Jahu

Mieszanki zbożowo-strączkowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mich18    89

Nie za dużo tego pendiganu na 1 ha?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

witam

Na zboża zalecana dawka 3,5-4l/ha,na groch 3-5l/ha.Ja stosuje 4l/ha bo w niższej

dawce może być kłopot z przytulią jeżeli występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

To stosujesz w takiej dawce pendigan i nic nie jest mieszance?

 

andrzej60.Ale na etykiecie Pendiganu 330 EC nie pisze nic o grochu tylko kukurydza i pszenica ozima.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Witam

@mich18

W Pendiganie substancją czynną jest pendimetalina,tak samo w herbicydzie Stomp 330 EC,

więc czytaj ulotkę Stomp,to jest to samo.Można pryskać bez obaw.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

andrzej60.Dzięki wielkie za pomoc :) .


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

chcę zasiać wykę na dopłaty do strączkowych,jaka jest proporcja wyki do owsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1222    2

Witam chciałbym się dowiedzieć czy pryskał już ktoś w tym roku mieszanki zbóż z grochem jeśli tak to jakim środkiem i co z tego wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja jeszcze nie pryskałem może w sobote sie uda, bede pryskał basagranem, niestety drogi bo 180zł na H


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ja dzisiaj pryskałem butoxone+mediator.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

A czym pryskać od ,owsika, w mieszance jęczmienia z grochem czy taki srodek jak Axsial nadaje się do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto2005    2

Witam, mam zasiane 2,5ha mieszanki: jeczmień+ pszenica+ groch milwa , czy mogę to prysnąć przeciw chorobom grzybowym Falconem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Koledzy, skracał ktoś z was mieszankę pszenzyta z grochem? jeśli tak to czym, mam cerone i zastanawiam sie czy bedzie na to dobry.


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

witam,jak wykosic wykę z owsem ,kombajnem cllass,opryskam reglone,kombajn trzeba jakoś specyjalnie ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek1990    0

W tym roku miałem zasianą mieszanke jęczmień-owies -groch pastewny(peluszka) na10 ha (2x5ha)na 1 działce plon był bardzo dobry bo ponad 6 ton z ha na drugiej było troszkę słabiej ze względu na pózniejszy i mokry siew ale i tak około 5 t z ha było . w moim regionie nie ma problemu ze sprzedaniem takiej paszy , w tym roku sprzedałem bezposrednio z kombajnu 10 ton sąsiadowi po 600zł za tone (nie miałem gdzie składowac) reszta będzie jako pasza dla bydła. Jedynym minusem jest 2-3 tygodniowe opóznienie w zbiorze i jezeli jest mokry rok wtedy roslina straczkowa rośnie silnie w góre ,istnieje duza mozliwośc połozenia sie zboża .

Edytowano przez arek1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Czy ktos praktykował uprawe owsa w mieszance z wyką na ziarno na 5 i 6 klasie ziemi. Bo mam mały kawałek do obsiania i chciałem sam owies dać, ale teraz sie zastanawiam czy nie warto dołozyc wyki i miec wyzsze dopłaty do roslin strączkowych. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

chciałbym na wiosnę zasiać jęczmień z peluszką żeby mieć dobre stanowisko pod pszenice ( czytałem że po mieszankach zbożowych ze strączkowymi jest takie same stanowisko jak w czystym siewie to prawda ?) i w jakich proporcjach najlepiej posiać może jeszcze owsa trochę dosypać bo to i tak na pasze pójdzie dla byków. dodam że ziemia ciężka


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Czy ktos praktykował uprawe owsa w mieszance z wyką na ziarno na 5 i 6 klasie ziemi. Bo mam mały kawałek do obsiania i chciałem sam owies dać, ale teraz sie zastanawiam czy nie warto dołozyc wyki i miec wyzsze dopłaty do roslin strączkowych. Pozdrawiam

Dołączam się do tematu , też mam taki plan i nie wiem ile miałoby być wyki aby dostać dopłatę , jak to się kosi kombajnem(czy rozdzielacze radzą sobie z wyką) i czy nasiona wyki nadają się na paszę krowom mlecznym ?


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktos praktykował uprawe owsa w mieszance z wyką na ziarno na 5 i 6 klasie ziemi. Bo mam mały kawałek do obsiania i chciałem sam owies dać, ale teraz sie zastanawiam czy nie warto dołozyc wyki i miec wyzsze dopłaty do roslin strączkowych. Pozdrawiam

Do mieszanek dopłata nie przysługuje tylko w czystym siewie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Wyka jak najbardziej z owsem- wyka trochę lepiej się trzyma na owsie niż sama w czystym siewie. Chociaż jak przychodzi do koszenia to i tak trzeba jeżdzić hedrem po ziemi. Potem wykę z owsem na petkus i elegancko owies odchodzi. Jeśli chodzi o zbiór- to wg mnie nie opłaca się tego siać- lepiej zasiać mięsznkę zbożową z grochem siewnym (dużo grochu dać)- to wtedy dopiero dobra pasza wychodzi i stanowisko nie złe- wiadomo do dopłaty na "strączkowe" tego się nie wstawi jak wyki z owsem, ale i tak to lepiej wychodzi. Co do skarmiania- to w tamtym roku miałem takie coś po petkusie że owies i do tego trochę wyki dodawałem tego wiaderko na worek do innych zbóż z których robiłem śrutę i zjedli, ale więcej tego to jakoś nie widzi mi się by było to dobre...

Podsumowując- wykę z owsem siałbym tylko na ugorach, a i to nie wszystkich z zależności od stanu pola. Dlaczego- bo mało się tego "nakasza", trzeba się bawić w sprzedawanie czystej wyki itd...zasiejecie bedziecie wiedzieli.

 

 

Wyka z rosliną podporową (owies) łapie się na ST jak najbardziej- groch w mięszance ze zbożami już nie.

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/platnosci-bezposrednie-w-2013-roku.html

punkt 12 podpunkt pierwszy

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

@grzepo piszesz żeby dużo grochu dać ale ja się boję że jak za dużo dam to on mi jęczmień na dół pociągnie i się wszystko położy. to jaka będzie najlepsza proporcja ?


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja w tym roku miałem groch z pszenzytem jarym 100kg grochu - 100kg pszenzyta na ha i przy jednej dawce N miejscami położyło do samej ziemi, teraz będe siał max 70kg grochu i powinno być ok, w mieszance z owsem dawałem 30kg i ładnie stało, kolego adamo jak celujesz w większy plon to ja bym dał na twoim miejscu 50kg grochu i 150 jęczmienia bo inaczej żniw to nie doczeka, lub zamiast jęczmienia coś innego?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj