kuba99

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem?

Polecane posty

Mazowszanin    3

Mój tato za czasow komuny,kiedy jeszcze mozna bylo do fabryki samemu buraki wozic,a spowrotem bral wytloki dla nas lub sasiadow [ciagal zetorem 7211,2 przyczepki 4,5t z podwojnymi burtami,to wchodzilo jakies 14t burunow z zanieczyszczeniami] i kiedys biorac dla nas wytloki,spotkal sasiada ktoremu rozwalil sie c-360 z wytlokami juz,mial 6t i 4t przyczepe.I wiecie co staruszek zrobil? Niechcialo mu sie 2 jezdzic,wiec przytargal 4 przyczepy wytlokow .Bylo tego jak policzylismy jakies 32t fizycznych,a teraz gwozdz; razem z tym transportem przyciagnal C-360, a do cukrowni mamy 35km.Jechal 3-4.Dobre poczciwe zetorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

A jo moim T25 jeżdziłem z orkanem i przyczepą 6t desek. Może to nic nadzwyczajnego ale to był pierwszy taki muj wyczyn. A później to już 2 przyczepy 6T i 8T zboża a hamulec to był tylko na prawe koło w 360 czasem było nieciekawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ja swoim c 328 9 ton przenicy.ciezko było ruszyc na polu bo miekko ale jak ruszył to już poszło.

C 360 3P ciagła regularnie po 15 ton ziemi z pieczarkarni srednio raz w tygodniu przez rok czasu po dwa kursy 15 km.pod górki to nawet do 2 musiałem schodzic az slady na asfalcie zostawały ale nigdy nie stanął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Mój tata ciągnął zetorm 6340 dwie HLki ze żwirem. Całość ważyła około 30 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja juz pisałem jak z górki na luzie z d47 podwujne burtyu 105 cm i d 55 80 cm z nadstawkami szcescie ze chamulce w przyczepach by ły dobre juz nawet nie pamietam ile na liczniku pkazywało bo mam zamatowany magnetyczny uuuuu koła w ciagniku tylko jeden huk był i szum . a tak wracając do tematu to własnie te dwie przyczepki i zuzel fadroma ładowął i uklepywał jak na wage wjechalismy razem było bruto 36 ton z przyczepami resory w d 47 wygieły sie w druga strone koła o podłoge prawie darły mało brakowało a to było pod koniec zimy juz roztopy i rano mróz i pod górke odrazu z wagi ostro ile fabtyka dała 1 2 3 biegi potem na wzmacniaczu i tak po kolei biegi w dułu az zjechalismy do 1 wzamcniacz na maxa do dołu koła sie obracały powoli szedł do przodu ale coraz wolniej koła prawie w miejscu i silnik zaczynał ostro z obrotami w dół łooo myslałem ze nie da rady ale szedł szedł duszony na maxa i wylazł jakos potem juz dalej spokojnie było. najgorzej było jak by staną w miejscu pod górke na lekkim ledziku ruszyc potem z miejsca to byłby problem to było c 385 natepnym razem w taka pogode juz ojciec do operatora fadromy poszedł i powiedział zeby nie dotykał nawet czuba szufelka sobie zgarnie i uklepie zeby nie pruszyło po szosie. to było ciagnikiem c 385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciacz    0

my z ojcem jak od kwb konin kupilismy ziemie to wyciagalismy wielki glaz kamienny o wymiarach 3x1.5x1m u 3512, bylo ciezko bo ciagnelismy go po podorywce, duzo wazyl, bo na blokadzie nawet sie kopal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

U3512 są bardzo lekkie i dlatego kopał kolega tym do lasa pojechał i nie wrócił szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

na jakim biegu śmigałeś?? pewnie 2 i ogień. a czy dobrze dobijała bele??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

ja mf255 ciągnołem załadowaną pszenicą przyczepę D68 pod górę (bez hamulców w przyczepie) na największym skosie nie dał rady i przyczepa go ściągnęła w dół ratowaliśmy się forszrittem wujka :wacko:


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

ten ciagnik to h** bo one są za lekkie na góry ja kiedys zjezdzałem z dosć duzej góry na łące i jak mnie popchało to całą droge jechaem na 2 kołach (mialem 2 przyczepy i na nich ciezkie 2 baloty) dobrze ze jakos wyszlem z tego a licznik sie obkrecił 2 razy w koło silnik dostał takie obroty ze hohohoho myslem ze tłoki wyskocza w gorę na ten ciagnik do teraz nie wsiadlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0
ten ciagnik to h** bo one są za lekkie na góry ja kiedys zjezdzałem z dosć duzej góry na łące i jak mnie popchało to całą droge jechaem na 2 kołach (mialem 2 przyczepy i na nich ciezkie 2 baloty) dobrze ze jakos wyszlem z tego a licznik sie obkrecił 2 razy w koło silnik dostał takie obroty ze hohohoho myslem ze tłoki wyskocza w gorę na ten ciagnik do teraz nie wsiadlem

mówisz o moim mf255??? Ty go nie obrażaj bo on wiele może

A dla ciebie KRZYS123 szacunek za te dwie przyczepy ja bym tego do swojego T25a nawet nie podczepił (on wogóle nie ma hamulców :wacko: )


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

ja władkiem ciągnąłem ponad 8t piasku na przyczepie 4,5 tony...może i niezbyt dużo ale musiałem pokonać cholernie stromy wiadukt(ahhhh ci nasi konstruktorzy) udało sie ale zeszłem do 2 terenowej :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Ciągłem Ursusuem 902 załadowaną przyczepe(6 ton) piachem, raz 14 ton przenżyta - było ciężko ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

do MF nic nie mam są to dobre traktory wg. mnie ale MF 255 jest za lekki i wg mnie to jest jego głowna wadą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21
ja władkiem ciągnąłem ponad 8t piasku na przyczepie 4,5 tony...może i niezbyt dużo ale musiałem pokonać cholernie stromy wiadukt(ahhhh ci nasi konstruktorzy) udało sie ale zeszłem do 2 terenowej :P

Tata mi mówił że jak budowaliśmy chlew to pojechał z przyczepą (30 Km) autosan po 6T piasku i w żwirowni (teraz tam jest kąpielisko) jak się z tego dołu wyjeżdża to by nawet 385 nie dał rady i stanął ruskiem w połowie górki. Podjechał jakiś pracownik Kamazem i go pociągnął ale linę zapnęli za traktor a nie pod traktorem za przyczepę :P :P :wacko: :P Jak przyjechał i powiedział to dziadkowi a on tylko poszedł zobaczyć czy nie przedłużyliśmy sobie T25. Jak mi to tata powiedział to nie uwierzyłem że ten traktor jeszcze dzierży ale leci do teraz. Siadam pale i RURA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

już kiedyś pisałem ale pochwalę się jeszcze raz - c 330 + 8200 kg pszenicy na przyczepie. ruszył z II biegu... myślałem że tłoki bokiem mu wyskoczą :wacko:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

hehe my na przyczepe HL 6 ton władowalismy 14.5 tony kompostu a ciągnac to ciagnik o mocy 94 koni a górki tu mamy niebanalne bo to precie małopolska:d


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi    1

Hm No to była to przyczepa 6- tonowa podwójny bok z czubkiem,a nasypane na nią było żyto a ciągniete to było ciągnikiem TV521 o mocy 21 KM najgorzej było ruszyc na polu a pózniej to szedł jak rakieta :wacko:


Robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

<rotfl>...Robi to ale macie fantazje :wacko::P 21 koni i 6 tonowa przyczepka :P szakunec...fajnie to musiało wyglądać

a wogóle to dlaczego takim ciągnęliście?? nie macie większego czy nie było w tym momencie innego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi    1

No chcielismy zobaczyć czy da rade no i sie zdziwilismy sie wszyscy :wacko: Śmiesznie ten zestaw wygladał taka wielka przyczepa i taki mały ciągnik :P


Robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak po marchwe przyjezdzaja do mnie to czasem usiada bo jak odstawiam jesienia to juz mokro jest zawsze i 1014 ma co robic a ostatnio wyciagałem 914 który az sie zassał i 914 był ciagniety przez fergusona z przednim moja 1014 i zetor 12245 i ani drgnoł musili go ładowaczep opkopak troche szpodlem bo tak to kazda lina pekała .A jak w takim PGR rze wyciagali tiry na 2 JD 8400 to wyrwali zaczep z silnikiem . i było po zawodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathew91    0

Mój ojciec mówił mi ze ciągnął raz 10 tonową przyczepę z kartoflami ursusem 330 hehe nieźle musiała dostać a ja w tamtym roku ciągnełm 3 przyczepy słomy tez trzydziestką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

330 i dwie przyczepy cegły napakowane. Dziadek siedział na masce bo przyd podnosiło.

914 i tir z zatartym silnikiem to ok 25 ton drewna i tirex, a było 35 C temperatury i ślady w asfalcie zostaly. 330 i kombajn Bizon zo58 rekord też korbowód wyszedł i dała radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj