wojtii

silosy zbożowe

Polecane posty

MT1997    0

Witajcie ile kosztowało by postaiwenie 2 silosów marki BIN 200ton ze schodami dachowymi pomostem obsługowym i wszystkimi dopieszczeniami :) Ile kosztowałby przenośnik kubełkowy do niego i jakiej musiałby byc wysokości. Przenośnik również marki BIN. Jakie znacie inne firmy oferujące przenośniki i czy są slidne, bo jak już coś mam kupować to na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MT1997    0

Wie ktoś jaki musi być spad rury od góry wierzy podajnika kubełkowego do czubka silosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

U mnie policzyli że wystarczy 2 m ponad otwór wsypowy przy dwóch silosach i przy podajniku ślimakowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MT1997    0

U mnie policzyli że wystarczy 2 m ponad otwór wsypowy przy dwóch silosach i przy podajniku ślimakowym.

A jaki masz wysoki podajnik, a jakie wysokie silosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie zastanawiam się nad zakupem 2x100t z kubełkami ,dzwonilem do bina to same kubeki moga kosztowac 50-60 tys. zł, silosy realnie ok 20-22 tys. zł /szt na gotowo z wyposażeniem, choc nie chieli podac konkretnej kwoty zestawu, ale ok 100 tys. zł. Jak to się policzy w zestawie to wcale tak tanio nie wychodzi.a do tego jeszcze głebokie fundamenty pod przenośniki i silosy + montaż + dostawa za wszystko doliczają nawet za wyposażenie w silosie,które musisz miec jak właz, rękaw itd. Jak to się wszystko policzy to wcale nie są tańsi od innych firm.

 

Ktoś tu pisał, że trzeba 3 m dół wykopac , a ja mam płytko wodę i ciągle z podwórka spływa , pojadę jeszcze do sąsiadów zobaczyc jak maja zrobione i czy warto tyle kasy wylożyc. Jakie wasze opinie ?

 

Jescze będę szukał może jakiegoś tanszego rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

Nie możesz kupić używanego podajnika i sam zamontować?? Cena w porównaniu do nowych z bina to taka że zostanie jeszcze na ponad jednego 100t bina :o ba nawet 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

Własnie zastanawiam się nad zakupem 2x100t z kubełkami ,dzwonilem do bina to same kubeki moga kosztowac 50-60 tys. zł, silosy realnie ok 20-22 tys. zł /szt na gotowo z wyposażeniem, choc nie chieli podac konkretnej kwoty zestawu, ale ok 100 tys. zł. Jak to się policzy w zestawie to wcale tak tanio nie wychodzi.a do tego jeszcze głebokie fundamenty pod przenośniki i silosy + montaż + dostawa za wszystko doliczają nawet za wyposażenie w silosie,które musisz miec jak właz, rękaw itd. Jak to się wszystko policzy to wcale nie są tańsi od innych firm.

 

Ktoś tu pisał, że trzeba 3 m dół wykopac , a ja mam płytko wodę i ciągle z podwórka spływa , pojadę jeszcze do sąsiadów zobaczyc jak maja zrobione i czy warto tyle kasy wylożyc. Jakie wasze opinie ?

 

Jescze będę szukał może jakiegoś tanszego rozwiązania

 

 

Tańsze rozwiązanie np.

Silosy - Michał; Winkler (Winkler 60ton ok 10tys z transportem i montażem )

Podajnik - używany kubełkowy jak za krótki można przedłuzyć (ja tak robiłem 5m do 13m) , lub żmijka pionowa z popychającą pionowa wydajność ok 20ton ok 7 tyś

Kosz zasypowy- jak masz przyczepki z w wywrotem do tyłu i szuflada to żmijka pionowa ma mały kosz do tego, lub betonowy kosz zasypowy z żmijką poziomą na dole która podaje do podajnika pionowego (ja tak mam) kosz zagłębiony na ok 75cm i bez problemu chodzi przyczepa 5 ton.

Wszytko zależy od tego czego potrzebujesz i jakie masz możliwości finansowe, terenowe itp. Ja w tym roku postawiłem silos i całą instalację do niego robiłem sam od podstaw kosz zasypowy, podajniki ślimakowe, przedłużka podajnika kubełkowego do 13metrów, rury zsypowe itd., bo chciałem mieć profesjonalny załadunek i rozładunek silosu aż tyle kasy na wynajęciem firmy która zrobi wszystko nie było ale jest tak jak chciałem i cała instalacja jest zrobiona na wydajność 20ton/godz. i działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja kupiłem żmijkę pionową 14 metrów ze żmijką dopychającą. dwa silniki 5,5 kw i 2,2 kw. Z trójdrożnym rozgałęźnikiem. Dałem 9 tyś i daję 20 t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Koledzy czy ktoś się orientuje może gdzie mogę kupić w lubelskim bądź w sąsiednich województwach zbiorniki lejowe 150t?? I do tego jakiś osprzęt typu podajnik kubełkowy?? Był bym wdzięczny za jakieś informacje na ten temat ponieważ nigdzie w necie nie moge namierzyć jak również nikt ze znajomych o niczym nie słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

@Grzegorz37 jak powiekszałeś z 5 do 13m to jak z pasem i kubełkami?? Dokupywałeś dłuższy?? Pytam się bo mam chyba nieoryginalny od tego podajnika co mam i cały czas się rozciąga i musze go przykracać bo wydajność słaba starsznie w porównaniu do tego jaką powinien mieć. Niemasz problemu z tym rozciąganiem pasa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem przeszukałem wszystkiie opcje żeby wybadać jakie silosy kupić i najważniejsze jak je rozładować , bo to zawsze był problem ...

binów niby dużo stoi, ale gdzie nie zajedziesz to wszyscy wytykają, że podłoga niewypał, nie ma jak tego rozładować pół silosu trzeba dymać ręcznie i lipna ta blaszka jak jest pusty.

 

Znalazłem jakieś inne polskie silosy AGOS, ponoć znane na świecie i opatenowane przez polaka z cyklu cudze chwalicie swego nie znacie ...

 

Wygląda na to, że nareszcie ktoś pomyślał i usunął podstawowe błedy w binach , na które wszyscy narzekają na forum .

1.można wybierać przenośnikiem końcówkę ziarna do zera bez szuflowania z płaskiej podłogi ( prawie jak w lejowym, a silos 2-3 razy tańszy)

2.jednym przenośnikiem można naładować i opróżnić na tira ok 20 t /h

3. załadunek najkrótszą drogą przez rękaw (jest opcja ładować z kosza przyjęciowego lub z pryzmy) a rozładunek rękawem prosto na wannę

4.zamiast perforowanej podłogi, gdzie zbiera się brud i syf, betonowa podłoga z izolacją , dzięki czemu woda nigdy nie podejdzie

 

Za 2x100t wołają ok 20 tys. zł /szt ,ale niby wszytsko co ma być jest w cenie + komplet przenośników od 3-12 tys, zł zależy jak szybko chcesz ładować.

Całe baterie po kilka silosów mają odrazu wycenione z przenośnikami dzwonisz i mówią ci cała cenę, a nie jak większośc firm mnie bajerowało

że tanio ale cena zależy ,zależy , a pózniej robią ofertę i się okazuję, że w cenie nie ma nic , wszytsko trzeba dokupić.

 

Zastanawiałem się na kubełkami , ale za drogo by wyszły ok 60 tys, zł , a te przenośniki wyjdą ok 10-12 tys. zł przy realnej wydajności ok 20 ton przy załadunku tira

i nie trzeba budować żadnych fundamenów cudów ( zawsze to parę tysiaków do przodu) , można przenieść w inne miejsce i w razie co później dokupić przenośny kosz do rozładunku całej przyczepy, ale to może jak będę miał więcej kasy

 

 

Podrzucam filmik co znalazłem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zniwiarz70    0

Ja mam starego bina , ale teraz musze coś nowego kupić i właśnie widziałem te nowe silosy u sąsiada , bardzo sobie chwali . ja mam od nich 4 silosy paszowe lejwowe takie 20t już prawie 12 lat i wszystko jest okej , póki co przeżyły bina

 

Teraz nauczony doświadczeniem chcem kupić inną zbożówkę, żebym mógł tą końcówkę wybierać przenośnikiem i szybko ładować , bo tą dmuchawą to 3-5 t/h jak podawało to było dobrze , a później rozładunek na wannę to był dramat bo te przenośniki standardowe co miałem to niby 15t/h (chyba po płaskim) , a jak przyjechał samochód 3-4m naczepa to 25t 3-4 h ładowały.Kiedyś życie było wolniejsze i mniejsze ilosći zboża to tak nie przeszkadzało , jak kupowałem bina to się cieszyłem że wogóle podaje a przez tyle lat w binie nic nie zmienili (podłoga lipa, właz za nisko,rękaw za nisko , zupełnie nie pod TIRy) i wtedy to może się sprawdzało , ale teraz takie tempo, że nikt nie ma czasu. Handlarze też juz patrzą jak trzymasz zboże, jaki sprzęt do rozładunku bo inaczej im na cały dzień samochód blokujesz .

 

Sąsiad mówil , że te załadunek i rozładnek pod wanny to rewelacja jednym przenośnikiem i tak 1h 15 min ładuje naczepę. Na żywo silosy faliste wyglądają bardzo solidnie i nawet jak uderzył naczepą to lekkie wgniecienie, u mnie to wiatr powgniatał u góry bina.

A z tą podłogą betonowa to sprawdza się, choć sam w to nie wierzyłem bo już któryś sezon nic mu się nie popsuło (niemcy sprawdzali zboże i wszystko OK) i woda nie podchodzi od dołu mimo, że krzywo był wylany fundament.

 

Cenowo ten agos to ponoć ze wszystkim na gotowo to w mairę podobnie jak biny i michały , tyle że w komplecie z przenośnikami to agos wychodzi dużo taniej bo bez względu na ilość silosów potrzebujesz tylko jeden przenośnik z koszem przyjęciowym za ok 15 tys. zł zamiast kubełka za 50 tys.+ projekty , pozwolenia, fundamenty to wszystko dużo pieniążków i czasu .

 

Sprawdzałem też lejówki, ale jak wszystko policzysz to 2-3 razy drożej wychodzą , to jak chcę kupić 4 szt. to różnca jest ogromna + przenośniki dłuższe 3-4m /mniejsza wydajność no i brak wentylacji od dołu albo taka udawana. Dla handlarzy to moze dobre, ale na 2 razy w roku takie inwestycje to nie ma sensu.

 

 

 

Jeszcze posprawdzam inne firmy do marca mam czas na decyzję :)

Edytowano przez zniwiarz70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elpaw    0

A co myślicie o takich rękawach foliowych do przechowywania zboża?

Chyba dużo taniej!!! maszyny do napełniania "kiełbaski" i opróżniania są drogie ale da się chyba bez nich obejść! Wysyp prosto z przyczepy, rozładunek ślimakiem. Cena rękawa na 500 t. to ok. 750 € (jednorazowego użytku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Będę miał do sprzedania silos aluminiowy z blachy falistej lejowy 150t średnicy 6m, okolice Lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceziak    0

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum! (: Stoję przed zakupem 100'tonowego silosu BIN (płaskodenny). Czy dobrym pomysłem będzie dmuchawa ssąco-tłocząca? Jeśli tak, to jaką polecacie? Jak będzie z jej wydajnością i czy można nią dobrze przewietrzyć zboże. Zsyp planuję obok przylegającego garażu. Dzięki (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceziak    0

Planuję kupić silos BIN 100t, do załadunku będę używał przenośnika ślimakowego. Jak myślicie, czy do przewietrzania zboża mogę użyć śrutownika ssąco-tłoczącego 15kW??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pewnie że można, jak masz tyle kasy na prąd, bo można zastosować wentylator z silnikiem 2,2-3 kw, kupionym na jakimś złomie, w jednym roku się wruci, i nie bedzie trza tyle kg dzwigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ara    0

Zbudowanie wybieraka do bina płaskodennego to mały pikuś,podejżałem to w firmie skupującej rzepak [Wipra turze pomorskie].ładowali ciężarówki w hali dużą żmijką,do tej dużej na dole rury przspawana była rurka dł-10cm gr-34mm pod kątem 60 stopni,na nią nałożona była druga żmijka bez rury sam ślimak dł-4m,zakończona sztywnym łożyskiem mocowanym do kawałka blachy gr3mm szer15cm dł30cm do tejrze blachy spawany w górę pręt gr-12mm dł120cm do pręta rączka rurka dł-13cm wysypem nad czerpnią tej dużej.Wybierak zbierał cały rzepak wokół dużej żmijki bez przestawiania,sam przesuwał się w kierunku pryzmy bez dodatkowego napędu,rzepaku zostawało tylko tyle co prześwit między żmijką a podłogą ,czyli zostało trochę zgarnąć lub dobrze zamieśc.Zbudowałem identyczny do zboża.Okazało się że w zbożu goły ślimak od żmijki 150mm strasznie kurzy a nawet częściowo przysłonięty jak typowy wybierak podobnie.Kurz w binie a nawet w stodole jest strasznie duszący że nieda się tam przebywać nawet w masce.Trzeba było zbudować kolejny ,większy ślimak a z obrotami zejść conajmiej o połowę.Wykorzstałem spiralę ślimakową do przenośnika 200mm,naciągnołem na oś rura gr- 60mm,tą rurę bezpośrednio na oś motoreduktora 1.1kw obroty jakieś 100 do 200 max.Z silnika motoreduktora należy wyjąć śmigiełko chłodzenia ponieważ całość jast zasypywana zbożem i była potrzeba chwilowego wyłączania wybieraka.W otwartym magazynie mogę dokładać ślimaki.Slimak pracuje bez jakiejkolwiek osłony inaczej by się sam nie przesuwał,U spodu motoreduktora dwa płaskowniki w nich otwór 12mm,pomiędzy nimi pręt 28mm dł13cm z otworem 12mm aby koniec wybieraka unosił się wachliwie na wys 3m.Takich motoreduktorów na allegro wbród,na złomowcach ok 100zł.Rura od starego centralnego.Pożegnałem moich trzech pracowników. Wynalazek rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum! (: Stoję przed zakupem 100'tonowego silosu BIN (płaskodenny). Czy dobrym pomysłem będzie dmuchawa ssąco-tłocząca? Jeśli tak, to jaką polecacie? Jak będzie z jej wydajnością i czy można nią dobrze przewietrzyć zboże. Zsyp planuję obok przylegającego garażu. Dzięki (:

PRZED ZAKUPEM PRZECZYTAJ DOKŁADNIE INSTRUKCJĘ BO NAPEWNO NIEWSZYSTKIE NADAJĄ SĘ DO PRZEDMUCHIWANIA . PODOBNO MOŻE SIĘ SPALIĆ A WYDAJNOŚĆ RACZEJ MIZERNA

 

Planuję kupić silos BIN 100t, do załadunku będę używał przenośnika ślimakowego. Jak myślicie, czy do przewietrzania zboża mogę użyć śrutownika ssąco-tłoczącego 15kW??

UWIERZ ZNAM SIĘ NATYM . NIEDA RADY TAK ZROBIĆ ZA MAŁY PRZEPŁYW POWIETRZA . DUŻO CHUKU MAŁO WIATRU

Edytowano przez rysiaczek1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceziak    0

A jakiej długości żmijka wystarczy do takiej setki BIN'a? Polecacie jakieś konkretne modele żmijek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj