tomek

Jaki opryskiwacz na 80 ha

Polecane posty

tomek    0

Witajcie! Jaki opryskiwacz polecilibyscie mi na 80 h. Model , marka i czy nowy czy używany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Napewno z dużym zbiornikiem koło 2000l, do tego z rewolwerową wymianą dysz, w zalezności od posiadanego sprzetu dobierz sobie szerokość roboczą minimum 18 m, nie kupowałbym z włoskim osprzętem(bo to jednym słowem drogi szajs), fajnie jak by był składany i rozkładany bez opuszczania ciagnika, z łąmanym dyszlem robi mniej szkód. Co do marki oczywiście droga Tecnoma ale to jest marka, na ale polskie Pilmety i Krukowiaki nie są złe co do pozostałych to wszyscy są prywaciarze i bywa to różnie. Ja mam starego Pilmeta z okrągłą beczkę lekko przerobionego.

Acha fajnie byłoby mieć dozownik i pełen komputer ale to kosztuje tyle co 3 nowe gołe Polskie wynalazki.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

oj zapomniałem dodać cena do 25tys zł i jakiś polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Za 25000 to nówki pilmeta 2000 litry nie kupisz ja niedawno się o coś takiego pytałem to 40000 trzeba szykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Poszukaj używki żeby tylko miał cały zbiornik i lance za dużo nie pospawane były a resztę niedrogo doporowadzisz do porządku.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

pomysl jakie masz kawalki, jakie sciezki zakladasz (jaki masz rozsiewacz)

ja to przemyslalem i kupilem 1200l 15m bo:

najwiekszy kawalek mam 11ha wiec ciezko by bylo kupic opryskiwacz 2200l - strasznie drogi i nie bylby wykorzystany wiec wzialem na pol, teraz czesto jadac na inne kawalki mam go nalany do pelna,

15m bo mam rozsiewacz z brzegu co rzuca do 18m, nie chce isc na granicy wiec ustawilem go na 15 bo to 5siewnikow zboza, nie trzeba zaczynac z polowki itp.

 

kupilem skotarka i niestety srednio polecam, ale sam sobie zmodyfikowalem i jest francja elegancja

patrz zeby byl skretny zaczep to duzo pomaga, zwroc tez uwage na stabilizator belki,

co do komputerow i innych dodatkow to sie nie wypowiadam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

raczej kupie sobie używany bo nowego za 25tys zł to nie kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

my za tego skotarka dalismy 11brutto i mimo ze skotarek to zawsze nowy :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja chciałbym z komputerem i full wypasem to nowego nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

sam "komputer" kosztuje kolo 10tys


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja kupie taki za ok 4 tys

 

a tak swoją drogą to ile masz ha yacenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

30ha a te sterowniki za 4tys to slyszalem ze nadaja sie ale na rozsiewacz nawozu a nie opryskiwacz :)

jak rozmawialem z kilkoma ludzmi to dopiero te od 10tys maja sens


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

Jacek ale za 4 tyś to spokojnie kupisz mescompa S 411 dokładnie cena z lutego z testu RPT 3782zł brutto Bravo 300 5138zł Tylko kwestia czy mówimy o komputerze czy o całości... bo do tego jeszcze trzeba chyba elektrozawory, przepływomierze itd.. i faktycznie wtedy 10 tyś pewnie jak nic.. ale co niektóre opryskiwacze mają już elektrozawory.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

grzesiek: komputer to komputer a nie licznik przejechanych metrow - mowiac komputer mam na mysli urzadzenie na ktorym ustawiam 200l/ha i reszta mnie nie interesuje - a co do mescompa - s411 jest ok ale za 4 to masz sam panel sterujacy :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Kup se lepiej Danfosa ze zbjornikiem 1000L.On ma wydatek cieczy od 10 do 100L/1ha.Jednym zbjornikiem sporo opryskasz,noi czasu zaoszdczędzisz sporo na tankowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4
a co powie o opryskiwaczach tad-len?

Znam kilku co je stykają jak na swoja cenę nie są złe. Ja mam od nich pompę i jestem zadowolony, ale rozdzielacze do bani wysiadaja zamykania sekcji belki (te grzybki odlatuja). Orginalne stare pilmetowskie są znacznie lepsze. Ja (tokarz) dorabiałem z kwasówki i jak narazie są ok.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Znajomy ma ted-lena na początku coś narzekał ale teraz jest chyba OK ;)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Witam

Ja posiadam Krukowiaka 1500 15mPHX Hydraulicznie rozkładana belka i stabilizowana, rozwadniacz boczny.

Był pare razy w serwisie bo mi ze skrzywioną belką przywieźli.

Ale wymienili na całkiem nową.

Obsługa serwisowa na 5 naprawde żadnych problemów.

Opryskał na razie ze 150ha bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip09    0

tak strasznie podrożał Pilmet hoho ???jestem w posiadaniu pilemta 1700l 18metrów od 2 lat od nowsci i kosztował 23-24tys zł jestem zadowolony bardzo smiga z nim mf255 idealnie dopasowany


John Deere 7430,6620,8200; MF 255; Manitou MLT 725
.................John Deere 1550 WTS.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
Witam

Ja posiadam Krukowiaka 1500 15mPHX Hydraulicznie rozkładana belka i stabilizowana, rozwadniacz boczny.

Był pare razy w serwisie bo mi ze skrzywioną belką przywieźli.

Ale wymienili na całkiem nową.

Obsługa serwisowa na 5 naprawde żadnych problemów.

Opryskał na razie ze 150ha bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam

Hiltonik skąd jesteś? Ile za niego dałeś? Chcę taki sam kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj