Skocz do zawartości

Polecane posty

forest    0

Warto chyba wymienić jeszcze nowe przekładnie, hydraulikę, mocniejszą budowę, większy komfort. Może nie ma rewolucji, ale jest ewolucja sprawdzonej konstrukcji modeli 5020.

ValtraN82    0

Witam!

Jak już niektórzy wiedzą, przymierzamy się do kupna ciągnika z ładowaczem czołowym. Ma to być główny ciągnik w 20 ha gospodarstwie. Będzie on także pracował na usługach, głównie z prasą belującą. Ma pracować z pługiem obracalnym (jeszcze nie wiem jakim), agregatem uprawowo-siewnym 3m lub 2,5m oraz oczywiście z ładowaczem. Do tej pory myśleliśmy o JD 6230 Premium, ale ostatnio zainteresowałem się nową serią 5R.

W związku z tym proszę o podanie różnic pomiędzy tymi ciągnikami: JD 6230 Premium i JD 5100 R (nie wiem czy jest też tam wersja Premium, ale chodzi o najlepszą :) )

I jeszcze, jaka jest różnica między 5020 a 5R?

Ma ktoś zdjęcia wnętrza tej serii?

No i, oczywiście, najważniejsze: jaka cena?

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

Pozdrawiam!

pioter    44

JD zmienił normę w której podaje moc ciagników???bo serii 5R jest norma 97/68/EC.jak to się ma do ECE R-24???

Wiadomość z agroFakt.pl

kubi    0

zmienił i to jakiś czas temu... jak brałem swojego to moc podawali już w 97/68/EC :rolleyes:

robertbara    57

Mój ma przy obrotach nominalnych według ECE-R24 -100 kM

Według 97/68/EC -105

97/68/EC to jest moc bez wentylatora, ECE-R24 -z wentylatorem

BOKSKOZLOW    0

Weź ty przemek się zastanow jaki ciągnik jest w Polsce dostępne z skrzynią 50 nie wiem chyba uzywka za granicy

Ciekawe kiedy następcy wejdą 5015

forest    0
Czy dostępna jest w tej nowej serii resorowana przednia oś albo szybka skrzynia (50km/h)?

TLS jest dostępny we wszystkich modelach od serii 6030 w górę.

Jak napisał BOKSKOZLOW nie ma skrzyni 50km/h.

lysyrolnik    14

Z tego co wiem, to w Polsce ograniczenie dla ciągników rolniczych to 40km/h wszystko powyżej nie dostanie homologacji, i producenci zakładają blokady na skrzynie do tych przepisowych 40(44)km/h

michalik    12

No w John Deere'ach hamulce na 4 koła wszystkie chyba mają ale napewno można kupic w Polsce powyżej 40km/h np Fastrack no i wiele marek ma w opcji 50km/h a niektóre Fendt'y w standarcie.

lysyrolnik    14

W Fendt'zie masz ta skrzynke 50km/h ale założona jest blokada ze poruszasz się z prędkością 40(44)km/h. I też ma hamulce na wszystkie 4 koła. Czyli tak na dobrą sprawę kupując Fendt'a płacisz na skrzynkę 50km/h dostajesz 40(44)km/h ;)

Wracając do tematu, to ciekawe traktorki, być może stanie u mnie taki w roku 2010 bądź na początku 2011 :P

michalik    12

Raczej w standarcie. Przy hamowaniu automatycznie włancza się przedni napęd i skrzynia hamuje.Ale głowy uciąc nie dam ;) .

POZDRO

czarnyyyy    1

Jak zamawialem ciagnik to mi sie pytali,czy ma byc przednia os bez hamulca,czy chce doplacic i miec hamulec.

robertbara    57
W Johnie z tego co ja wiem hamulce z przodu sa w opcji.

Tak w opcji, standardowo jest hamowanie wałem.

Żeby mieć 50 km/h trzeba mieć pełne felgii, oś amortyzowaną i hamulce przedniej osi. W Polsce fabrycznie ciagnik jest zblokowany na 40 km/h. Można odblokować ale jeśłi nie mamy któregoś z tych 3 pozycji to raczej nie będzie to możliwe.

Skrzynia może być typową 50 lub 40 ką. Ta druga idzie 40 i tu nic się nie zrobi. W tej pierwszej można zdjąć blokadę, tzn ciagnik idzie na ostatnim biegu maks 1700 obr/min, jeśli pociągnąłby 2300 to szedłby 50

JD5620    10

hamulec przedniej osi działa na zasadzie ze przy hamowaniu włącza sie przedni napęd chyba ze sie myle i jest jakies inne rozwiązanie

czarnyyyy    1

Juz poszukalem specyfikacje. I jest tak-przednia os z amortyzacja (TLS) oraz hamulcem i kosztowala 4.364 euro rok temu. A bez hamulca TLS 3.100 euro.

lysyrolnik    14

Jak już gadamy o tych skrzynkach to wyjaśnijcie mi czym się różni skrzynka AP40 od AP50 ? Czy żeby rozblokować AP50 trzeba pobawić się w sofcie, czy trzeba pogrzebać już w mechanice skrzyni?

robertbara    57

Blokada w AP 50 jest typowo elektroniczna. AP 40 nie ma blokady bo to jest jej maks prędkość.

50 km/h może rozwijać również skrzynia Power Quad Plus lub AQ Plus, ostatni bieg ma mniejsze obroty, nie mylić z 40 km/h z funkcją Eco Shiftu!!! Tam ciagnik jedzie 40 przy obr około 1700, ale nie da sie odblokowac i jechac 50. Troche zamotane, ale cóż ;)

forest    0

Jako wymóg do skrzyni 50 km/h jest wzmocniona zawieszana oś przednia TLS II, wyposażona w hydrauliczną blokadę mechanizmu różnicowego i mokre, tarczowe, hydrauliczne hamulce przednie umieszczone w piastach, zapewniają one hamowanie ciągnika w czterech punktach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mskm
      Witam,
      chciałbym się spytać użytkowników tego ciągnika z jakimi agregatami pracują. Planuje zakup uprawowo-siewnego nabudowanego 3m .Nie wiem czy nie będzie za ciężki. Czy ktoś pracuje takim zestawem. Dodam że ciągnik jest podkręcony do 100 koni i ma 750kg balastu z przodu.
    • Przez PawePopiel
      Witam potrzebuję aby ktoś wrzucił filmik z ustawień bcu, bif, ecu, ecp, do DJ5090r najlepiej z opisem funkcji , ponieważ teraz pokazuje mi w milach i niemam godziny ,(sąsiad wykasował błędy i chyba coś przestawił ale zgubił kartkę i nie chce grzebać aby czegoś nie uwalić)
    • Przez wabrzek
      Witam mam opony Michelin multibib 600/65/38 tył i przód 480/65/28 ciągnik jd 6115r. Pytanie do jakiego sensownego poziomu obnizyc ciśnienia przy pracy z plugiem i agregarem upr-siew. Maszyny o wadze ok 1.5 t. Chodzi o pracę w polu i przejazd drogą utwardzoną. Według kalkulatora firmowego można obniżyć do 0.6 Bara ale wtedy są piasek jak bez powietrza. 
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, mam dylemat. Zastanawiam się nad wyborem JD o mocy ok 115km. W grę wchodzi JD 6330(nie premium) lub Jd 6115M. Cena w zasadzie jak podaje diler będzie podobna. Mam obawy co do silnika z filtrem cząstek stałych W modelu 6M. I pytanie czy lepiej wstawić CHIPA do 6330 i ze 105 km zrobić ok 120 km i mieć starą generację silnika (na pewno niezawodną) bez filtra czy nie obawiać się filtra i wybrać 6M bez Chipowania(bez ingerencji w fabryczne ustawienia) trochę lepiej wyciszonego i różniącego się nieznacznie nowościami. Mam po prostu obawy przed "nowym dzieckiem" JD i "chorobami wieku dziecięcego" związanych z silnikiem. Proszę o porady i wypowiedz użytkowników serii 6R z racji obecności filtra cząstek stałych
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Nierozumiem dlaczego po 2 latacch od produkcji 6170R wprowadzili nowe 6175R i są na scr i wiele innych bajerow?