kuba99

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem?

Polecane posty

ZetorPower    0

Ja swoim Zetorem 10540 wyjmowałem podnosnikiem, dzwigiem własnej roboty silnik z bizona sąsiadowi cały tak jak stał z chłodnicą warzył około 900kg ale zdejmowałem też tym z tira tależówke waga około 1T. noi stawiałem też tym słupy metalowe 12x10x7 długosci 6m waga około 800kg ale jakie wysokie. jak bede miał uprawinienia do galerii to wystawie fotki tego.

A i ciagnąłem moim 10540 2 przyczepy waga przyczepy jednej jakies 2,5T i na nich po 9 ton przenicy w sumie było na wadze 23T z groszem


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja 2 tygodnie temu razem z c360 i Mtz'tem wyciągałem Kombajn Forszfaja który wpadł do rowu na trzech go ledwo wyciągnęliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

ja parę lat temu mf 255 wyrywałem słupy nośne ze stodoły <_<


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sayo300    0

mi się nie bardzo chce wierzyć że wyciągacie tiry w pojedykę z rowu z jakiś pól (tak niektórzy piszą) u nas mamy tira leśnika 6x4(530km) i wiem z doświadczenia że te wszystkie małe traktorki do 100km w pojedynkę nie dadzą rady wyciągnąć tira nawet jeśli jest rozładowany po prostu staja dęba dopiero zetory powyżej 160km i ursusy od 150 km dają rade bo nie idą w górę my przeważnie wzywamy straż pożarną 360km napęd na 6x6 i z ledwością wyrywa naszego tira rozładowanego tak samo traktory od 150 w górę a o stu konnych nie ma co marzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Ja ciągnąłem Ursusem 1204 dwie przyczepy od kirovetsa te tylne z rzepakiem ładunek 35 ton + Masa przyczep (lekkie nie są)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Tir, węgiel masa coś koło 25t. (dawno temu <_<) i zetorek 5211 :) dał rade tylko że to było na niskim rowie :), znaczy w małym dołku bo tam tak szczeże nie ma rowu xD

 

2. Zetorek 5211 i tir z wapnem coś koło 30t w piachach nie dał rady ;( ale przyszedł z pomocą zetorek ale cristal ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dymek    0

Ja T25A z turem wozilem kiedys obornik 4 rozutniki rozwiozlem tandemy jak wiezdzalem na pole to przy ruszani i wlanczaniu wom-u 2 razy zgasl ale wkoncu ruszyl i jakos poszlo wiecej juz czegos takiego niepowturze:) szkoda tego traktorka. Nio i jeszcze od 4 lat co sezon pelna przyczpe 6T rzepaku do skupu targa odalonego o 15km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

kiedys wyciagalem korzen MF255 byl w malym dolkupo kilku szarpnieciach udalo sie wyrwac 973kg korzenia i caiaglem go dotad az zakopalem sie na piachu :P znam dokladna wage bo po zaladunku na przyczepe zwazylismy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Ja próbowałem swoim 1614 + tur wyciągnąć z bagna C-360 + kultywator (sąsiada). Tak ugrzązł tą 60- tką że zawiesił się a kultywator trzymał c-360 zaczepiłismy linkę i wyrwałem mu pbciążniki i wieszak ale wyciągnołem go po gdy line puściliśmy od ciągnikiem. Raz próbowałem wyciągnąć MAN-a też 1614 i wyrwałem mu zdeżak i przedni zaczep i nieudało się.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ostatnio ciągnąłem MF-em 5465 ~26 ton kukurydzy na 3 przyczepach. Cały zestaw ważył około 42-43 tony. Jak już wyjechałem z pola to szło dobrze, najgorzej było wyjechać, bo pole było piaszczyste i do tego trzeba było skręcić na drogę, a z tandemem ciągnacym jeszcze 2 przyczepy to lekko nie idzie.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Moim U3512 to sciany rozwalalem. Ciezko bylo ale szlo.

 

 

ważące 5-6 ton płyty ciągaliśmy C-4011 i szedł

nie miał innego wyjścia :P


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Dziś 10 ton gnoju, przyczepa po osie w pryzmie, John Deere stał na piasku- nie dał rady. Ale widzieliśmy jak przedni napęd ciągnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Na wiosnę wyciągnęliśmy kamień około 3 ton z pola Ursusem 3512, ostatnio pomagałem Starowi z piachem na moją nową drogę nie mógł wjechać na piach, często wyciągam ciężarówki jak na kopalni się kopią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

ja swoim C-360 ciągnołem czeską przyczepe bss 10t pełną z czubem wiozłem na niej żyto :) na czwartym biegu pod dużą górę na żużlu nawet sie nie przydusił mam jeszcze do niego pięcio tonowy rozrzutnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hospodar   
Gość hospodar

Ja U 1634 3 biegowym 3 przyczepy - sarmata 11,5 tony pszenicy, jakąś tam przyczepę od kirovca 16 ton pszenicy i metaltecha 12 ton pszenicy na raz.39,5 tony towaru + 10 ton przyczepy ( jak nie więcej) i traktor 8 ton. Razem 57,5 ton. ( a zapewne było więcej). Trasa była niedługa bo tylko 20 km do elewaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosysko    0

ja kilka lat temu przyczepe +12ton załadunku ciągłem T25. Na utwardzonym terenie szedł pieknie, gorzej jak wjechałem w łąkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

ja moim zetorem 5340 ciagnołem przyczepe załadowana do pełna zbożem, a za ta przyczepe był jeszcze zapięty kombajn (zerwały sie pasy jezdne)...... bez problemu dał rade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

A ja ciągłem koparko ładowarką JCB 4cx tira z żwirem to jak ruszylem to zaczep mu wyrwałem z naczepy i siłowniki przy ładowarce wyciągły sie 20cm więc niewarto było wyciągac tego tira. A moja 60tka ciaglem 12ton jęczmienia przez 10km.Pod górke musiałam zredukowac na 3 bo lekko nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

Ja z moim tatą ciągneliśmy zetorem 7745 i ursusem 1634 tira załadowanego nawozem (około 40t, jak nie więcej) po takim nie fajnym podłożu. Dało rade :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malek2312    2

ja ciągam mpim t150k naczepe 12t + hl 12t no nie mam z nim i żadnego problemu zestaw ma 23m długośći haha troche za dużo

jak w okolicy jakiś tir gdzieś wjedzie i nie daje rady wyjechac to oczywiśćie przysylają go do mnie raz jeden jak wpadł (wiuzł pasze)na zestaw ważył 50t to nie szło go wyciągnąć bo mu zdeżak wyrwałem haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja moim MTZ 82 ciągnąłem tira z wytłokami bo dał się na pole a ze było mokro... ale MTZ dał radę a koleś ręcznego zapomniał spuścić :lol: No i jeszcze były jesiony w którch mtz tez dał radę ale musielismi jeden korzeń przeciac a był taki że prowadnicy od piły nie starczyło, był dobrze ukorzeniny dlatego że rósł przy bagnie.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Największy (najmocniejszy) to zts 16245 a najnowoczesniejszy to JD 6620 Premium ale i tak wole moją niezmordowaną c-360!!


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj