Polecane posty

robertbara    75

Witam! Z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się że w czerwcu, może w lipcu będzie miała premierę nowa seria 5030. :) Jestem tym zainteresowany bo akurat za 2, 3 miesiące miałem brać JD 5820 Premium z ładowaczem też JD. No i zastanawiam się czy ewentualnie nie poczekać na następcę -5030. Chcę sprzedać swoją C-360, której prawie wcale nie używam a kupić ciągnik mniejszy od JD 6320 Premium. Musi współpracować z ładowaczem i z wieloma mniejszymi maszynami. Może też już coś o nowej serii słyszeliście -ja wiem tylko że to ma być taki tuning optyczny, a turbina ma mieć zmienną geometrię łopatek :) . Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Witam ja tez coś takiego słyszałem ,że ma wejść nowa seria i między innymi dla tego przedłużyli promocje na ciągniki seri 5020 , aby jak najszybciej wyprzedać tą serię i zastąpic ją nową . Ja osobiście zdecydowałem się jednak na 5720 , bo wiadomo nowa seria związana będzie zapewne z podwyżka cen .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@robertbara

mam moze troche glupie pytanko ale jak mozesz to odp :)

dlaczego kiszonke do samozaladowczego wozu paszowego ladujesz turem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ładuje TURem bo w tym roku nie marznie ziemia i jest takie błocisko obok pryzmy z kukurydzą i niestety 912 tką nie mogę dobrze podcofnąć wozem paszowym (sam wóz pusty to 5600 kg) Ale frez pieknie działa -ale niestety kłania się silos murowany, trzeba w przyszłości o takim pomyśleć. W najbliższym czasie wstawię na AF zdjęcia wozu jak pobiera z pryzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

dzieki za odp i dodatkowe zdjecia :)

dlaczego chcesz kupic nastepny ciagnik wyposazony w ladowacz czolowy?

nie daloby sie przypadkiem przelozyc tura z dotychczasowego ciagnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Chcę go wziąć na SPO i dodatkowo odliczyć, tzn w takim wypadku wyjdzie mnie za ok 35 % wartości. Czyli za samego John Deerowskiego TURa z osprzętem dam ok 10 tys zł. Za parę lat przy odsprzedaży więcej za niego wezmę :( . A drugi tur się przyda tymbardziej że dużo balotów zwożę ale ten musi mieć możliwość szybkiego demontażu, bo przy 6320 to w ogóle nie odkładam. Myślę że to dobry pomysł. jeżeli jest okazja za 1/3 ceny kupić nową maszynę to czemu nie skorzystać? Jak myślicie? No i jeszcze chcę wziąć z TUZem przednim żeby Viconkę 2,4 zakładać na tył i do przodu czołową. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

czemu 35% ??

 

piekny sprzet masz :rolleyes:


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

a nie wiecie może jak będzie wyglądać ta seria 5030? może jakieś zdjęcia? :rolleyes:


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

na młodego rolnika w strefie ONW jest 55% zwrotu i 22% VATu to ok 35 chyba ze źle licze. Zdjęć jeszcze niestety nie mam. Chyba nikt nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dwie kosiarki to chyba za duzo na niego... :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ale z spo zwracaja 55% ceny netto


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Tak ale za ciągnik płacisz brutto to 22 VATu jak jesteś Vatowcem sobie odliczasz!!! Mam to rozpisać matematycznie??? :angry: 2 kosiary pociągnie. 2,4 dyskówka potrzebuje 45 koni, tyle samo czołowa -będzie miał co robić ale pójdzie. Widziałem jak ktos robił takim sprzętem. Zapewniam że sobie poradzi. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ale od neny netto sobie nieodliczysz:D jesli mozesz to rozpisz !


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Przykładowo ciągnik kosztuje 122 tys brutto żeby było łatwo. Płacę tyle za niego i odliczam VAT, oddają mi 22 tys. Czyli już mnie kosztuje 100 tys. Z tego zwrot z SPO 55 % i kosztuje mnie 45 tys. To jest ok 35 % ceny ciągnika : tak czy nie? No chyba Tak :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

aha juz wiem o co Ci chodzilo:D:D:D:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

tak jest jak sam zapłacisz 100% inwestycji nie podpierając sie kredytem pomostowym. Sytuacja sie zmienia jak weźmiesz kredyt i dochodzą odsetki prowizja i koszty otrzymania kredytu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

mav a nie wiesz nic jak to jest czy mozna wziąść ciągnik ,a póżniej złożyc na niego wnisek bo kudalty tak pisal kudlaty

Ocena: 0

Zobacz profil

Dodaj jako znajomego

Wyślij wiadomość

Znajdź tematy użytkownika

Znajdź posty użytkownika

 

post Jan 9 2007, 22:09

Post #103

 

 

Nowicjusz

*

 

Grupa: Members

Postów: 8

Dołączył: 23-December 06

Nr użytkownika: 961

 

 

 

 

zmiana na plus to napewno to że można będzie wcześniej zainwestować (np. traktor będzie stał już na podwórku) a póżniej w odpowiednim czasie można będzie złozyć wniosek do agencji o dofinansowanie i mieć nadzieję że się uda. W 2004-2006 trzeba było najpierw złożyć wniosek i czekać niewiadomo ile (np.pół roku ) na rozpatrzenie i dopiero można było kupić maszynę.

I jeszcze ważna rzecz że teraz dotacje będą tylko do nowych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

wojtek3222 ty mówisz o umowie a nie o wniosku o zwrot.

Njpierw trzeba podpisać umowe.

potem dopiero wniosek o zwrot mozesz złożyc jak masz fakture za całość (nie wiem tego czy moze byc faktura korygująca) tzn ze zapłaciłes za niego w 100% wiadomo ze jak juz dokonasz zakupu to odrazu składasz wniosek o zwrot bo na co tu czekc jak i tak sie bedą grzebać z zwrotem te 3 miechy.

 

Co do nowego SPO to nie interesowałem sie tym narazie. Wiec nie znam szczzegułów.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no to te rozwiązania sądość ciekawe tylko jeszcze dobry kredyt a naj lepiej gotówka :rolleyes:

a a odnośnie wartości zwrotów to ciągnik wart 275tyś brutto będzie mnie kosztował 130tyś w kredycie na pięć lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ciekawy jestem tych ciągniczków. Wie ktoś może w jakim przedziale mocy będą one produkowane?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Myślę że to jednak będzie ta sama moc, może kilka koników dojdzie, skoro do serii 6030 dodali do każdego modelu po trochu, to może tu też tak będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja rozmawiałem z naszym delerem w Radomsku i powiedzieli żeby nie liczyć że szybko wejdzie seria 5030 bo oni narazie nic nie mają sygnalizowane i niby to oznacza że z rok może jeszcze być 5020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Już się nie mgę doczekać nowego janka .

Ale i tak go nie kupię i tak :D:)

Mam za małe gospodarstwo.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj