Polecane posty

rolnikus21    1

Witam. Zastanawiam się nad budową tuczarni na około 500 szt na rusztach. Jestem ciekaw ile taka chlewnia by kosztowała razem z robocizną. Interesuje mnie także jaki jest koszt dachu na taka chlewnie razem z płyta i dzwigarami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16

zależy czy sam będziesz budował czy firma jak sam to pojedziesz po kosztach a jak firma to 600 tys 15 m na 40 m sam taka chciałem stawiać ale do ciebie i tak szacun bo wybudować to kit gorzej z pozwoleniem na budowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekwadorek    0

Potwierdzam że najpierw trzeba same pozwolenia załatwić Ja na samą decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach która w moim przypadku (tuczarnia ok 2000szt) to dopiero początek czekam ok 15m—cy A do pozwolenia na budowe to pewnie jeszcze z rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikus21    1

Właśnie koncze juz kompletowanie całego pozwolenia. I pozostaje kwestia pozyczki i ile bedzie potrzeba na budowe takiej chlewni na 500 szt.
Chcialbym najbardziej sie dowiedziec jaki jest koszt 1m2 dachu przykrytego plyta warstowa wraz z montażem. Oraz ile kosztuja dzwigary ktore podtrzymuja caly dach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Zastanawiam się nad budową tuczarni na około 500 szt na rusztach. Jestem ciekaw ile taka chlewnia by kosztowała razem z robocizną. Interesuje mnie także jaki jest koszt dachu na taka chlewnie razem z płyta i dzwigarami. 

 

A masz środki na taką inwestycję ? Bo jeśli nie to lepiejdć sobie spokój prosaki własne czy z zakupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikus21    1

Nie rozumiem was ludzie,przeciez po to tu pisze gdyz jestem zdecydowany na taka budowe mam juz prawie wszystko skompletowane. Założyłem ten post by dowiedziec sie ile mnie wyniesie koszt budowy w celu wziecia kredytu.
Najbardziej chcialbym sie dowiedziec jaki bylby koszt m2 dachu z montazem i ze stalowymi konstrukcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

to problem zadzwonić do producenta czy punktu sprzedaży pokryć dachowych lub sprawdzić na allegro czy olx płyta 10 ok 55zł m2 w zależności od ilości może można jeszcze coś urwać


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie rozumiem was ludzie,przeciez po to tu pisze gdyz jestem zdecydowany na taka budowe mam juz prawie wszystko skompletowane. Założyłem ten post by dowiedziec sie ile mnie wyniesie koszt budowy w celu wziecia kredytu.

Najbardziej chcialbym sie dowiedziec jaki bylby koszt m2 dachu z montazem i ze stalowymi konstrukcjami.

 

Jak Cię nie potraisz sobie wyliczyć kosztów budowy to z czego chcesz kredyt spłacać ? Daj sobie z tym spokój bo widać że mgliste pojęcie masz o tym biznesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

przy tej ilości przecież nie będzie opłacalności... na 1000 sztuk to jest absolutne minimum. robiłeś sobie biznesplan jakiś,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Dachu127 co Ty pleciesz, przecież jak nie będzie miał opłacalności z jednej sztuki to i z tysiąca nie będzie miał. Dobra zaoszczędzi na kosztach paszy, byc może warchlaku w co wątpię i tyle w temacie. Rzuty ustawi na dwa razy po 250 szt i będzie miał co miesiąc ok najpierw 80 szt a potem na drugi miesiąc 170 szt na sprzedaż, czyli co dwa mięsiace pełne auto po najwyższej cenie i co dwa solówke po cenie może 10-15 gr mniejszej. A budując na 1000 szt fakt sprzedawał by non stop po 200 szt, ale ile kredytu więcej na budowę i kupę większe ryzyko spłaty tego. Dobrze robi najpierw na 500 szt, potem jak będzie szło dobrze może dobudowac do 1000 szt. Słyszałem niedawno, kolega mi mówił, że chce też bym budować, dużo robót sam zrobi to koszt ok 300-330 brutto powinien się zamknąć. Chodzi o budynek na rusztach, wanny pod rusztami na 1,5 metra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

Witam piszę w tym temacie żeby nie zaczynać nowego posta. 

Jestem na końcu batalii załatwiania pozwoleń na budowę tuczarni na 1460 szt trwało to  17 miesięcy ale jestem na ostatniej prostej, budynek będzie o wymiarach 82m x 16m pełny ruszt, i tu moje pytanie jaką konstrukcję pod dach zastosować w takim budynku i jak to się cenowo rozkłada?

 

Ps. Za odpowiedzi typu buduje, a nie wie ile i jak lub się nie opłaci naprawdę serdecznie dziękuje :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aduch23    0

Witam w projekcie masz jaka bedzie to konstrukcja. Wszystko zależy od projektu czy bedzie to stalowa, stalowo-drewniana lub drewniana. Nie da sie ocenic ktora bedzie lepszym rozwiazaniem, zależy od pokrycia dachu, ocieplenia, sufitu itp. Pozdrawiam

post-216054-0-32044000-1493913663_thumb.jpg

post-216054-0-94044100-1493913752_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrobello    1

Koszt budowy chlewni na rusztach z paszociągiem oczywiscie, wentylacją i optymalną liczbą automatów paszowych i poideł, z plastikowymi wygrodzeniami oraz okuciami z kwasówki przyjmuje się na około 700zł/ stanowisko. Czyli chlewnia na 500sztuk musi kosztować nie mniej niż 350 tysięcy złotych. 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tymtus
      Witam. Ostatnio czytałem o tuczarniach samospływowych, i mam możliwość zmodernizowania (nie teraz, ale może za rok) pewnej części stajni.
      Z moich obliczeń wychodzi tak.
       
       
      Sądzicie, że wszystko będzie dobrze, tuczniki nie będą miały zbyt dużej górki, obornik będzie dobrze spływał itp itd?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      posiada ktos taka tuczarnie ?
      zastanawiam sie na przerobieniem obory po bydle i zastosowaniem takiego systemu
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, chciałbym wybydować w niedalekiej przyszłości tuczarnie 500-800 sztuk. Taka rozbierzność, ponieważ nie wiem ile wynosi koszt budowy i czy w budżecie się zmieszczę. Bardziej rozważam opcje z rusztami, koszt budowy na ściółce znacznie wyższy.  Ktoś postawił chlewnie na 750 sztuk i powiedział, że całkowity koszt budowy i wyposażenia wyniósł go niespełna 600 tyś brutto. Jest to realne ? 
      Ile trwa załatwianie formalności przy budowie takiej tuczarni ?
      Jakie dokumenty są potrzebne ? 
      Jakie ciekawe rozwiązania można zastosować jeśli chodzi o wyposażenie tuczarni ? 
      Ruszta, jak to zrobić aby zmniejszyć ryzyko zachorowań, zniwelować zimno itd.  
      Ktoś niedawno budował tuczarnie ? 
      Może ktoś posiada tuczarnie na ściółce o dużej obsadzie ? 
      Jeśli tak to jak to wygląda, jeśli chodzi o obornik. 
      pozdrawiam. 
    • Przez lazik11441
      Witam chciałbym zadać pytanie osobom które niedawno budowały bądź obecnie budują nową tuczarnie na forum można znaleźć dużo tematów o tuczarniach ale żaden nie odpowiada na moje pytanie mianowicie chciałbym postawić nowoczesną tuczarnie na pełnym ruszcie, najlepiej żeby to była konstrukcja stalowa. jak się spisuje taka budowa ze stali lepsza od tradycyjnych z cegieł? jakie są różnice w kosztach budowy? w pełni zautomatyzowana (paszociągi wentylacja mechaniczna bądź grawitacyjna). no około 1800 sztuk cykl oczywiście otwarty zakładam również że na początku mogła by byś taka sytuacja że chciałbym prowadzić tucz nakładczy w tej tuczarni czy opłacalne jest wziąć kredyt na taką inwestycję i jak długo bym go spłacał, bez wkładu własnego pytanie jest do osób w temacie (budujących taki obiekt bądź zamierzającym budować ale już wszystko wiedzą i podzielą się ze mną ) za komentarze typy " nie opłaci się" bez argumentacji bądź " jeżeli jesteś zielony to daj sobie spokój" to dziękuje ale nie po to pytam żeby zostać zhejtowany tylko się dowiedzieć czy mogę tak sobie planować, od osób które mają o tym pojecie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj