rastafarmer

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fergusonki    37

acha czyli wszystko od nowa...?

nie wiem ile dokladnie bo to trudno ocenic zalezy od towaru robocizny itp. ale ja jak robilem dobudowke na 60 warchlakow to dalem niecale 50 tys. ale ja robilem polowe na rusztach :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

nie chce cie zklamac ale chyba cos okolo 20 z sztuke ale uzywki od wuja w idealny stanie kupilem.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Robota przy świnach to nie dla mnie wolę wygodę na polu sobie zrobię i odpoczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

no wiesz ja tez wole poleniuchowac sobie w ciagniczku ale brudna robota sama sie nie zrobi...


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

u mnie modernizacja starej chlewni na ruszta wyniosła jakieś 50 tyś na 200 sztuk. Ciebie może wyjść podobnie lub trochę więcej, zależy jaką masz infrastrukturę czyli zbiorniki na gnojowice, czy chcesz ruszta czy ściółkę itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

Pamietasz moze cena za ruszta??

kupowałem w kwietniu

200-48 66 zł/m2 netto 81,18 brutto

210-48 70 zł/m2 netto

260-48 78 zł/m2 netto

270-48 78 zł/m2 netto

130-48 50,05 zł/m2 netto

160-48 53,90 zł/m2 netto

 

wymiary oczywiście w cm, kupowałem w SIB Łowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Jak oceniasz te z łowicza?? Masz moze porównanie do tych z preconu A może ktoś inny ma porównanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u mnie modernizacja starej chlewni na ruszta wyniosła jakieś 50 tyś na 200 sztuk. Ciebie może wyjść podobnie lub trochę więcej, zależy jaką masz infrastrukturę czyli zbiorniki na gnojowice, czy chcesz ruszta czy ściółkę itp...

taka kwota przy 200szt wydaje sie byc relatywnie mała. zaczynam myslec o przebudowie u siebie... ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jest ona niezbyt duża gdyż wszystkie prace były wykonane we własnym zakresie.

Budynek i szambo już było więc trzeba było tylko zrobić wnętrze.

Z tego co pamiętam ruszta wyszły mnie 13 tyś, wygrodzenia i karmiki 20 tyś, rury, korki spustowe i pozostałe pierdoły do odprowadzenia gnojowicy 3 tyś, 4 tyś dałem za używany paszociąg i silos, pozostała część to głównie cement, piach, hydraulika, elektryka itp.

 

ruszta mam z łowicza. po ponad rocznym użytkowaniu nic się z nimi nie dzieje także drugi raz też bym na nie sie zdecydował

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

Jak oceniasz te z łowicza?? Masz moze porównanie do tych z preconu A może ktoś inny ma porównanie??

mam tylko łowickie i takie z lokalnej firmy (http://betoniarniaczarnocin.pl/galeria/Ruszty_betonowe). interesowałem się preconowskimi, ale zbyt długo bym musiał czekać - w łowiczu zrobili mi w 2 tyg. od zamówienia pierwszą partię i za kolejne 2 tyg. resztę. Na jakość narzekać nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Dla urozmaicenia tematu dodam jak jest u mnie w nowym budynku.

 

tuczrnia na ok. 1500 szt. (0,78 m 2 na sztukę ) ruszt 200x50 cm sprowadzany z Belgii w cenie 95 zł / m2 netto. Koszt rusztu na całą tuczarnie to ok. 115 tys. netto

Edytowano przez Foster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

To na odchowalnie na okres 1,5 miesiąca ile m2 rusztu byłoby odpowiednie?? A te belgijskie to co to za cudeńko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

To będzie na holendra wiec plastik zbędny od 21kg

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Ruszt plastikowy na warchlakrni wytrzymuje do 80 kg wagi ( przynajmniej ten co ja mam ) Osobiście przechodzenie na tuczarnie będę robił gdy osiągną wagę ok. 40 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

My wganiamy holendra 21kg od razy na beton, wiadomo przed dostawa jest grzane. Zbytnio plastiku nie chce bo wiadomo jak to w tym biznesie moze kiedys bedzie sie trzymało tam do konca tuczu i plastik bedzie zbędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Witam. Chciałbym wiedzieć jaka głębokość powinna być od miejsca z pasznikami do podłogi, na głębokiej ściółce ( dla tuczników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37

To nie są bzdury u nas taki budował na 1500 i go wyniosło ok 600 tysięcy jak się nie znasz to nie pisz.

 

nie znasz się u nas taki na 1500 tuczników wydał 600 tysięcy.

 

I wszystko było wyłożone płytkami.

 

Trzeba po prostu wiedzieć skąd brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

odrobiłeś lekcje?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

To nie są bzdury u nas taki budował na 1500 i go wyniosło ok 600 tysięcy jak się nie znasz to nie pisz.

 

nie znasz się u nas taki na 1500 tuczników wydał 600 tysięcy.

 

I wszystko było wyłożone płytkami.

 

 

 

jeszcze powiedz ze z marmuru buhaha

Trzeba po prostu wiedzieć skąd brać.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki jest przybliżony koszt budowy tuczarni/chlewni  (głęboka ściółka) na 350-400 sztuk :)  I czy dało by rade dostać  na to kredyt ? albo jakieś dotację z uni ?   

Edytowano przez czarodziej4312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj