Zaloguj się, aby obserwować  
PronarekP5

Pług DOWDESWELL

Polecane posty

PronarekP5    67

Mam pytanie czy warto kupić pług tej marki jak dla mnie tani widać ze nie za mały odkładnie dosyć duże , przedpłużki do transportu używa sie koła transportowego natomiast na polu dźwigany http://www.allegro.pl/item488716204_plug_o..._4_skibowy.html

Więc co o nim myślicie??? Może ma ktoś takie coś? sprzedający zapewniał ze na normalnym polu nie tak zachaszczonym i zasłomionym to orze normalnie a pżedpłużki to zdjęte bo ciągnik pod górke uciągnąć nie umiał .

 

 

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

hej pronarekp5@ ;) lemken nasz,takze i tak bede chwalił i tak..... NIE PISZ posta pod postem.....(to jest tzw.dublowanie tematów)

 

a tak szczerze mówiąc,to przedewszystkim patrz na cene,a jeśli twój ferdek da rade udźwignąc zawieszanego i nie bedzie sie meczył to weź jego,wprawdzie duzej różnicy nie ma ale jest minimalnie wieksza zwrotność np.przy cofaniu.......ale dobry kierowca nie widzi róznicy,ja np.wole półzawieszany bo wiem ze ciągnik sie nie męczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Te pługi DOWDESWELL budową wyglądają przyzwoicie tak jak i cena, tylko pamiętaj jeżeli masz kamienie nie pchaj się w zabezpieczania kołkowe. Myślę że traktor powinien bez problemu dygnąć 4-obrotowy, tylko musisz skołować obciążniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

obciążniki może sami zrobimy kupimy lub ... coś sie wymyśli ;) nicnie ma


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

DOWDESWELL to brytyjskie pługi jak powiedziałem w UK że angielskie to mnie natychmiast poprawiono... na wieżyczkach mają naklejoną brytyjską flagę... wracając do meritum miałem ogromną przyjemność orać szeroką 4 wywrotem z przedpłużkami, marzy mi się taki pług nie znam lepszych, ludzie lub człowiek który nad nim pracował był albo technicznym zboczeńcem perfekcjonistą albo wirtuozem myśli technicznej pługów, na ciężkiej glebie szedł jak w maśle a pole gładkie jak stół bilardowy...gdy oglądałem ten pług pierwszy raz omal nie doznałem orgazmu w życiu nie widziałem wcześniej tak finezyjnych w kształtach odlewów a spawy były tak równe że wyglądały jakby oszlifowane ale one nie były szlifowane... bardzo przemyślane pługi jak masz okazje to bierz i się ciesz


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a kto tu pisze że MF to angielski traktor kolega pisze o pługu że jest produkcji UK a nie traktor :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Kolega napisał Angielski pług do Angielskiego traktora, o ile mi wiadomo to Massey ferguson ma swoje korzenie na ziemiach brytyjskich a teraz to wiadomo że jest produkowany na całym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
a kto tu pisze że MF to angielski traktor kolega pisze o pługu że jest produkcji UK a nie traktor :rolleyes:

w temacie jest angielski plug do angielskiego traktora;) napisalem to bo pracujac w Anglii palnalem szefowi ze ferguson to prezciez angielski traktor a on mi na to, ze amerykanski a dokladnie kanadyjski a teraz jest w rekach AGCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

a teraz to wiesz jak jest - części gdzie indziej robione , składane gdzie indziej i obcokrajowiec to składa - sama perfekcja


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

zapytaj w unirol-borek wielkopolski ponoć maja wszystko a jak nie to ci dopasują


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj