dziku

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Polecane posty

griga    1080

Jeśli już miał bym się decydować na PL produkcję to tylko POM Moje argumenty znasz. Co do tej NEUERO to koleś się strasznie wygłupił z ceną! Taka dmuchawa w niemczech chodzi po ok 1000E i mówię tu o cenie max bo jak szukałem to taka tez była brana pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

ja mam DozaMech 15kw

 

Załadowanie 29 ton na wysokość naczepy tira słabo oczyszczonej kukurydzy, z jednym przepięciem i ustawieniem wszystkiego od nowości - 6 godzin. Parę razy zdarzyło się jej zapchać w tym bębnie przed podajnikiem, strasznie wkurzające, w szczególności gdy się chce przyspieszyć. Ale to raczej wina tego syfu, który siedział w tej kukurydzy po nieszczęsnym suszeniu na podłogówce późną jesienią. ;)

 

pierwszy magazyn był gorszy, jeszcze miałem założoną ssawkę; wcześniej bawiłem się jeszcze regulacją ssawki, bo doszedłem do wniosku że lepiej wolniej, bez zapychania niż się pieprzyć z czyszczeniem bębna i postojami. przy drugim poszło sprawniej, im bardziej czyste zboże, tym trudniej zapchać. co najważniejsze po pierwszym użyciu nie jestem zadowolony. ale może kongskilde lepiej by sobie nie poradziła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Wasze słowa są jak miód na moje uszy. BO cały czas myślałem po kiego zapłaciłem tyle kasy za dmuchawę a teraz już wiem. Co mogę wam powiedzieć dmuchawy ssąco tłoczące to ciężki temat dużo prądu i niska wydajność. Ja swoją będę spłacał jeszcze przez 7 lat ale i tak się opłacało


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

To ile ty zapłaciłeś że aż 7 lat będziesz spłacać?

Jak pytałem na targach to taka jak moją SUC 150 kosztowała coś ok 25tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

garek ma "deczko" większą od twojej ;) bym się nie dziwił jakby to była kwota 2 razy większa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Wziąłem ją na kredyt z lini IP 7 lat spłaty niskie oprocentowanie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'garek' masz racje że w dmuchawie Augustów szybko się wycierają kolanka, ja w swojej naspawałem 2 blachę już bo oryginalna się wytarła, posiadam taką dmuchawę od nowości ma 9 lat jeszcze nigdy nie miałem z nią problemu zboże szybko idzie i nie ma problemu z nią czy trzeba go pod górę wypchać bez problemu to robi. Polecam ten sprzęt. Pozdrawiam.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

Chciałbym odświeżyć temat. Zastanawiam sie nad zakupem dmuchawy ssąco-tłoczącej mocy 11 kw, dozamech ( 11 800 zl) czy pom augustow (chyba jakieś 15 000 zl). Zwracam się do posiadaczy takiej dmuchawy z dozamechu o opinie. Czy warto dopłacić i kupić z pomu, gdzieś tu na forum wyczytałem ze żmijki z dozamechu to straszne badziewie. A jak jest z dmuchawami ???? Aha jakiś diler mi wmawiał ze ta z dozamechu na podzespołach Kongskildem, a ich jest tylko silnik.

Edytowano przez andrzej2110
chaotyczny post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Dziś na opolagrze oglądałem obie, różnica w cenie przy silniku 11kw to jakieś 1000-1200zł - nie pamiętam dokładnie - ja bym zdecydowanie brał POM,

jakość wykonania mówi sama za siebie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesek    0

Ja mam 2 latka dmuchawę ssąco tłoczącą z POM AUGUSTÓW do ciągnika min.100 koni wydajność jej to 27 ton na godz.

Ja przy odcinku ssawnym 16m 28 ton wydoliłem w 1 godz i 10 min

Cena jaką dałem za tą maszynę to ok 35tyś.

Jak dotąd bez awarii załadowałem nią ok 2000 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Dmuchawa 27 ton, ładnie,

Tylko ten Augustów i 35tysięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K150    0
Jestem przy zakupie dmuchawy ssąco tłoczącej + ssawka

 

wystarczy mi okolo. 5-6t/h

 

co polecacie? w jakiej cenie opłaca sie kupowac? nowe czy używane? ;)

 

zastanawiam sie przy tej:

 

http://www.pom.com.pl/index.php?idm=2&...=15&lang=pl

 

 

Ja mam 2 latka dmuchawę ssąco tłoczącą z POM AUGUSTÓW do ciągnika min.100 koni wydajność jej to 27 ton na godz.

Ja przy odcinku ssawnym 16m 28 ton wydoliłem w 1 godz i 10 min

Cena jaką dałem za tą maszynę to ok 35tyś.

Jak dotąd bez awarii załadowałem nią ok 2000 ton

Mamy używaną z silnikiem 11kw firmy Emrol jest to odpowiednik T207/1 z Augustowa bardzo dobrze się spisuje na godzinę ma wydajność 7 ton zmienimy ja na większą bo dla nas za mało wydajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam na sprzedaż dmuchawy Niemieckich firm Nuero, Tornado, Westfalia. Dmuchawy w bdb stanie z kompletem rur. Są o rożnych mocach, charakteryzują się tym że bardzo cicho chodzą i mają dużo większą wydajność od polskich.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Panowie ja mam na sprzedaż dmuchawy Niemieckich firm Nuero, Tornado, Westfalia. Dmuchawy w bdb stanie z kompletem rur. Są o rożnych mocach, charakteryzują się tym że bardzo cicho chodzą i mają dużo większą wydajność od polskich. :D

 

http://www.gielda.agrofoto.pl/ <-- zapraszam :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty12344    0

Witam!

 

Mam zamiar zakupić dmuchawę ssąco tłoczącą Pom Augustów 11kw lub 15kw. W związku z tym nasuwa mi się pytanie jakie musi być zabezpieczenie bezpiecznikowe do tych silników, by instalacja wytrzymała?

 

raz wystarczy. nie trzeba się powtarzać !!!!

Edytowano przez andrzej2110
post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

A ja mam na sprzedaż swoją starą dmuchawę ssaco- tłoczącą. teoretyczna wydajność to 8ton - wg producenta, u mnie udało się dobić do 4.5 tony Ktoś z was chętny?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatru    3

Mam dylemat pomiędzy dwiema dmuchawami ssąco-tłoczącymi M-Rol 11 kW za 11 000 zł oraz Pom Augustów 11 kW za 13 800 zł oczywiście cennikowo. Powiedzcie jakie są opinie na temat tych dmuchaw. Z tego co mówili mi to w M-Rol są rury i kolana od Konskilde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Ja ma taka jak z Mrolu - niemal identyko za 5tys do oddania


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyfral    0

Witam!

 

Mam zamiar zakupić dmuchawę ssąco tłoczącą Pom Augustów 11kw lub 15kw. W związku z tym nasuwa mi się pytanie jakie musi być zabezpieczenie bezpiecznikowe do tych silników, by instalacja wytrzymała?

 

raz wystarczy. nie trzeba się powtarzać !!!!

 

Ja mam rozdrabniacz ssąco-tłoczący 15KW i działa bez zarzutu na bezpiecznikach 25A, jednak musisz wziąć pod uwagę obciążenie instalacji innymi urządzeniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatru    3

Ale mnie interesuje nowa i nie wiem którą kupić. Proszę doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam!

 

Mam zamiar zakupić dmuchawę ssąco tłoczącą Pom Augustów 11kw lub 15kw. W związku z tym nasuwa mi się pytanie jakie musi być zabezpieczenie bezpiecznikowe do tych silników, by instalacja wytrzymała?

 

 

Najlepszy byłby wyłącznik silnikowy PKZM0-32, no ale cena- ok 180 zł. Druga metoda to wyłącznik nadprądowy D32. Trzeci sposób to wkładka bezpiecznikowa gG 60. Tak dobrane zabezpieczenia powinny zapewnić bezproblemowy rozruch(wszystkie wartości dla silnika 15 kW).

 

EDIT

Podane zabezpieczenia są dla rozruchu bezpośredniego. Wrócę do literatury to podam zabezpieczenia dla rozruchu gwiazda-trójkąt.

Edytowano przez Mariusz x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj