Skocz do zawartości
rastafarmer

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników.

Polecane posty

fergusonki    36

acha czyli wszystko od nowa...?

nie wiem ile dokladnie bo to trudno ocenic zalezy od towaru robocizny itp. ale ja jak robilem dobudowke na 60 warchlakow to dalem niecale 50 tys. ale ja robilem polowe na rusztach :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Robota przy świnach to nie dla mnie wolę wygodę na polu sobie zrobię i odpoczynek.

lukaczmarek    265

u mnie modernizacja starej chlewni na ruszta wyniosła jakieś 50 tyś na 200 sztuk. Ciebie może wyjść podobnie lub trochę więcej, zależy jaką masz infrastrukturę czyli zbiorniki na gnojowice, czy chcesz ruszta czy ściółkę itp...

LukaszBONQ    3

Pamietasz moze cena za ruszta??

kupowałem w kwietniu

200-48 66 zł/m2 netto 81,18 brutto

210-48 70 zł/m2 netto

260-48 78 zł/m2 netto

270-48 78 zł/m2 netto

130-48 50,05 zł/m2 netto

160-48 53,90 zł/m2 netto

wymiary oczywiście w cm, kupowałem w SIB Łowicz

BartekM    17

Jak oceniasz te z łowicza?? Masz moze porównanie do tych z preconu A może ktoś inny ma porównanie??

pawelec    85

u mnie modernizacja starej chlewni na ruszta wyniosła jakieś 50 tyś na 200 sztuk. Ciebie może wyjść podobnie lub trochę więcej, zależy jaką masz infrastrukturę czyli zbiorniki na gnojowice, czy chcesz ruszta czy ściółkę itp...

taka kwota przy 200szt wydaje sie byc relatywnie mała. zaczynam myslec o przebudowie u siebie... ;)

lukaczmarek    265

jest ona niezbyt duża gdyż wszystkie prace były wykonane we własnym zakresie.

Budynek i szambo już było więc trzeba było tylko zrobić wnętrze.

Z tego co pamiętam ruszta wyszły mnie 13 tyś, wygrodzenia i karmiki 20 tyś, rury, korki spustowe i pozostałe pierdoły do odprowadzenia gnojowicy 3 tyś, 4 tyś dałem za używany paszociąg i silos, pozostała część to głównie cement, piach, hydraulika, elektryka itp.

ruszta mam z łowicza. po ponad rocznym użytkowaniu nic się z nimi nie dzieje także drugi raz też bym na nie sie zdecydował

Edytowano przez lukaczmarek

LukaszBONQ    3

Jak oceniasz te z łowicza?? Masz moze porównanie do tych z preconu A może ktoś inny ma porównanie??

mam tylko łowickie i takie z lokalnej firmy (http://betoniarniaczarnocin.pl/galeria/Ruszty_betonowe). interesowałem się preconowskimi, ale zbyt długo bym musiał czekać - w łowiczu zrobili mi w 2 tyg. od zamówienia pierwszą partię i za kolejne 2 tyg. resztę. Na jakość narzekać nie mogę.

Foster    2

Dla urozmaicenia tematu dodam jak jest u mnie w nowym budynku.

tuczrnia na ok. 1500 szt. (0,78 m 2 na sztukę ) ruszt 200x50 cm sprowadzany z Belgii w cenie 95 zł / m2 netto. Koszt rusztu na całą tuczarnie to ok. 115 tys. netto

Edytowano przez Foster

BartekM    17

To na odchowalnie na okres 1,5 miesiąca ile m2 rusztu byłoby odpowiednie?? A te belgijskie to co to za cudeńko??

BartekM    17

To będzie na holendra wiec plastik zbędny od 21kg

Edytowano przez BartekM

Foster    2

Ruszt plastikowy na warchlakrni wytrzymuje do 80 kg wagi ( przynajmniej ten co ja mam ) Osobiście przechodzenie na tuczarnie będę robił gdy osiągną wagę ok. 40 kg

BartekM    17

My wganiamy holendra 21kg od razy na beton, wiadomo przed dostawa jest grzane. Zbytnio plastiku nie chce bo wiadomo jak to w tym biznesie moze kiedys bedzie sie trzymało tam do konca tuczu i plastik bedzie zbędny

tymtus    41

Witam. Chciałbym wiedzieć jaka głębokość powinna być od miejsca z pasznikami do podłogi, na głębokiej ściółce ( dla tuczników)

Patrykxd    2

To nie są bzdury u nas taki budował na 1500 i go wyniosło ok 600 tysięcy jak się nie znasz to nie pisz.

nie znasz się u nas taki na 1500 tuczników wydał 600 tysięcy.

I wszystko było wyłożone płytkami.

Trzeba po prostu wiedzieć skąd brać.

fergusonki    36

To nie są bzdury u nas taki budował na 1500 i go wyniosło ok 600 tysięcy jak się nie znasz to nie pisz.

nie znasz się u nas taki na 1500 tuczników wydał 600 tysięcy.

I wszystko było wyłożone płytkami.

jeszcze powiedz ze z marmuru buhaha

Trzeba po prostu wiedzieć skąd brać.

Jaki jest przybliżony koszt budowy tuczarni/chlewni  (głęboka ściółka) na 350-400 sztuk :)  I czy dało by rade dostać  na to kredyt ? albo jakieś dotację z uni ?   

Edytowano przez czarodziej4312

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ShunDevil
      Witam chciałbym się zapytać ile by kosztowało tak na oko budowa chlewni na rusztach na 70 loch w cyklu zamkniętym(od poczatku do końca)
      Dla :
      200 warchlaków
      70 loch 
      500 tucznikow

• Przez ShunDevil
      Witam chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje chlewnia na rusztach.Chodzi mi głowie o taką chlewnie gdzie będzie około 70sztuk macior i 500 sztuk tuczu końcowego. Czy istnieje taka możliwość od narodzin prosiakow do końca tluczu.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam serdecznie
      Mam pytanie odnośnie ilości gromadzenia się spalin w pomieszczeniu ponieważ chciałbym postawić taką nagrzewnicę w chlewni i boję się ze mi podusi trzodę. Można to zastosować w budynku ze zwierzętami czy konieczny jest system odprowadzania spalin ??? interesuje mnie nagrzewnica 20 kw.
    • Przez Albert12
      Witam,

proszę o ?Wasze opinie i pomysły dotyczące prowadzenia instalacji wodnej w chlewni. Mam wykonane wygrodzenia z deski plastikowej (wys. 1 m) częściowym rusztem (szer. 2 m pod ścianą zewnętrzną). Jak najlepiej poprowadzić instalację wody? Mój pomysł jest następujący:
      - plastikowa rura PE 25 podwieszona do sufitu i zejście w dół do 6 poideł (po 3 na kojec);
      - dalej ocynk na desce plastikowej do 6 poideł;
      - poidła mocowane do siebie po obu stronach deski;

Moje obawy to:
      - deska plastikowa "pracuje" więc boję się, że skręcenia w ocynku mogą "puścić",
      - nie wiem jak wykonać "zejście" z plastiku do poideł (przypominam jest ich 6),
      - na 6 poideł chciałbym zamontować zawór odcinający, aby w razie awarii nieodcinać wody w całej chlewni.

Prosze o pomysły,

z poważaniem
    • Przez RoRo
      Witam chcialem przebudowac stodole na chlewnie. Miala to byc porodowka z odchowalnia na rusztach. Wymiary to 7 x 13 dach dwuspadowy wysokosc szczyty 5,5m posadzka nie wylana. orientuje sie ktos kto zna firme ktora takie cos by przerobila w woj opolskie,wielkopolskie.

Nie mam pojecia jak sie za to zabrac jakie globokie wanny zrobic zeby nie robic dodatkowego zbiornika ani jak to by mialo wygladac.
      Z czego zrobic sufit??

Jaki by byl orientacyjny koszt takiej przebudowy. 

Sciany sa solidne z bloczkow betonowych z tym nie bedzie problemu