rastafarmer

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników.

Polecane posty

lukaczmarek    277

przemo2013 myśle ze ma forum jest wyczerpująca liczba tematów dająca odpowiedz na twoje pytania

 

Ale lekką ręką licząc 1000zł/m2

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gurzek    0

andrzej 2110 kolego z ciebie jest gospodarz widocznie do du.. jak tobie świnie śmierdzą to ich nie jedz , ale jak coś to pieniądze dla ciebie nie śmierdzą, chce niech stawia tą chlewnie dorobił sie to niech ma a co umrzesz od tego smrodu jak śmierdzi to sie wyprowadz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

@gurzek nie denerwuj się, a to że świnie śmierdzą to rzecz jasna i pewna na 100%, nikt mi nie wmówi że świnie np. mniej śmierdzą niż krowy, w sąsiedniej gminie jest gospodarz który ma 9k świnek i jak zawieje to 3km dalej u mego wujaszka w wiosce nos urywa od smrodu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37

Ja przejmuje za parę lat gospodarstwo i zamierzam budować chlewnię na rusztach na 2000 tuczników w cyklu otwartym.Chlewnia z całym wyposażeniem.Koszt ok. 800-900 tysięcy złotych.Hoduje już 360 tuczników i chciałbym się rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona    0

Myślę że te koszty to razy 2 , a i to mało !( w zależności co masz na myśli pełne wyposażenie, niektórzy nadal koryto i wiadro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

hahha 800/900 tyś na 2000 sztuk chyba mówisz o surowym stanie.

koszt takiej chlewni z wyposażeniowcze w ubiegłym roku wynosił mnie 1700000 :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

to powiedz czy oplaci ci sie stawiac tak droga obore kiedy ci sie to splaci a ceny swin sa rozne raz dobre ale moga byc lata ze sie nie beda oplacac ?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

jak by mi sie nie oplacalo to bym nie stawial, proste nie?.

jak sprzedajesz po 50 sztuk to pewnie ze zysk marny bo ceny zbytnio nie wynegocjonujesz ALE jak jestes w grupie producenckiej trzody chlewnej tak jak ja to zyski sa.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

nie no ja wiem tak jak u nas na umowe to mozna swinie byloby chowac ale teraz to juz min 300 szt trzeba miec a u nas szopa za mala na 300 sztuk wiec sie nie chowa swin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

jak nie jestes i masz zysk to pomysl jaki ja mam zysk :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

rocznie... to bardzo prawdopodobne tyle ze wy rocze tyle co my w miesiac buhaha

Edytowano przez fergusonki

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ten biznes darował bym sobie za dużo roboty skoro chcesz budować chlewnięto masz sporo ziemi lepiej pszenicy i rzepaku zasiać więcej kasy mniej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ja nie wiem co z wami sie dzieje, rozumiem 21 wiek trzeba sie rozwijac ALE bez przesady kiedys koniami robili i chwalili a teraz sprzet,obornika nie trzeba widlami wywalac a i tak nazekacie...


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ten biznes darował bym sobie za dużo roboty skoro chcesz budować chlewnięto masz sporo ziemi lepiej pszenicy i rzepaku zasiać więcej kasy mniej roboty.

A jaka to jest ta wielka robota w chlewni?? bo kolega chyba nigdy w nowoczesnej chlewni nie był. Moja praca na tuczarni ogranicza się do przejścia 2 razy dziennie przez korytarz żeby sprawdzic czy nic sie nie dzieje. powiem ci że nie jest to zbyt pracochłonne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xara    0

Witam wszystkich :)

czy ma ktoś pomysł na recepturę dawki dla świń z wykorzystaniem łubinu i bobiku? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

 

A jaka to jest ta wielka robota w chlewni?? bo kolega chyba nigdy w nowoczesnej chlewni nie był. Moja praca na tuczarni ogranicza się do przejścia 2 razy dziennie przez korytarz żeby sprawdzic czy nic sie nie dzieje. powiem ci że nie jest to zbyt pracochłonne

 

 

swieta racja ja jeszcze musze karmniki szpadlem przeczyscic, bo mam na mokro :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

ja nie wiem co z wami sie dzieje, rozumiem 21 wiek trzeba sie rozwijac ALE bez przesady kiedys koniami robili i chwalili a teraz sprzet,obornika nie trzeba widlami wywalac a i tak nazekacie...

U mnie niestety nie jest tak dobrze, moja łączna liczba świn to 110. około 9 macior. Wszystko jak było kedyś, niestety widły i robota ręczna, dlatego chciałbym się dowiedzieć, ile będzie kosztowała rozbudowa, Chciałbym dobudować 3 ściany, tylko dla tuczników, ale żeby było można turem obornik wywozić. Chcę, żeby dobudówka pomieściła około 50-90 tuczników. Czy moglibyście podać mi jakąś wstępną cene budowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ale masz żywienie na mokro? bo wtedy nie ma karmików?

 

 

sory zle to ujalem, chodzilo mii o koryta :)

 

 

U mnie niestety nie jest tak dobrze, moja łączna liczba świn to 110. około 9 macior. Wszystko jak było kedyś, niestety widły i robota ręczna, dlatego chciałbym się dowiedzieć, ile będzie kosztowała rozbudowa, Chciałbym dobudować 3 ściany, tylko dla tuczników, ale żeby było można turem obornik wywozić. Chcę, żeby

dobudówka pomieściła około 50-90 tuczników. Czy moglibyście podać mi jakąś wstępną cene budowy?

 

 

jesli tylko wylac posadzke i dach jakis tam najtanszy to 25000 tys sie zmiescisz :)

Edytowano przez fergusonki

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Niestety chodzi o podłoge dach 3 ściany i ogółem wszystko.. Mam tylko jedną ściane : <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj