Pawel2606

Rozrzutniki Metal-Fach-Opinie

Polecane posty

witam powiem tak posiadam ten rozrzutnik od pieciu lat i moge cos na ten temat powiedziec podloge wzmocnilem na srodku bo sie zaginala a teraz ma pomiedzy lancuchami wzmocnienie w moim tego nie bylo adapter sie gnie jak plastelina chodzi mi o te slimaki z tylu a najlepszy jest lakier na laczeniu burty z profilem jest ala sylikon ktory wyglada ladnie na wystawie ale nie po dwoch latachkiedy wylazi rdza

Gość   
Gość

kurde taka odpowiedź była do przewidzenia :D czy oni wogole kiedyś wyprodukowali coś dobrego?

czarek91    17

nie lepiej kupić coś używanego i zrobić remont kapitalny? mój sąsiad też myślał nad nowym ale kupił jednak samsona 9 ton i dał nam do remontu to teraz wygląda jak nowy. był rozebrany na części cały przejrzany, to co było trzeba wymienić to wymienione na nowe do tego podwyższony w burtach o 35 cm i wyszedł go z zakupem, robocizna i częściami około 24/25 tysięcy.

Arek    218

Widziałem 14t na jednej osi po testach u klienta, obudowy łożysk popękane nawet metalowe złączki przewodów hydraulicznych do regulatora posuwu taśmy były popękane. Składają to chyba z najtańszych części.

malorolny121    212

Ten adapter w nim to całkiem do du.y. We wszystkich rozrzutnikach bębny kręcą się na przemian tz. jeden prawo drugi lewą stronę tylko w metal fachu parami dwa prawe w jedną dwa lewe w drugą strone skutkuje to tym że obornik jest wyrzucany tylko środkiem przez co ciągnik ma ciężko i gną się ślimaki.

Milosz27    177

Ja mam od ponad roku. Przechodził zeszłą jesień wiosnę i teraz jesień oraz kukurydze. Na razie jest bez zastrzeżeń. Sąsiad ma 6t 2 lata miał małą przygodę z łańcuchem ale to z własnej winy i rozrzutnik tyrany ostro. W okolicy chodzi jeszcze 14 tonowy więcej o nim nie wiem ale nie słyszałem żeby właściciel narzekał a chodzi na prawie 70ha.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

krystek1992    20

U mnie w okolicy też mają mnóstwo albo 6t albo 8t. Sam mam 8t. Może cudo to on nie jest ale zły też nie jest. Cena o połowę mniejsza niż np Pichon albo Joskin albo inne zagraniczne cuda. Po wywiezionych około 60 70 rozrzutników wygląda prawie jak nowy. Farba trochę schodzi z adaptera ale na burtach i ramie dalej cacy. Jedyny minus to odkręcające się flansze od tandemu ale i na to mam już patent- podkładki samoblokujące. Reszta bez zarzutu. :) I kolejny minus- długo się go czyści po wożeniu. :)

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

Pawel2606    34

No właśnie ta cena kusi.Rocznie woże obornik na ok 10ha i nie wiem czy opłaci mi sie kupić np jakiegoś tytana za 80. A ursus jakiej jakości robi rozrzutniki?

krystek1992    20

A może coś z Cynkometu? Ceny to połowa MF chyba. Adapter i przekładnia tez Starosielski o ile się nie myle. Profil blachy na burtach też podobny. Oglądnij i pomyśl. :) A co do Ursusa to niestety nie pomogę bo takowych w okolicy brak. 

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

Gość   
Gość

Trzeba być debilem żeby zrobić 14 ton na jednej osi i to z wiadomo jakich cześci tam sa takie przeciążenia że łożyska mimo wolnie siadają . Też słyszałem że właśnie lakier lipa  ogniska korozji szybką sie pojawiają . A przecież jak ktos kupuje * czy 10 to tego obornika zapewne ma 300-500 ton rocznie bo po co by mu był taki rorzutnik . Znajomy ma Unie Tytan i moge powiedzieć że prawie jej nie myje bo cały czas wozi boba i dobrze wygląda yen rozrzutnik wiec z Polskich ten już wypada lepiej

Milosz27    177

Lakier trochę poprawili do tego co było 3-4lata temu.Co do Ursusa to rozmawiałem z gościem kupił ale jeszcze z warfamy 4 lata temu. Teraz na jesieni z przekładni adaptera został gruz dzwonił do zakładu powiedzieli że nie dostępne bo jakieś włoskie a fabryka padła i do widzenia, szukał po sklepach składnicach i nie znalazł. Teraz chyba też jakieś wynalazkowe kładą z tego co się orientuje, jak ktoś wie to niech poprawi.. A unia, cynkomet, mf mają polskie i dostępne raczej będą w razie co.

Joskin, pichony wiadomo całkiem inna półka jakościowa i cenowa ale to każdy sam musi wiedzieć co potrzebuje i na co kogo stać.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kaczorek
      tak się teoretycznie zastanawiam jaki rozrzutnik byłby lepszy
      np. zakładając do ciągnika ok. 80km warfama 6t (tandem) czy tytan8 (jedna oś)
    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj