Jahu

Mieszanki zbożowo-strączkowe

Polecane posty

grzepo    32

Ja miałem dodane ok 100 kg grochu, ale na miesznace (owies, jęczmień, troszkę pszenicy jarej)- położyło trochę środkiem, ale tak myśle że to przez saletrzak który dałem. To tak jak pisał farmervip 70 kg powinno być ok.

Co do skarmiania to trzeba uważać i poprostu nie przebiałkować- z małymi cielakami byłbym ostrożny. Jak widzę że mają rzadszą "kupę" to albo zmniejszam ilość dawanej śruty, albo dodaję więcej innego żboża, aby procentowo grochu wyszło mniej. Nie myślcie że dodawanie grochu spowoduję że nagle będą "rosły w oczach", ale napewno taka mięszanka jest lepsza niż sam owies czy jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Panowie a nikt z was nie eksperymentował ze skróceniem mieszanki zbożowo strączkowej np moddusem?W tym roku miałem nmoją mieszanke skrócic moddusem bo tak mi doradził przedstawiciel syngneta o tyle że nie mogłem wjechać w pole bo ciągle padało.Zato w nas roku zrobie ten eksperyment i zastosuje 0,2 litr na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Moddus strączkowym nie powinien szkodzić. Swobodnie możesz dać, i pamiętaj że najlepiej moddus stosować przy słonecznym dniu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dokładnie ja robiłem próbe na jednym kawałku i nic sie nie stało tylko lało prawie miesiąc i chyba za pózno sobie wjechłem i malo co pomogło


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Dołączam się do tematu , też mam taki plan i nie wiem ile miałoby być wyki aby dostać dopłatę , jak to się kosi kombajnem(czy rozdzielacze radzą sobie z wyką) i czy nasiona wyki nadają się na paszę krowom mlecznym ?

Znajomy mi odradził takie eksperymenty, mowil mi ze u niego na polu chyba wszystkie sarny z całej gminy sie stołowały jak skapowały sie ze wyka robi sie dobra a przy okazji zadeptały reszte zboza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

a jak posieję wykę z rośliną podporową [owies] a póżniej skoszę to na zielonkę to otrzymam płatność ST?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Sieję pszenicę jarą +wyka 200 kg + 30 wyki . Staram się wiosną pole włóką pociągnąć i jak chwast wzejdzie uprawa siew. W 2013 siew był późny więc chwast wszedł ładnie i udało się bez pryskania , - lecz musiałem reglone bo wyka była zielona . Saletra pod korzeń ok 200 kg.. Słomę tnę sieczkarnią bo nie mam hodowli . Najlepsza sprawa jest po żniwach po kombajnie idzie gruber i poplon z wyki I klasa dywanik, że na zimę ciężko przykryć , idealna sprawa pod ziemniak burak itp. Będę siał nawet jak dopłaty nie dadzą ..

post-25459-0-02061700-1389524464_thumb.jpg

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam koledzy, mam pytanie. Na stronach ARIMR znajduje sie kalkulator pomagający wyliczyć nadwyżki bezpośrednie w tym esu. W liczbie porządkowej 14 znajduje się uprawa pod nazwą "Mieszanki zbożowo-strączkowe (ozime i jare)" Napewno ta nazwa nie pojawiła sie przez pomyłkę. Jare to wiadomo. Mam pytanie jakie są te ozime???? Czy to jest roślina strączkowa wsiewana wiosną w roślinę ozimą???????? proszę o szybką i precyzyjną odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

np. wyka z zytem

czy tylko wyka???????? znacie coś jeszcze????? Koledzy praktykował ktoś z was wsiewać jakieś strączkowe, drobnonasienne w zboże ozimę. Chodzi mi o żeby wsiać rozsiewaczem wiosną taką roślinę i w takim terminie aby nie przeszkadzała w zbiorze ziarna zbóż. A strączkowe lub drobnonasienne dały trochę zielonej masy. Eksperymentował z was ktoś coś takiego?????

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powitac mam ok 2.5 hektara do zasiania jarą pszenica , mam chytry plan skozystac z dopłaty do motylkowych (miał tam byc zasiany bobik)

 

jaka roślinę polecicie jako domieszkę do pszenicy i jile kg na ha

 

zboże tylko i wyłącznie jako paszowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chciałbym zasiać mieszankę to zasiałbym mieszankę i forum zostawiłbym w spokoju

 

może jakaś wyka, groszek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterwx2    0

siej co chcesz, nawet i truskawki :)


Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

a dlaczego rezygnujesz z Bobiku? na paszę idealne do tego dostaniesz większe dopłaty, druga opcja to podziel pole 1 ha bobiku a reszta jęczmień lepszy na pasze pozdro ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wystarczy mi nasion na zasianie prawie 6 hektarów, jesli chodzi o doplate to podobno motylkowe w wsiewce ze zbozami podlegaja takim samym dopłatom jak w czystym siewie chyba ze sie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

nie mylisz się kolego kuzyn robił wsiewki i wzią takie dopłaty jak za pełne motylki, a jak sprawa zbioru i rozdziału nasion to nie mam pojęcia, postaram się dopytać jak to u niego wyglądało i czy są jakieś normy

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Obawiam się , że jednak się mylisz.

W tym roku nie może być mieszanek roślin zbożowych i strączkowych, jeżeli chcesz dopłaty ST.

Przy ubieganiu się o dopłaty ST jedyne mieszanki jakie mogą być to:

''- mieszanki wymienionych roślin strączkowych i motylkowych drobnonasiennych" - to cytat z instrukcji wypełniania wniosku obszarowego na rok 2014.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stas informacja w 100% potwierdzona?? - z reszta cytat to cytat :(

 

i sie plany posypały

 

trzeba temat przerobic na " czy ktos ma na zbyciu po taniości nasiona bobiku odmiany OLGA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jeżeli się nie mylę to wykę można siać z rośliną podporową.

Nie wiem tylko jaka jest wartość paszowa nasion wyki ale można spróbować oddzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj