dziku

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Polecane posty

tomek73    579

Ja mam z Odolanowa silnik 15kw kosztuje chyba koło 12 tyś brutto.Jestem bardzo zadowolony, daje ok10 ton/h. Ciągłem na max długości 7,5m i nie ma specjalnej różnicy, do góry pchałem max 6m jest super. Mam też specjalną rurę do wyciągu zboża z binna. Augustów był o 2 tyś droższy i miał mniej rur w standardzie. U mnie pisze wydajność 8t Augustów miał 10t,moja daje 10 a na Augustowie niedawno widziałem 14t. Lepiej brać z większym silnikiem,nieprawda że zapłacisz więcej za prąd. Trzy lata temu używałem żmijki 4kw miałem ponad 200ton zapłaciłem 700 za prąd,dwa lata temu dmuchawa ponad 300ton 700zł w tamtym roku 260ton zapłaciłem 400zł.nie wiem od czego to zależy,chyba że w tamtym roku zboże jest lżejsze o ok 15%. W Binie 100 dosypanym do pełna od góry, po sam dach miałem w jednym 98t w drugim 96,65t a powinno być ok 110. Jak będziecie kupować dmuchawę to patrzcie żeby łopatki w podajniku były gumowe,bo żelazne się szybko wyrabiają a wymiana jest kosztowna.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jeśli tylko macie możliwość to nie kupujcie ssąco tłoczących same tłoczące mają wydajność kilkakrotnie większą niż ssąco tłoczące. Ja dobiłem do w mojej do 14-15 ton i więcej mi się nie udało. Widocznie muszę kupić z odolanowa najmocniejszą to będzie szybciej hulać


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

U nas w tym roku zaczął pracować POM Augustów z silnikiem o mocy 11kW, i jak na razie spisywał się nieźle. Jego wydajność szacuje na jakieś 7-8t/h, więc jesteśmy zadowoleni. Jedyne co mnie w tym wkurzało to uziemienie które jest owinięte w okół rury i kilka razy mnie popieściło ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatru    3

A na jaka wysokość sypałeś zboże??

jeśli tylko macie możliwość to nie kupujcie ssąco tłoczących same tłoczące mająwydajność kilkakrotnie większą niż ssąco tłoczące.Ja dobiłem do w mojej do 14-15 ton i więcej mi się nie udało. Widocznie musze kupić z odolanowa najmocniejszą to będzei szybciej hulać

 

A jaka polecasz z odolanowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatru    3

Decyzja już zapadła i zakupu dokonałem. Wybrałem z Augustowa. Jak znajdę aparat to wstawię zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

Mam pytanie bo kupiłem dmuchawę ssąco tłoczącą kongskilde cusion air turbo 500 i według parametrów fabrycznych powinna ona dawać na wężu zasysającym 10m 34 tony na godzinę po przedłużeniu o kolejne 10 wydajność ma spaść o 2 tony, ale jak ładowaliśmy kilka samochodów to najlepszy wynik to około 100 minut na załadowanie 27 ton, już próbowaliśmy różnych kalibracji i dalej nie jest tak jak powinno być, co może być tego przyczyną?? dodam że dmuchawa była kupowana używana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Znajomy też kupił dmuchawę nową z tej firmy i też się rozczarował między tym co było napisane a wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

rafał - nie wiem jak kongsilde ale w POMie liczy się długość i ssania i dmuchania

dodatkowo każdy metr wysokości obniża wydajność jak dobrze pamiętam o 4%, każde kolanko 90 obniża o 5m czyli jedno kolano zwalnia o 20% :-)

U mnie wg danych w instrukcji obsługi 14ton na godzinę w idealnym świecie - 2 kolanka, 3m do góry i łącznie 10m długości rur (ssacych i tłoczących), załadunek na przyczepę max co udało mi się uzyskać to około 9ton


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

U mnie jest nieco inaczej to zrobione bo na tłoczeniu nie mam węża tylko rozkładaną wieżyczkę z 1 kolankiem i bębnem wylatującym ( nie wiem jak to się fachowo nazywa) a wysokość podawania przy układzie z tą wieżyczką jest do około 4 i jeszcze 2 metry rury poziomej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Ale na 99% to się liczy do układu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Mam dmuchawę ssąco tłoczącą która w instrukcji ma wydajność 8t, jak ładowałem zboże na strych, 8m rur + dwa kolanka 90,to wydajność była 8t, jak sprzedawałem i dmuchawa stała na strychu, miałem 8m rur w poziomie to wydajność była 4,5t na h, jak dołożyłem 2 kolanka 90 to wydajność wzrosła do 7t na h, teoretycznie bez kolanek w poziomie powinna być większa wydajność, w praktyce jak jest blokowana kolankami to mam większą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

To jest wbrew fizyce

Nie ustawiłeś inaczej ssania?

Nie miałeś czasem jakiegoś mocnego zagięcia węża ssącego?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W poziomie rury praktycznie nie powinny być. Zboże opada na duł rury a powietrze idzie góro. Podobnie jak piasek w strumieniu. Woda wierzchem a piasek po dnie. Gdy rura jest w pionie powietrze jest wymieszane z ziarkami i unosi je do góry a nie przesuwa po ściankach rury.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teściu ma starą Polską dmuchawę z podajnikiem tłoczącą i jak dmuchał z stodoły to miał 13 metrów do bina 100 tonowego to 6 ton w 30 minut, jak ją ustawił przy zbiorniku to 6 ton w 40 minut. Ja mam ssąco tłoczącą z Odolanowa 15 kw to jedno kolanko i 4 metry do góry a ssanie 6 metrów to daję 10 ton. Jak do drugiego to na ssaniu to samo 6 metrów a pchaniu 4 metry do góry jedno kolano 90 stopni dwa po 45 i 6 poziomo to różnicy nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

A ja bym polecał odolanów tylko że M-rol a nie dozamech w m-rolu rury i cała reszta jest w zestawie cena około 10800zł a działa super dwa lata stosuję i zero problemów. Kupiłem ją w Kozeninie koło Opoczna. wydajność około 9- 10t jak dla mnie jest w zupełności zadowalająca.


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

W końcu chyba trafiłem na temat :) Tutaj piszecie o tzn. "dmuchawach" do składnia zboża? Ja mam pytanie czy da się kupić gdzieś takiej rury, ale zwijane? Bez żadnych "klamer" do zapięcia kawałków rur na górze ze zbożem tylko 1 rozwijaną i żeby była w miarę sztywna. Byle w całości ją będę mógł rozwinąć i ustawić. Bo z tym zapinaniem ustawianiem zawsze się trzeba namęczyć (przynajmniej u nas). Więc ma ktoś taki sprzęt, gdzie taki mogę dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam dmuchawę z Odolanowa i z rurami nie ma problemu, bardzo ładnie się je składa, mają ładne klamry zero problemów. Mam jeszcze parę starych rur to jest problem i jam mam ich użyć to mnie trafia.Co do dmuchawy z m-rolu [to są zielone]one mają podajnik zrobione z metalu i się wyrabiają a remont jest kosztowny, dozamech ma gumy pozakładane i się nie wyrabiają, a w standarcie mają dwa kolana 45'dwa kolana 90'i 12 metrów rur plus końcówką z siatki i obejmy.można dokupić rurę do wyciągania zboża z bina za 350 zł.Ja ją wkładam do zsypu zasypuję zbożem z 12 ton i się tylko patrzę jak ubywa. , a na koniec to zakładam tą ssawkę i czyszczę zsyp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No dmuchawę to mamy dobrą też ta zielona swoje lata ma, ale odrenowana i na niebiesko tym razem :) Tyle co my wydmuchujemy zboża rocznie to nic 10 przyczep 8tonowych czeskich i zwykłe 6 tonowe 5-6 jęczmień, pszenica. Z tym problemu nie ma. Tylko z tymi rurami stare to jest, na górze bawić się tymi klamrami, bo to już te rury stare, miejscami pokrzywione tyle razy klepane i spawane... Szukam właśnie takiej jeden co się rozwinie i zwinie lub takich na wsad rura do rury, ale nie metalowa tylko inne tworzywo może być.

Co do zboża już na górze to problemu żadnego nie mamy, bo zawsze 3 przyczepy pszenicy i 2 jęczmienia sypiemy na 1 miejsce jako gotową mieszankę do świń, a resztę na inne kupki. I te 5 przyczep (ok. 30ton na ponad pół roku jak nic starcza :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Widziałem kiedyś takie rury zwijane na złomie nie wiem z czego. Wyglądały jak rura do ogrzewania z 60 tylko średnica to była z 100mm. Ja bym ci polecił te co ja mam z Odolanowa Dozamechu ale będą trochę kosztować. To są mocne rury z super klamrami złożenie ich jest bez zarzutu. Nawet jak ładuję na tira lub Hl to po złożeniu mogę je na sznurku powiesić albo kołkiem podeprzeć i będą stały. Kolano 45' kosztuje chyba 75 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Na allegro nie widzę żadnych takich co by mnie interesowały :/ Nie wiem, gdzie jeszcze szukać takich rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Znalazłem takie rury giętkie. Wyglądają jak do ogrzewania w 60. Średnica w środku to 128mm zewnątrz 132mm. Cena za metr to 89zł brutto. Są w sklepie rolniczym w Strzegomiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek    3

Witam. Chciałbym kupić dmuchowe ssąco-tłoczący i nie wiem która wybrać , Dozamech czy Pom Augustów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Dozamech znam tylko z mieszalnika i śrutownika do zboża które używam ponad 10 lat.

Ich dmuchawę oglądałem tylko na targach - sam kupiłem POM i jestem zadowolony


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Podejrzewam że jakościowo to podobne produkty. Niby 1 tona różnicy w wydajnościach. Ja mam Dozemech 2 sezony i jestem zadowolony. Sąsiad ma też i tylko silnik spalił [z swojej winy] pracuję z 10 lat a ma 120ha. Dozamech ma więcej rur w standardzie i trochę tańsza.Bierz 15kw u mnie wychodzi 10 ton/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj