Jahu

Mieszanki zbożowo-strączkowe

Polecane posty

jan34533    26

Witam, w tym roku pierwszy raz bede sial mieszanke zbozowo straczkowa (peluszka). Przedstawicielem handlowy na chwasty polecał mi Chwastox Extra - stosował ktoś ?, warto ?,nie uszkodzi peluszki ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Zdaje mi się że ktoś już na af o tym pisał- że jak zboże wyższe niż peluszka (znaczy przykryje peluszkę) to można ryzykować a jak nie to poprostu niesznaka będzie bez peluszki. Na ulotce chwastoksu chyba nie ma ani słowa o jakimkolwiek grochu, to chyba coś znaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

(Na ulotce chwastoksu chyba nie ma ani słowa o jakimkolwiek grochu, to chyba coś znaczy... )------Na ulotce chwastoksu ekstra jest napisane że może być użyty w mieszankach. Jeśli miał by mi przypalić groch to troche szkoda. Butaxone drogo wychodzi. Myslałem o czymś tańszym. Ulotka ulotko a dobrze było by dowiedzic się jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

(Na ulotce chwastoksu chyba nie ma ani słowa o jakimkolwiek grochu, to chyba coś znaczy... )------Na ulotce chwastoksu ekstra jest napisane że może być użyty w mieszankach. Jeśli miał by mi przypalić groch to troche szkoda. Butaxone drogo wychodzi. Myslałem o czymś tańszym. Ulotka ulotko a dobrze było by dowiedzic się jak to wygląda w praktyce.

 

Myślał indyk o niedzieli i ... zaoszczędził 100 zł a stracił tysiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

..... Butaxone drogo wychodzi. Myslałem o czymś tańszym. Ulotka ulotko a dobrze było by dowiedzic się jak to wygląda w praktyce.

ale jest bardzo dobry w tym roku uzywalem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Witam

Do Farmervip

Kolego Farmervip sieje groch Tarchalska zpszenżytem jarym Nagano w

proporcji 50/50,a wysiew w granicach 250 kg/ha.Wychodzi to dość dobrze,

ale po siewie trzeba opryskać herbicydem.Nie radziłbym pryskać chwastoxem extra dlatego,że kiedyś tak zrobiłem i zamiast mieszanki

było pszenżyto w czystym siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dzięki kolego, jak ci to plonuje i jaka ochronę jeszcze stosujesz? nie za dużo te 250kg na H?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Witam

Ja w tym roku będę siał w plonie główny wykę z owsem ,ze względu na dopłaty wyższe o 672 zł na ha .Zamierza dodawać do owsa 5kg wyki na 1 ha ,czy to nie za mało ?Mam program rolnośrodowiskowy i podobno można korzystać z obu dopłat ,a więc zamierzam wykorzystać okazję .Może z was ktoś już to testował , a więc proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Program rolno-środowiskowy w niczym nie przeszkadza możesz smiało korzystać z tej dopłaty, jeśli siejesz tą wyke tylko po to aby podczas kontroli było coś widać na polu to powinno być ok, ale ja bym dał osobiście trochę więcej, bedzie szusza i może kiepsko pokiełkować


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Dzięki za odpowiedź ,a jak z omłotem owsa jak bym zasiał więcej na przykład 10 kg wyki na 1 ha .Mam kombajn MF 525 czy da radę ,bo wyka to chwast podobno jak wijka .Owies z wyką to dobra mieszanka na paszę do tuczników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

zalezy jaki masz pakiet prow bo np.zrównoważonego i płatności o strączkowych łaczyć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Masz racje jack83 ja mam pakiet rolnictwo zrównoważone i do strączkowych

nie mam dopłaty.

@farmervip plony takiej mieszanki w granicach 4t,dokładnie nie wiem bo nie

ważę.Oprócz Panidy nic więcej nie stosuje bo nie ma potrzeby mieszanki nie

są narażone zbyt na choroby.Przy zbiorze kombajnem trochę łupie groch,

ale trzeba kombajn doregulować żeby pszenżyto wymłócić.Pszenżyto nie krzewi się zbytnio a groch wcale tak, że trzeba siać to dość gęsto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Ja ma pakiet 8.2 ochrona gleb i wód ,międzyplon ozimy .Sieje żyto jak międzyplon a w marcu go przyoruję i mam zamiar wysiać wykę z owsem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Witam

Też mam pakiet ochrona gleb i wód i po życie w międzyplonie ozimym pójdzie

groch w czystym siewie,a po rzepaku ozimym w międzyplonie ozimym

sieje mieszanki zbożowo-strączkowe,wpakiecie rolnictwo zrównoważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

U mnie jest słaba ziemia IV i V klasa ,ja mieszkam w centralnej polsce .Rzepaku i grochu nie sieje nikt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Ile kosztuje taki groch i wyka u was bo ja kupiłem wykę po 2,5 zł ,czy ten groch też młócisz kombanem ?

Edytowano przez tech132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

A co byście jeszcze polecali zasiać z pszenżytem jarym? mam pakiet rolnictwo zrównoważone i nie wiem co bedzie lepiej posiać dodam że tylko wchodzi w grę pszenżyto jarę B)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

żółty, zresztą zależy jakie stanowisko.

Edytowano przez matava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Witam

@tech132

Groch nasiona kwalifikowane kosztują około 200zł/100kg,a wyka to nie wiem

bo nie sieję.

@farmervip

Miałem w tamtym roku taką mieszankę pszenżyto jare,owies bezłuskowy,

łubin wąskolistny Baron i łubin nie zdążył równo dojrzeć ze zbożem,było

dużo zielonego dlatego takiej mieszanki już nie wysieję.Jeśli chodzi o łubin

żółty to całkiem póżniej dojrzewa,chyba że na całkiem słabej glebie to może

wyjdzie dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Stanowisko głównie po pszenicy ozimej klasa 3 - 4, To co bedzie najlepiej posiać bo już sam nie wiem owsa nie chciał bym siać interesuje mnie samo pszenżyto jare +?????


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj