RobertWjcicki

Przetrzasarka Fella do Ursusa 2812

Polecane posty

kizak    406

Posiadam hydro,jeśli jest zdrowa pompa i obciążenie ze 100 kg na przód,to i c 330 z palcem w ......nosie da radę,chodzi o podnoszenie i przejazdy,a przetrząsanie to igraszka [w 95 procentach robię trzydziestką,sześćdziesiątką mało kiedy,a większym całkiem,bo niby po co],i tak od kilku lat :)     

Wiadomość z agroFakt.pl

lukbold    929

Lepiej polską.. tylko uważać co by się nie połamała.... Mam TH540 Hydro. C360-3P podnosi bez zająknięcia choć szaleć z nią nie można. Swoje kosztowała a problemów żadnych

mikcom20    152

"może lepiej grabiami ... tylko uważać co by się nie połamały..." a tak na poważnie to niech pogada że sprzedawcą część zamiennych to mu powie co ile i do jakiej marki kosztuje Fella do najtańszych nie należy a jak przyjdzie ci kupić do niej przegub to się zastanowisz czy nie lepiej polską ( lub inną ) pracować Też mam taką więc wiem co piszę

lukbold    929

akurat do mojej https://www.agropomoc.pl/Prod,35263,Przegub_krzyzowy.html drogi?? a czy zdajesz sobie sprawę że do jakiegokolwiek wału sam dobrej jakości krzyżak kosztuje od 100zł w górę? No i jak często je wymieniasz? Znajdzie 20 letnią maszynę która nie była składana z dwóch, w której nie ma jakiś większych luzów na trybach to może być pewien że pochodzi... 

Kup se Stolla :D http://agromet-monki.pl/przeguby/7492-6470640340f-przegub-podwojny-stoll-jf.html

Edytowano przez lukbold

kizak    406

Mi widłak w krzyżaku pękł,to bez problemu na składnicy dobrali prawie identyczny za ok 70 zł,a gdybym chciał kilka dni poczekać mieli by identyczny w podobnej cenie.    Krzyżak w tym wypadku to pikuś,ja nie przyglądając się wcześniej zauważyłem że z jednej strony mam masywniejszy [Jakiś Helmut musiał wymienić ],oby na oś pasował i w zagięciu się zmieścił i gra gitara :) ,chyba że się jest fanem oryginałów [loga],a to boli :wacko:,w hydro sam ramiona podnosi i jest za to droższa,ale jak się siłownik zdechnie to spokojnie łapkami podniesiesz,choć koszt uszczelnienia to nie pamiętam chyba  30 zł zł za wkład :)

Edytowano przez kizak

lukbold    929

hyhy i teraz po kilku latach, chociażby z powodu ceny przegubów cieszę się, że górale nie chcieli zejść z ceny za te swoją th520... Tak czy siak TH540 ma dużo lepiej rozwiązaną wierze skrętną z teleskopami, które prostują maszynę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mati100
      witam gdzie kupię nowy ekran boczny do zgrabiarki ? najlepiej z napisem fella. nigdzie w necie nie mogę znaleźć
    • Przez panmino
      Czołem,
      planuję kupić kosiarkę i trafia się Pronar PDT 260 z 2014 roku z przebiegiem około 500 ha. Jakie są słabe punkty tych kosiarek, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jak Wam się te kosiarki sprawują? Mam już jedną  kosiarkę dyskową na centralnym zawiasie, więc znam zalety tego rozwiązania, chodzi konkretnie o ten model. Pozdrawiam. 
    • Przez panmino
      Czołem, przymierzam się do kupna używanego przetrząsacza bo mój 6,5 m jest jakiś metr za wąski do mojego zestawu kosiarek. Jakie znacie przetrząsacze około 7,5 metrowe ale żeby miały już 8 karuzel a nie 6?
    • Przez ursus993
      Witam na forum znalazlem nawet podobny temat ale moim zdaniem jest dosyć przestarzały bo pierwsze wpisy sa sprzed 12 lat. Administracja może usunąć jak bedzie problem
      A wiec pytanie tak jak w tytule jaka marka portfel mówi bierz samasza albo pronara oszczędzisz. Z tych dwóch to bardziej przemawia samasz ale boję się że po sezonie wszystko sie połamie bo z moją obecną kosiarką to męka nie praca. Znajomi mają maszyny samasza to zdania są podzielone. Podobno te nowe to nawet solidne. Ale rozum mówi bierz zachodnie takie jak pottinger claas krone nawet kverneland itp. To Ci bedzie działać do śmierci ale cena jest duża za maszyny pottingera kupił bym dwie polskie. Można powiedzieć jedna by robiła a druga była by dawcą części.Chcę zmodernizować park maszynowy na nowy sezon maszyny które bym potrzebował to kosiarka 3m zgrabiarka dwukaruzelowa około 8 m przetrząsacz cos około 6,5 m owijarka samozaładowcza ale tu chyba bedzie euromilk. Posiadam 45 ha traw czyli rocznie maszyny będą pracowały na areale o powierzchni ok 135 ha. Budżet z jednej strony jak najmniejszy a z drugiej nie bardzo. Czekam na wyczerpujące opinie o różnych markach wady i zalety itp. 
    • Przez panmino
      Mam kosiarkę czołową dyskową Kuhn gmd702f, gdzie napęd wewnętrzny jest realizowany za pomocą wałka i sprzęgła ze śrubą ścinaną. Na nierównych łąkach śruba jest ścinana często i jest to irytujące. 
      Chciałbym podmienić obecne sprzęgło na cierne lub zapadkowe. Opcjonalnie było montowane sprzęgło cierne Walterscheid o sile działania 900 Nn. Niestety kosztuje ono 1/3 wartości kosiarki, więc go nie kupię.
      Czy mogę założyć zapadkowe? To oryginalne to K92 lub FK96L. 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj