kapitan1

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kapitan1    0

Cześć wszystkim .

Jestem tu nowy. Mam problem bo nie wiem którego wybrać deutz ma lepsze wyposażenie a jelonek to jelonek.

Pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek72    0

Wszysto zależy od wyposażenia, co do mocy nominalnej ciągniki są podobne, DF może mieć w opcji niezależny układ hydrauliczny, JD moc na wałku ma prawie zawsze taką jak deklaruje producent a nawet wyższą. DF ma dużo większe straty na wałku. Przednia oś amortyzowana DF to totalna porażka. Powiem szczerze ja bym wybrał JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

A masz może jakomś wiedze na temat spalania w DF? Co do jelonka to tsie orientuje bo brat ma 6630

 

Nie cytujemy ostatniego postu - lysyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Napisz w czym ten ciagnik ma pracowac, co bedziesz od niego wymagal. Bierzesz cene pod uwage?

 

Nie cytuj poprzedniego postu.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

Głównie to pług 5 obrotowy xxls kosiarka przód+tył agregat quick i do ubijania kiszonek i ewentualnie transport cięższe prace. Co do kasy to max 250tys netto bo tak napisałem we wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak wychodza ceny tych ciagnikow?? Duza jest roznica?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Tomek72

Dlaczego uważasz, że miękka oś DF to porażka ? Jakieś argumenty na poparcie tezy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

Co prawda mi niezalerzy na osi amortyzowanej raczej na przednim wom i tuz a w DF to chyba jest fabrycznie montowane bo w jelonku to bratu montowali z zewnętrznej firmy. Co do ceny to DJ jest jakieś 2tyś euro droższy ale przy tej kasie to chyba nie jest to aż tak wiele. Chodzi mi żeby był lepszy no i co ważne w dziśiejszych czasach oszczędniejszy w spalaniu i serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek72    0

Jak pracowałem w Niemczech na DF (co prada starszy model) był on wyposażony w przednią oś amortyzowaną o bardzo małym skoku i amortyzacja była jednym słowem kiepska - lecz w 620 może ją poprawili - ale "uraz mi został". Co do spalania - to fakt DF mało palił. Jak mogę coś zasugerować - zastanów się nad przednim podnośnikiem i jakimś solidnym obciążnikiem, moim zdsaniem w DF to podstawa. Ale najważniejszy jest dobry serwis czyli dealer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

do Tomek72:twierdzisz że miękka oś w DF to porażka ,bez urazy ale dla mnie takie teksty są śmiechu warte ,otóz miękka oś DF jest jednym z lepszych rozwiązań na rynku,a ty jeżdziłeś u kogoś ciągnikiem przy którym ktoś może coś majstrował ,a jeżdziłeś nowym?ja np. nie spotkałem się z krytyką użytkowników DF dotyczącej miękkiej osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Dlaczego serwis ma byc lepszy w john deere?? My mamy kombajn Deutza i na serwis nie mozna zlego slowa powiedziec. I dodatkow jesli chodzi o serwis to Deutz chyba ma najtanszy. A niech ktos napisze ile pali Deutz,a ile JD w porownywalnej pracy,bo mam wrazenie,jakby to byla kolosalna roznica (bynajmniej z tych postow wyzej tak wynika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

czarnyyy a gdzie brałeś ten kombajn ??? moze w agromarkecie ??? jeśli sie zdecyduje na df to bede tam brał. co do jd to bratu 6630 w pługu obrotowym 4x40 to jakieś 15l na godz w ibisie 5x50 ale rura robia sie czerwona to 23-28l na godz. w prasie 120 x120 polskiej przy wałku na 1000 a silnik12000br. to 5,5l na godz w ładowaczu na małych obr 4.5l na godz. w tytanie12 to jakieś 11-14l na godz ale słyszałem ze df moze spalić mniej. a jak przyjechali na przegląd pierszy to 2 800zł zgarneli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Tak w agromarkecie. Firma super jesli chodzi o moje zdanie. No to jak 6630 przy prasie pali 5,5l to watpie,zeby Deutz spalil zaraz tak duzo mniej. Nawet jak spali 5 litrow,to czy to taka wielka roznica?? Wiara chce kupowac ciagniki za setki tysiecy zlotych,a robi afere,ze ktorys spali troche wiecej na godzine. A poza tym testy pokazuja,ze JD jest oszczedny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Znajomy ma Deutza K110 to narzeka na spalanie. Pali mu ponad 10 litrów przy pracach lekkich.

 

@kapitan1 6630 nie może spalic 28 litrów na godzine. Nie chce mi się w to wierzyć chociaż że z takim wielkim pługiem. Znajomy ma 6620 to pali mu max 16 litrów na godzine, a orze 6x40 pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

co do prasy i ładowacza jest ok ale do porównania jak jeszcze w tamtym roku orałem mf 3650 155km to w 4x40 spalił ok. 10l czyli 5l od jd a wuja ma crystala na df to w 5x 40 zagonowym wychodzi mu 13l. co do tego ibisa to zaorałem nim nie duzo bo jest za cieżki i ma proglemy z podnoszeniem ale sam orałem więc wiem ile wlałem po tym paliwa.

 

a i jeszcze nie chce zeby chodził na wode tylko jak naj mniej palił bo w dzisiejszych czasach każdy litr się liczy tym bardziej jak rocznie robisz kilkaset godzin na każdy ciągnik a pare ich mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Nie obraz sie ale nić na wodę nie chodzi czy na powietrze jak wolisz i ma swoje normy i tak te 130 km musispalic ok 13 litrów na godzinę. Aha i jestem prawie pewien że JD szybciej zrobi tą prace niż DF czy MF.

 

Kiedyś na agrofoto ktoś wrzucił porównanie 2 ciągników na testach JD 200km i FENDA 200km.Zlecił je jakiś bogaty rolnik który chciał nabyć 1 z tych ciągników. Orały tym samym pługiem na tym samym polu i jak sie okazał o JD spalił mniej i szybciej zaorał dany fragment. A na dodatek było napisane że operator Fenda oszukiwał i na górnym ciągle hydraulicznym sobie pług lekko podnosił. A więc nie widzę tu tej oszczędności silników DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

@ kapitan1 co jak co,ale ciagnik 155 km,zeby w plugu 4x40 spalił ok. 10l to jak dla mnie to niemozliwe i chyba wiekszosc ludzi na forum Ci to powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

chcesz to nie wierz ja pisze to co wiem to była orka na żime co za tym idzie bieg niżej jak zwykle miał lrzej a tak normalnie to do 15l ale w to miejsce jak przyszedł jd to do 5l wiecej. mówcie co chcecie każdy ma swoje zdanie ale ja na temat mf mam bardzo dobre. do porównania zetor 5011 i mf255 z kosiarką1,65 cały dzień jeden za drugim rezultat zetor sucho w zbiorniku a mf 1/3 zbiornika i tak jest z dużymi tylko że te nowe mają jeden feler KORB...I SORY ZE TAK OD TEMATU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikna102    0

Ja mysle ze powinienes wybrac Mf-a bo one maja silniki Perkinsa i bardzo malo spalaja chociaz nie wiem jak DF im sie nie interesowalem za bardzo. Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

tak bym zrobił tylko boje sie korbanków bo ich i eupetro bydgosz chodzi o belarusa opisywali po gazetach ze są z nimi problemy co do gwaranci a z tymi drugimi miałem zatargi i nie chce użerać się kolejny raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj