Polecane posty

Adrianos    30

to mam złe info... ale to we wszystkich seriach tylko tyle kosztuje?? mi sprzedawca tłumaczył na 6630premium że bezstopniówka to ok 10tyś drożej


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

ale my nie rozmawiamy o bezstopniówce ;p a bestopniowa skrzynia nawet nie jest dostepna w serii 5 R .

 

 

Adrianos a ty w jakim wysposazeniu brales 5080 R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

le ja mam sumę na ciągnik 266tyś bo mam wpisanego DF agrotrona...to ladowacz w to się też zmieści to znaczy masz jedną pozycję na fakturze??

 

 

Jeśli zmieścisz się w cenie z wniosku i dobrze pogadasz z dealerem to bez większych problemów możesz ukryć ładowacz, sam tak zrobiłem, a diler mówił ,że nie ja pierwszy tak robię... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ale my nie rozmawiamy o bezstopniówce ;p a bestopniowa skrzynia nawet nie jest dostepna w serii 5 R .

 

 

Adrianos a ty w jakim wysposazeniu brales 5080 R

 

 

my wzieliśmy full opcję ale na 5080 M ostatesznie padł wybór

 

 

 

 

jak to nie rozmawiamy o bezstopniówce skoro

 

Ciekawe jak by ta automatyczna przekładnia sprawdzała się w lesie i przy odśnieżaniu ???? i ile za taką trzeba dopłacić

 

no to napisałem że ok 10tyś kosztuje bezstopniowa:P się pomotałem w tych skrzyniach


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasko13    0

Jeśli zmieścisz się w cenie z wniosku i dobrze pogadasz z dealerem to bez większych problemów możesz ukryć ładowacz, sam tak zrobiłem, a diler mówił ,że nie ja pierwszy tak robię... :lol:

tak własnie zrobiłem ;[ drogi ten ładowacz JD ale jaki ładny komplet z 5100R:) załapałem sie jescze na promocje gdzie euro przeliczją po 3,70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

a jak ta automatyczna skrzynia w lesie i przy odśnieżaniu by się sprawdzała macie jakieś doświadczenia z automatami w traktorach bo 10 tys. dopłacić do ciągnika można bo to nie jest zakup na rok tylko przynajmniej na 10 lat tylko jak by się przy pracach w lesie i przy odśnieżaniu nie sprawdziło to szkoda kasy i lepiej kupić ze zwykłą skrzynią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

sąsiad ma vario i się wychwalić nie może ja też jeździłem i super sprawa, kwestia przyzwyczajenia i się odzwyczaić nie można podobno:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Adrianos mówimy o automatycznej w 5R czyli Auto Quad Plus a nie o bezstopniówce bo takowa nie jest dostępna w tym modelu.

 

AQP w 5R działa jak automat ale nie zrzuca obrotów jak to się ma w serii 6030. Ma ktoś na forum z takową skrzynię wersję 5R?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Robert jak wygląda kwestia Auto w Twoim Jelonku? Chodzi mi o to, czy masz np. możliwość ustawienia obrotów stałych obrotów pracy i określenie spadku obr. przy jakich ma redukować, albo ustawienia prędkości i dobory biegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

@Adrianos mówimy o automatycznej w 5R czyli Auto Quad Plus a nie o bezstopniówce bo takowa nie jest dostępna w tym modelu.

 

AQP w 5R działa jak automat ale nie zrzuca obrotów jak to się ma w serii 6030. Ma ktoś na forum z takową skrzynię wersję 5R?

 

O co chodzi z tym zrzucaniem obrotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

AQP w 5R działa jak automat ale nie zrzuca obrotów jak to się ma w serii 6030. Ma ktoś na forum z takową skrzynię wersję 5R?

 

Nie chodziło o obroty a o biegi w rytmie przód tył.

 

Otóż w 6020 i 6030 skrzynia Auto Quad Plus ma 3 dodatkowe funkcję:

1. automatyczna zmiana biegów w zależności od położenia dźwigni regulacji obrotów zaraz po osiągnięciu maks lub min obrotów.

2. programowanie najwyższego biegu, czyli do jakiego najwyższego biegu automat ma zmieniać, np do 4, 3 lub 2

3. programowanie biegów do przodu, do tyłu. Przy zmianie kierunku jazdy, można zaprogramować zależność między biegami w przód i tył od 3 biegów w dół i w górę

 

I właśnie seria 5R nie posiada tej 3 funkcji. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

Robert a ty posiadasz w swoim JD AutoQuad ?

 

Uwazasz ze ta 3 funkcja jest tak bardzo przydatna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo ja do tej pory sadzilem ze AQP to bezstopniówka właśnie

Bezstopniówka w JD nazywa się Auto Powr :lol: AQP to tylko automatyczna zmiana biegów tak jak napisał Robert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasko13    0

witam jeździłem 5100R ale tylko po placu.. ,od marca już na własnym podwórku:) zawsze chciałem mieć JD on jest dla mnie przedstawicielem "klasy" tak jak volvo kanciate ale zupełnie inne od poloneza. dziękuje za materiały i podpowiedzi forumowiczów ułatwiło mi to wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

 

biggrin.gif -tak jak u mnie-też bardzo lubię mojego "kanciaka"-fajnie jest czasami stanąć obok takiego Poloneza Atu -ciekawie wyglądają obok siebie oryginał i "podróbka" biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALUSZEK    0

JD 5100R kosztuje 41 tys euro netto i to jest cena do negocjacji a seria M jest dużo tańsza ale goła polecam serię R, u mnie jak Unia da to będzie stał 5100R ale to wszystko w unii rękach.

 

Nie pisz posta z włączonym Caps Lockiem!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Popraw post, bo dadzą Ci %. ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasko13    0

jak brałem Jd w grudniu to na R - ki było euro liczone po 3,7zł mi JD 5100 R Comfort 200 koła równiutko tylko teraz to mi sie wydaje że to sciema była ... bo piszecie 41 tyś netto ,ale moze to nie wersja comfort?? bo licząc po aktualnej cenie 41 tyś euro razy 4,05 to jest 1666050 zł netto, ja zapłaciłem 1639000 netto i to niby w promocji i z upustem... 5090 R oferowali mi 7 tyś taniej to praktycznie ten sam ciagnik i mozna z niego również 5100R zrobić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1234    0

zamuwiłem R comfort w grudniu z promocji czas oczekiwania koniec lutego teraz muwią koniec marca oj;oj promocja 50gr tylko przy ojro 4,20 aprzy niszym ero/? powieccie mi czy common rail jest oszczędniejszy od mechanicznego zasilania ico z tymi przednimy obciąrznikami powinny byci w tym comforcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

CR powinien być oszczedniejszy bo ma bardziej "perfekcyjne" dawkowanie paliwa niż mechaniczna, chociaż jest bardziej czuły na jakośc ON


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla Zainteresowanych promocja kursowa na serię 5 R nadal trwa w Contracktusie ale liczba ciągników ograniczona info z dzisiaj i jak na mój rozum dają niezłe warunki np. gwarancja podstawowa 2 lata -silnik reszta rok, można wyłudzić, bądź wykupić na więcej, możesz zamówić już dzisiaj a odbierasz nawet w grudniu- wszystko na papierze, harmonogram przeglądów i ich kosztów zawarty w umowie serwisowej, możliwość zawarcia kilku przeglądów w cenie ciągnika z faktury czyli przeglądy na PROW.

Cena za 5090 R to 155 netto ( w pierwszym podejściu ) w takiej podstawowej wersji gumy 340 i 420, klima, 2 wyjścia hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj