elektrycznie o dużych wydajnościach znacie jakieś firmy oprócz kongskilde, które takowe posiadają? Wydajność która mnie interesuje to od 25 ton w górę. 


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585
Trzeba przyłącza ale taka na wom jak dla mnie odpada

RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TwojaBabcia    0

Witam 

Posiadam dmuchawę ssaco tłocząca firmy neuero 7,5 KW. Zakupiłem w zeszłym roku i mam z nią problem, ma słaba wydajność około 4,5 a 5 ton na godzinę, Ogólnie słabo ciągnie , wąż ssący jest długośći 5m. a tłoczy na odległość około 8 a 10m. Domyślam sie przyczynę słabego ciągu przez sitko które znajduję sie w cyklonie ssącym . Praktycznie co 20 min muszę wyjmować ow sitko i czyścić z zabitego kurzu. Przez pierwsze pare naście minut pracy po wyczyścieniu sitka   witać lepszy efekt ssania, ale po paru minutach zaś wydajność spada.W tym sitku średnica otworów wynosi 1mm, i diomyślam sie ze te sitko nie jest czasem do rzepaku ? i mam prośbę do kolegów sprawdzenia ow tego sitka i srednicę otworów , lub jakie kolwiek sugestie w sprawie poprawy wydajnośći pracy dmuchawy.

 

20180610_111512.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnawiam temat. To tak Kupiliśmy używana dmuchawę mrol z odolanowa . zdejmowalismy dzisiaj żyto i pod dozownikiem się zapycha i cofa na wirnik i robi się sruta co może być za przyczyna? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GiernekPL    0

Witam kupiłem dmuchawę ssąco tłoczącą pom augustów z silnikiem 15kw i mam zabezpieczenia 18A i 20A przedlcznikowe. Na jakie zabezpieczenia muszę zmienić żeby ta maszyna pracowała bezproblemowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

U siebie mam 32 A przedlicznikowe i później 25 A i jest na styk. Przy rozruchu jak przełączam z gwiazdy w trójkąt czasami wywali zabezpieczenie. Znajomy rok temu zwiększał zabezpieczenie przedlicznikowe z 25A na 50 lub 63 A to teraz bez problemu mu chodzi.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

15kW bierze zależnie od cosFi 25-30 A, zakładając, że nie będziesz w pełni obciążać dmuchawy, albo dmuchawa będzie jedynym obciążeniem dla całej instalacji w tym czasie, to wychodzi zalicznikowe minimum 32A, przedlicznikowe 40A, zwiększenie przydziału mocy do ok. 25kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tribal    4

Próbowaliście transportować zrąbki, trociny  dmuchawą ssąco-tłoczącą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie, ja tylko zboża kukurydzę i groch


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Czy użytkuję ktoś dmuchawę tłocząco ssącą do Binu i może dać opinie jak się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

Witam użytkuje dmuchawę ssąco tlaczaco pom Augustów 11kw do bina. Powiem tak, przyczepę 12t w godzinę rozładowuje, ale jak są ciepłe dni to silnik nie daje rady grzeje się i się wyłącza dmuchawa, trzeba czekać aż ostygnie, ale przez ten czas w normalnym dniu koszenia robi się zator. Zastanawiam się nad zmianą na podajnik ślimakowy, będzie szybciej i podejrzewam że mniej problemowego.. A ogólna ocena dmuchawy jak na mniejsze ilości zboża to może być, chodź trzeba się liczyć  tym grzaniem się, sąsiad ma identyczna i ten sam problem.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

mam 15kw, od 2010 roku nigdy nie było takich problemów a potrafiła przewalić 70ton dziennie przy 30-35 w cieniu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Da radę śrutownik ssąco-tłoczący po wyjęciu bijaków wykorzystać jako dmuchawę? Nie zależy mi ja kosmicznej wydajności - ważne żeby nie łopatować  kilka ton


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Ja też mam 11 kw z Augustowa i działa nawet przy 40 stopniach. Jeszcze nigdy się nie wyłączyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Panowie jak się ma sprawa właśnie dmuchawy jugoslawianskiej pobeda? Mam możliwość kupna z silnikiem elektrycznym 23kw chodź na 80% bym przerobił ja na na WOM jaka to realna wydajność osiąga? Lepiej się obejrzeć za czymś innym? Parę km w dużym gospodarstwie mają taką i gdy zawiozłem przyczepę z owsem do nich to 4t owsa wciągnęła +/- 20min jestem ciekaw czy np w pszenicy osiągnie większą wydajność


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj