Pawel328

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach??

Polecane posty

Pawel328    639

Mam problem jaki pług wybrać. Jak to wygląda w praktyce?? który lepszy?? ;) na resorach orałem w tym roku i orka szła pięknie :) resor a sprężyna to w praktyce orki bez różnicy??


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Na sprężynach cięższy jest i resor jest bardzie przyszłościowy nie zużywa się jak sprężyna .

Mam na sprężynie ale polecam resor ;):):)


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

a jakiej firmy masz pług na tych sprężynach??


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0
a jakiej firmy masz pług na tych sprężynach??

 

Pług jest firmy UNIA GRUDZIĄDZ model TUR 3+1 S


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

siema sory ze tak nie wniose nic do tematu ale moglibyscie dac jakas fote tego plugu


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na sprężynach cięższy jest i resor jest bardzie przyszłościowy nie zużywa się jak sprężyna .

Mam na sprężynie ale polecam resor ;):):)

ja również polecam na resorach gdyż jeden z moich wujów go ma i poleca, a drugi ma na spręzynach i nie poleca. kierując się ich wypowiedzeniem również polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

No ja akurat nie pomyślałem żeby zrobić fotkę pługa ;/ może @SZYMON178 doda jak może ;)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0
No ja akurat nie pomyślałem żeby zrobić fotkę pługa ;/ może @SZYMON178 doda jak może ;)

 

 

Niema sprawy mam kilka w galerii

 

http://www.agrofoto.pl/forum/UNIA-GRUDZIC-...image36378.html

http://www.agrofoto.pl/forum/UNIA-GRUDZIC-...image36377.html

http://www.agrofoto.pl/forum/UNIA-GRUDZIC-...image36376.html


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

Taki sam ma koleś w sąsiedniej wsi ;) i ciąga go Forterrą 11441 :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Ja ciągam go Pronarem 82SA i nie ma wcale ciężko ale mam gleby raczej lekkie


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My posiadamy plug z zabezpieczeniami resorowymi i jest to bardzo fajna sprawa. Osobiscie resor lepiej mi sie "widzi" niz sprezyna ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

czy zabezpieczenie sprezynowe dziala tak samo jak resor?? dokladnie chodzi mi czy zwalniana jest jakas "dzwignia" po przekroczeniu danego oporu, tak jak w resorze, czy dziala caly czas - co by raczej nie bylo najlepsze dla jakosci orki :)

jesli dzialaja na podobnej zasadzie to jedynym plusem jaki mozna dac dla resoru to mozliwosc zmiany progu w ktorym zaczyna resor dzialac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W moim pługu sprężyna działa cały czas, jednak pług sam nie spłyca nawet na suchej glinie. Może na ekstremalnie twardej ziemi byłyby problemy, ale w naszych warunkach sprężyna sprawdza się bardzo dobrze. Resor działa na przełamanie, jest to lepsze rozwiązanie, tyle tylko, że sprężyna jest tańsza i nie pęka, no i ma prostszą regulację napięcia :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639
My posiadamy plug z zabezpieczeniami resorowymi i jest to bardzo fajna sprawa. Osobiscie resor lepiej mi sie "widzi" niz sprezyna :)

Mi tez się resor bardziej widzi niż sprężyna :) a cena to już inna sprawa ;P pług do 4tys zł mnie interesuje :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja takze przylaczam sie do tego ze resor lepszy niz sprezyna :) posiadam takowego UG 3+1 i naprawdę swietna sprawa

Edytowano przez brzozak2
napisz dlaczego tak uwazasz!!!!!!!!!! kolejny post bez uzasadnienia, oj posypia sie nagrody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

Wybór padł na pług resorowy ;) Jeszcze nie kupiliśmy konkretnego, ale fotki pługów możecie zobaczyć w mojej galerii :P


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

a jaki masz gleby zacznijmy od tego be jak jest sucho to resora w ziemie bardzo ciezko wsadzic wygina sie jak banan az trzeba sie ciagnikiem podwieszac.

wiec napisz jakie masz tam u siebie gleby i czy duzo kamieni??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Ja proponuje na resorach bo miałem kiedyś pług na resorach i bardzo dobrze się nim pracowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jest tak resor jest bardzo czuly to duzy plus no i wytrzymalosc, ale jak ktos ma ciezkie ziemie to niech mysli o sprezynie bo z wsadzeniem pluga bedzie duzy problem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

u mnie w ziemie wejdzie jak w masło ;) ciężkiej ziemi nie mam od IV-VI klasy :P a kamieni nie jest dużo :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

tez mam takie same gleby, ale zato mam od groma kamieni Wiec resor sie najbardziej zdaje na takie pola.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

a jeśli nawet nie ma kamieni to taki pług jest wskazany ;) odkładnie są tak skonstruowane że ziemia "płynie" po odkładni, nie to co w polskich zwykłych 3 lub 4 gdzie ciągnik dostaje po garach.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no wiesz jak jest plug dobry chodzi zeby nie byl pokrzywiony odkladnice dobre i lemieze wyklepane to nie jest tak zle gorzej jak jest rama pokrzywiona wtedy orka do niczego ja kiedys porzyczylem moje 4ki gosciowi co mial ursusa nie pamietam modelu 120 koni ok to pokrzywil mi cala rame i trzeba bylo prostowac i do tej pory nie jest idealny ale juz sie nic nie da zrobic cierpi na tym ciagnik ale coz jeszcze chwile musi pochodzic


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

nie chodzi o ramę tylko o odkładnie :/ są bardziej do spychania niż do zarzucania skiby. W takim np Kvernelandzie odkładnia jest duża a bierze np 30cm... dlaczego?? bo ma kształt bardziej opływowy odsunięty do tyłu i skiba "płynie" po niej :P i ciągnik ma lżej ;)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

dokladnie a jeszcze jedno do KVernelanda to to ze ze plug idzie lzej od Unii, i odkladnia jest wogole inaczej wykorbiona (wykrecona) ,nawet nietyle wysunieta do tylu co wlasnie pykrecona i odwraca ziemie niemal o 180*.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj