Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Zara

Zakup używanego John Deera powyżej 150 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
Zara    0

Witam wszystkich

Gospodaruje na 100 ha, uprawa roślinna. Planuje zakup pomocniczego traktora. W gospodarstwie w tej chwili 100% roboty wykonuje 6820 ale trudno jednym ciągnikiem np. wozić gnój i zaraz go orać albo zwozić zboże w żniwa jednym traktorem. Dlatego zdecydowałem się na zakup jeszcze jednego. Na początku szukałem 4440(155 KM) lub 4640(177 KM) bo są tanie ale godzin dużo najechane. Później znalazłem w dobrej cenie 4755(190 KM) za 40 tys. zł ale znowu coś nie tak z licznikiem mtg. I tak to jest. Im głębiej w las tym więcej drzew. Nie wiem co wybrać. Stara seria 40 ma mechaniczną skrzynie i wydaje mi się że najlepszą(najmniej awaryjną). Tak mi się wydaje. Młodsze serie to już powershifty(ponoć awaryjne). Wszystkie mają ten sam silnik 7,6 L, chyba dobry, nie wiem ale różne skrzynie. Może ktoś wie które powershifty psują się najczęściej. Dziś znowu oglądałem ogłoszenia i w oko mi wpadł 7700 za 65 tys. Silnik 7,6 L jak w poprzednikach ale ta skrzynia jakaś dziwna. A może wykosztować się i kupić 7710 bo ma już silnik 8,1 L. Chciałbym wydać 50-60 tys. zł

Prosze o podpowiedzi

avant98    0

Witam

Ja jestem uzytkownikiem 7700 wydaje mi sie ze wkladanie pieniedzy w starszy model nie jest dobrym wydatkiem a za te 60 tyś. modele wyzszej klasy to moze byc ryzyko gdyz to bedzie niska cena jak cos znajdziesz i moze miec jakis szkopół. Musisz dobrze przemyslec mysle ze moc okolo 150 jest uniwersalna do kazdego zadania w 100 ha gospodarstwie. Nie wypowiem sie na temat innych maszyn bo tylko taka uzytkowalem ale wedlug mnie pchanie sie w cos co jest starsze nie jest dobrym pomyslem. Kwestja tylko zakupu dobrego ciagnika. I szukaj z szybkimi biegami do transportu.

Zara    0

Wybór padł jednak na serię 8000 bo to sprawdzone maszyny. Wydatek spory ale za jakość trzeba płacić. Szukam traktora z małym przebiegiem(około 6000 tys mtg) i cenie około 100 tys zł.

Prosze o podpowiedzi na co szczególnie zwrócić uwage przy zakupie.

Wiadomość z agroFakt.pl

szczewko    31

Gratuluje dobrego wyboru bo seria 80xx ma opinie nie do zdarcia. Znajomy sprzedał ciągnik który miał 25 tys mth i ciągle był na chodzie. Na temat newralgicznych punktów się nie wypowiem bo nie wiem.

lambogrand    26

A ja mam na oku john deera 7800 w cenie ok 80k do mojego 70 ha gospoodarstwa gdzies na forum AF juz wczesniej czytalem ze to tez fajna seria byla, a nawet jakis artykul byl z jakies gazety ile ten ciagnik u kogos wytrzymal mtg ale nieumie znow tego znalesc

Kizo    5

A to ciekawe z tym artykułem jak by ktoś coś o nim słyszał to również bym prosił o podanie gdzie to i kiedy było.

zetor12245    4

ja tez poszukuje jd z serii 7700 7800 badz 7710 7810 czytalem artykul w RPT bodajze o jd 7810 mial najechane 15000mth i bez wiekszych awarii wlasciciel opoisywal ze mial lekka awarie sprezarki i lekko przepocone niektore przewody, te ciagniki sa proste w obsludze ale trzeba szukac zeby znalezc cos dobrego

pikuch76    0

W zeszłym roku kupiłem JD 7800 z 1996r , 10000 mth. Obrabiam nim 40 ha ciężkich glin - sprawuje się bardzo dobrze. Korzystając z okazji chciałem się zapytać czy ktoś miał w swoim JD tłoczkową pompę paliwową z przełącznikiem elektrycznym(dźwigienka z tłoczkiem sterowanym elektrycznie) zwiększającym dawkę paliwa. W normalnej pracy 160KM , a przy większym obciażeniu uzyskuje 180KM . W tłumaczeniu papierów jest to ciągnik z Lofem .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez renaultceltis
      Witam, mam pytanie co do nowych ciągników. Jak wygląda sprawa z awaryjnością?
    • Przez LukaszDeere
      Witam
      Dzisiaj wyskoczyla mi niespodzianka z informacja na wyswietlaczu " SHIFT TO NEUT "  traktor ladnie odpalil poczym przejechal okolo 50 m i zgasl i juz po tym nie mozna jego odpalic .
      Prosze o pomoc 
    • Przez Mike_M
      Witam!

Panowie ( i Panie  - doradźcie! Musze wymienić leciwemu już ojcu traktorek. Miał C330 i C360 na ok. 6 hektarach. Teraz już praca ograniczyła się do koszenia trawy i przeorania co jakiś czas. Czasami wyjedzie do lasu, przygotować drzewo na rozpałkę. Pomyślałem o JD 1950 lub zbliżonym - napęd i wspomaganie jest, nie za duży. Budżet jest ograniczony do kwoty ok 35 tys.

Proszę o poradę

Pozdrawiam

Mike
    • Przez naprawaelektronikirolnicze
      Jeśli masz problem z elektroniką napisz.
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??