LukaszClaas

Wszystko o Claasie Celtis 456

Polecane posty

Matuch    1

Dla zainteresowanych, Celtisa nie ma już w sprzedaży, już wyłącznie Axos.

Kolega od Celtisa na pewno ma wiedzę, która pomoże w wyborze Axosa i podjęciu decyzji.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszClaas    0

Panowie tak posiadam Celtisa.

 

Axos niewiele różni sie od Celtisa:

 

Rożni sie:

Maska i kabina(gdyż ma podwyższony dach)

Silnik (Axos posiada Perkinsa, a Silnik Celtisa został skonstruowany przez claasa, a produkują w fabryce John Deere)

 

 

 

To tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

troche nie rozumiem tego odnosnie silnika, skonstruowany przez claasa, a wykonany przez dps???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Myślę że na temat różnic między Celtem, a Axosem było już raczej wsjo powiedziane i

lepiej nie kombinować :) , sie kolega skupi na Celtisie, tylko coś zainteresowanych ni ma :) .

To może kolega opisze co nieco na temat:

- co nim targasz

- jak pali

- co sie sypie?

- jak się ogólnie sprawuje.

 

Może się temat trochę rozrusza :)


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Znajomy ma claasa celtisa ale 426(72km)!! i powiedział "Pali mniej niż zetor 5211" czyli około 12l na ha w orce

A i jak kiedyś jedził zeby dowiedziec sie cos o claasie to akurat gosciu mial celitsa 456 i okolo 500mth i chwialił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszClaas    0

Ta odpowiedz dla kolego brzozka2

 

Silnik do claasa cetisa

 

 

Silnik ktory posiada claas celtis zostal skonstruowany przez fabryke CLAAS, a zaś produkuje go John Deere to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszClaas    0

Ja ciągam Claasem Celtisem 456 (o Mocy 103 Km na wałku) Ciągam nim pług o szerokości 160-180cm a pali na 1hektar 12-14 l.

 

Ciągnik posiadam dopiero od Maja a już zrobiłęm nim 650Mh dokonuje tylko przeglądów serwisu z wymiana oleju i filtrów oraz uzupełniam zbiornik z paliwem. Tyle co do niego dokładam.

 

A dla ciekawych 650 mH zrobiłem przy prasowaniu słomy , stertowaniu i obrabiam (30h pola)

 

Ostatnio pojechałem nim po zakup przyczepy ode mnie 310 km. Obróciłem nim niem w ciągu 20h (Jechałem nim 50km/h).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Ta odpowiedz dla kolego brzozka2

 

Silnik do claasa cetisa

 

 

Silki ktory posiada clas celtis zostal skonstruowany przez fabryke CLAAS, a zaś produkuje go John Deere to tyle.

jeśli juz to przez Renault, bo ten silnik tamte czasy pamięta i z tego co się orientuję ( a raczej TOP AGRAR) to była standardowa konstrukcja JD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dawno takiego bajkopisarza nie było... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Serwus

Nie bronie nikogo, ale fakt jest taki, że gdybym ja napisał post jak powyżej,

dostałbym zaraz strzała :) - żebym sobie wsadził komentarze bez uzasadnień.

Sprostujcie mnie jeśli się mylę, ale w drobnym stopniu kolega ma rację.

Silnik (blok, głowica, listwa wtryskowa) jest żywcem wzięta od DPS,

jednak, osprzęt, elektronika, elektryka, to już czysto claasowska konstrukcja.

Z Renault to już nic nie ma, tak mi się wydaje, ale po to jest forum, coby sprostować.

Pozdr.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Celtis jest konstrukcją Renault, Claas zmienił tylko maskę i wymieszał żółty z niebieskim i wyszedł mu zielony :) Może później Claas wprowadzał jakieś modyfikacje , ale raczej była to kosmetyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

witam,jak w temacie,kupilem niedawno sprowadzonego celtisa i mam 2 problemy.1 nie wiem jakim ojejem uzupelnic brak w hydraulice bo jest duzo nizej niz min a 2 na liczniku nie wyswietla mi mth tylko jak jest zaplon wyl to godzine a po wlaczeniu zaplonu jet ciagle zero,jak wlacze walek to pokazuje obroty walka a po wylaczeniu znowu zero pojawia sie na wyswietlaczu.prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Witam. Mam takie pytanko, kupiłem celtisa i chcę się zapytać czy na żółwiu skrzynia u kogoś z was troszkę głośniej pracuje niż na zającu, czy nie ma różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj