wojtii

silosy zbożowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jarecki21    35

Z Araja to te 100t rzeczywiście sa słabe. One nazywają się chyba farmerskie. Te większe są już solidne, ale i droższe od Bina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niech mi ktoś odpowie na pytanie czy dam rade dosuszyć rzepak o wilgotności około 10-12% w binie jeżeli będę tłoczył dmuchawa zimne powietrze pod podłogę? Mowie o tłoczeniu powietrze przez jakieś 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dasz rade, ja dosuszyłem pszenicę w pełnym Binie miałem na środku taką 18-20% dmuchawa pracowała tydzień a przy sprzedaży miała 12%. W Binie do rzepaku powinna być inna podłoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Czy na zakup nowych silosów można uzyskać jakieś dofinansowanie czy trzeba całościowo swoją kasę wyłożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Dofinansowanie możesz uzyskać jak kupujesz na PROW .

 

Witam mam problem u siebie w Binach ponieważ po opróżnieniu mam w środku w drabinie zarośnięte zgniłe zboże. Tu gdzie się wybiera w tym czymś prostokątnym i pod tym też było zgniłe zboże. Miejscami w rogach podłogi też jest zgniłe. Nie wiem jaka jest tego przyczyna .

Czy komuś z was też gnije zboże w tych miejscach w Binie ? Proszę o wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

Ja mam 5 binów po 120 ton i zostane prz nich teraz zobudowywuje jeszcze dwa i zmieniam system załadunku i rozładunku bo przestarzały jest wszytko bedzie prosto i szybko :]

 

Ja mam bin 100 i tez jest problem z rozładunkiem końcówki zboża kiedy trzeba podgarniać łopatą do kawa rozładowczego, jakie masz patenty na system rozładunku z płaskiej podłogi z bina? Swego czasu myślałem nad paszociągiem spiralnym długości ok. 3m żeby pełnił w środku bina role małej przenośnej żmijki(ślimaka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja końcówkę z Bina to wyciągam dmuchawą ssąco-tłoczącą. Nie zbyt szybko ale się nie przemęczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

SILOSY ZBOŻOWE NA PROW

Kto z was brał? jakie problemy, jakie pozwolenia?

I jeszcze jedno czy można postawić przy granicy z sąsiadem jak się zgodzi? (mala dzialka)

Aha jeszcze najlepsze czy można by je legalnie postawić na rurze kanalizacyjnej (na przyłączu dom-sieć)? bo tylko tam mam miejsce;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Witam szukam informacji na temat kosztów demontażu, ponownego montażu oraz transportu silosu lejowego o pojemności ok 100-120ton, czy ktoś kupował ostatnio taki silos i wie jakie są dodatkowe koszty aby taki silos mógł funkcjonować, oprócz ceny zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Witam. Chciałbym trochę odświeżyć temat. Przymierzam się do silosów lejowych Michał 2x34t. Czy ktoś takowe posiada i jak się sprawują,czy zboże się nie psuje i czy nic nie zostaje przy opróżnianiu? Sąsiad ma Bina ale teraz zastanawia się nad lejowym bo jednak w tamtym są jakieś straty i przy rozładunku nieodzowna jest szufla a jak się trafi słoneczny dzień to się nieźle można spocić. Czy ktoś ostatnio załatwiał pozwolenie na taką budowlę i ile kosztowały wszystkie papiery? Dodam, że mam zamiar korzystać z MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Czy można postawić silos na rurze od kanalizacji? Rura jest od domu do zbiornika za stodołą. Oraz w jakiej odległości od stodoły może stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Moim zdaniem skromnym odradzam taki manewr ponieważ jak coś się stanie z rurą to będziesz miał nie lada problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Wiem ze to nie bardzo ale to jak dla mnie byłoby najlepsze rozwiązanie w tym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

panowie mam pytanie mianowicie w tym bedziemy stawiac silosy starszy dzwonil do przedstaiwciela BINa i tak za 4 silosy 60t+ podajnik kubelkowy powiedzial 190tys mozliwe to jest zeby ten podajnik kubelkowy tyle kosztowal? Jedna 60 to koszt 12 tys czyli 4*12=48tys a 150tys sam podajnik??? Cos mi tu nie pasuje. Robil ktos BIN-y z podajnikiem kubelkowym? ile placiliscie za to? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

No napewno jest to niemożliwe żeby sam podajnik kosztowal 150tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

no tak powiedzial ze ten podajnik i wszystko co do tego potrzebne 150tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Podajnik pewnie z kratownicą, rozdzielacz rury, koszy zasypowy?

Trochę za drogo. Kup sobie żmijkę za 6-7 tyś złoty i problem rozwiązany. Na taką pojemność szkoda pieniędzy na kubełek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

150 tys. to pewnie cena za cały system rozładunku i załadunku, drogo , ale najwygodniejsze w eksploatacji, prawie pełna automatyzacja.

A czy warto, to już każdy musi sam ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

no Jarecki21 jestem takiego samego zdania i bedzie zmijka. A powiedzcie mi jeszcze czy zboze na spodzie sie nie psuje bo slyszalem ze sie psuje jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Najlepiej po napełnieniu silosu przedmuchać go przez jeden dzień, Wtedy będziesz miał pewność, że od spodu nic się nie zepsuje, no chyba, że zboże będzie zbyt mokre, wtedy dmuchać trzeba dłużej i najlepiej mieć zamontowane czujniki temperatury.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

nie no mokrego zboza nie wsype do silosu bo wiadomo ze sie popsuje tylko pytanie czy suche na spodzie nie splesnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Zamiast żmijki kup lepiej używany podajnik kubełkowy bo to najlepszy sposób na rozładunek zboża, sam wiem z doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj