rataj

unia grudziadz

Polecane posty

rataj    3

witam. we wniosek mamy wpisany własnie taki plug. czy będzie dobry do zetora 12441 i czy warto kupić taki plug bo slyszałem różne opinie na jego temat i negatywne i pozytywne. może ktoś z forumowiczów użytkuje taki model?? chętnie bym porozmawiał z użytkownikami tego pługa. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

szwagier taki pług ciąga MF5455 100KM 3 4 klasa ziemi, problemów nie było, na jakość orki też nie narzekał, z reszta przy obecnej cenie € pługi zachodnie będą prawie dwa razy droższe, ale czy dwa razy lepsze tego już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Nie wiem jaka jest różnica w cenie między ibisem a jakimś zachodnim ale jakość wykonania pługa i jakość orki jest nieporównywalna. A i doszły mnie słuchy że unia ostatnio schodzi na psy.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Ja mam plug grudziacki czworki i zapinam go do mtz 82 i daj sobie rade jakbym mial kupowac to tylko taki polecam


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Sąsiad ma takiego do NH 95dt i spokojnie sobie radzi. Jego szwagier pożycz go 7340 i też dobrze idzie. Weź piątke albo takiego tylko z cambellą. ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

hmm był u mnie pan który ma własnie zetora 12441 i chodzi w pługu khuna oczywiscie nowy kupił w tym roku i jest bardzo zadowolony i powiedz jeszcze i le za ten pług musisz wybulić bo ja mysle ze ten khun byłby lepszy a jego cena jak mówiłem z włascicielem 32tysiace brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale 5 skib obrót to podnośnik nie utrzyma raczej. Trzeba by półzawieszany.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

nie ma szans w 5 widziałem tego zetorka ma dużo obcizników ale jest krótki a jesli uwazacie ze bedzie miał za lekko to dac mu wieksza czwórke i bedzie ok i wogóle po co go przeciązac on ma tylko 120 kucy jesli sie nie myle!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no ten zetor ma 120 koni. pług będzie rozstawiony na maxa czyli w tym wypadku na 42 cm na korpus. wydaje mi się, że 4 obrót to jest akurat do takiego ciągnika. we wniosku mamy konkretne modele powpisywane a teraz już nie można zmieniać maszyn chyba. poza tym na nowy zachodni plug nie mamy pieniędzy. taki pług kosztuje ok 30 tys brutto. także nie jest jeszcze tak tragicznie. Zostaniemy przy unii. trochę sie boje o jakość ale zobaczymy co to będzie. ja tu tak gdybam gdybam a jeszcze nie wiem czy nam wniosek przejdzie;p pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

42 na korpus troche mało bedzie miał lekko najwyżej szybciej pojedziesz chodziasz sasiad ma unie xxl orze na 2 metry mówi ze za szybko nie idzie orac bo wyrzuca i zle kryje ale jak masz juz wniosek na ten pług to nic sie nie stanie bedzie poprostu mniej wykorzystana moc;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

42 na korpus troche mało bedzie miał lekko najwyżej szybciej pojedziesz chodziasz sasiad ma unie xxl orze na 2 metry mówi ze za szybko nie idzie orac bo wyrzuca i zle kryje ale jak masz juz wniosek na ten pług to nic sie nie stanie bedzie poprostu mniej wykorzystana moc zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0

Jeśli potrzebujesz pług z zabezpieczeniem resorowym unii do forterry to ls 3+1 będzie najlepszym wyborem według mnie. Ponieważ cięższy model xls 3+1 waży ok 1670kg i moim zdaniem nadaje się tylko do ciągników 6-cio cylindrowych. No chyba, że masz przedni tuz i nie boisz się o tylni.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

LS to zabezpieczenie resorowe. tez myślę, że jeśli chodzi o grudziadzkie pługi to ten będzie najbardziej odpowiedni. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0

Zmiany we wniosku są możliwe na inny model maszyn. Też mieliśmy początkowo 12441 i ibisa xls 3+1. Tylko po stwierdzeniu, że ten pług jest za ciężki, zmieniliśmy na 11441 (w promocji 10 tys. zł taniej za 2008r.) i kverneland em 85.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

umowa podpisana tydzien temu teraz tylko jechac maszyny zamawiac;] mozna bylo zmieniac ale to kolejne miesiace czekania..... zadowolony jestem z tego co bede mial;] pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

tylko ilosc pior w resorze dobierz do ziemi jaka masz bo korpusy beda ci wstawaly


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

polecam unię!-po zaoraniu ok 10 ha najchętniej bym go sprzedał(ibis 3+1 xl)co pole to od nowa ustawianie. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
polecam unię!-po zaoraniu ok 10 ha najchętniej bym go sprzedał(ibis 3+1 xl)co pole to od nowa ustawianie. B)

 

ja też tak mam ojcec mi nie wierzył aż kiedyś orząc na mokrym gliniastym polu pod koniec się wymieniliśmy a pózniej ojciec pojechał orać przesuszone rzepaczysko i po godzinie kombinacji telefon przyjedz ustawić ten pier... pług a że miałem zły dzień żeciłem chasło twoje pole i twoim zdaniem bardzodobry plug męcz sie sam w końcu zaorał ale potem pojechał wyrównać agregatm tak samo zaorać torfowe kawałki pól ha to czyszczenie odkładni i smarowanie ropą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj