kuba99

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem?

Polecane posty

Adik_ziel    3
Największy (najmocniejszy) to zts 16245 a najnowoczesniejszy to JD 6620 Premium ale i tak wole moją niezmordowaną c-360!!

 

chyba źle zrozumiałeś tu chodzi jaki największy ciężar ciągneliście swoimi ciągnikami ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Hej gościu pomyliłeś tematy heh.

Co tu gadać ciągałem 3 pługi ursusem 330 i próbowałem perkinsa w agregacie 3.6 bometu lol


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Hej gościu pomyliłeś tematy heh.

Co tu gadać ciągałem 3 pługi ursusem 330 i próbowałem perkinsa w agregacie 3.6 bometu lol

 

Ja do ciapka raz podpiełem rotacyjną 165cm czeską ciężką to jak sie dało więcej gazu to na tylnich koła mogło sie jechać ciągle xD


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

witam jak staliśmy za dobrych czasów w kolejce ze zbożem to gość ursusem 4011 próbował ruszyś z przyczepą od tk-150 tą z 3 osiami wyladowaną po brzegi pszenicą widok był taki ze do dziś pamiętam a było to pare lat temu :lol:


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

To pociągneła ta czterdziestka czy nie bo nic nie zrozumiałem :lol: :P


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik9    0

5 lat temu dwoma mtz-tami 80 i 90km wyciągaliśmy z błotka kamaza, tak sie zapadł że przednie koła byłu głęboko pod ziemią a o tyle nawet nie wspomnę jednak udało sie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
To pociągneła ta czterdziestka czy nie bo nic nie zrozumiałem :lol: :P

 

 

po ok 15 mint skakania jak zabka i palenia gumy ruszył z miejsca i myknął jakies 10m ale później przyczepa i czterdziestka zlapały pobocze i niestety misja nader ciekawa skończyła sie niepowodzeniem. ale i tak cud ze ruszył. pozdro


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

U mnie kilka dni temu znajomy wpadł SCANIO z otrębami w takie błotko(pół zaspe).

Zadzwonił do mojego taty i poprosił żeby go wyciągną (pronarem 82SA), ba mój idzie idzie i sie zakopał,więc dzwoni po Drugiego Pronara 82SA(rodzina do właściciela SCANI).

Odczepiliśmy line od mojego do scani ustawiliśmy sie po skosie i jakoś go wytargaliśmy (moim i znajomego pronarem co 162Km to nie 81Km ):D

 

Pzodrawiam


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

My 2 lata temu wyciągaliśmy tira z cysterną zalaną olejem waga tira ponad 40ton (tak mówił kierowca) kierowca zjechał na pobocze i cysterna troche usiadła że sam nie mógł ruszyć więc przyszedł do nas , podjechaliśmy Zetorem 8441 ruszamy po asfalcie i tylko my opony zdarli niepotrzebnie , póżniej wyciągliśmy go na 3 traktory Zetor Proxima 8441 , Zetor 10540 i Ursus 1044 i po asfalcie poszedł choć każdy traktor troche drapał, dobrze że mocniej nie usiadł bo byśmy jeszcze musieli pewne po 2 traktory 4*4iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

1.kilka tirów bo koło mnie jest firma przewozowa ale puste były

2.tir z cebulą koleś myślał żę ciągnik sam go uciągnie i na luz wrzucił dopiero potem się skapnał

3.2 przyczepy jedna 8tonowa druga 7tonowa załadowane mokrym żwirem cięzko miał wtedy samik

4.dla mf255 problemem było wyjechac 2 czeszkami pustymi z błota ale się udało

5.przez całą kampanie gdy nie mógł tir z pola z burakami wyjechać to ciągneliśmy każdego po kolei czasami nawet cały dzień się czekało na polu

 

no i to wszystko chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawdfarmer    0

ja moim U c330 ciągałem przyczepę 8 t pełną przęnżyta i połowe woza tak około 9.0-9.5 t

 

całą droga na blokadzie przejechałem ;)


U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mój zetor woził po 10 ton ziemi + 2 tony przycepa i to nie że raz tylko przez pare sobot.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

tata MF 255 ciągną agregat 3m a takto to się wyciągało tiry z burakami i to chyba ja wyciągałem tira zetorem 10145 miałem wtedy 6 lat mama mi trochę pomagała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

ja mf-em 255 dwie przyczepy 4,5 tonowe ale były nasypane na maxa pszenicą, w rzeczywistości było na jednej 6 ton na drugiej podobnie czyli razem 12ton, na polu była normalnie poezja bo niby sucho a sie kopał lekko :) a na drodze to już luzik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek13    0
Ja pamietam 2 akcje. Raz zapielem do swojej C-355 3 przyczepy (9t 6t i 3,5t ladownosci) mialem na nich 33 bele owinietej kiszonki, na 5 biegu gotowala mi sie woda, a przy probie wjechania na wiakukt na kanale '55' wykopala dwa rowy, przy pomocy mtz jakos wjechalem. Niedawno zapielem do C-328 sipme 279/1 i pojechalem po trawe dla krow (swierzo skoszona). Na 1 terenowej i gazie w podlodze dobilem do 20 mpa (koniec czerwonego pola). Po tej jednej beli prawie zagotowala mi sie woda

 

Moim zdaniem jeśli byś jeszcze trochę dobił tą belę mogłoby ci komorę rozwalić.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja ciaglem Fendtem 615 Deutza Fahra jak na recznym byl on.Wielki betonowy blok kilku tonowy po ziemi ale to jakies kilka metrow:)Deutzem przyczepe z baklotami a za nia drzewo na ilnie zeby nie kursowac dwa razy pomagalem po drodze dziadkowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do Ivana 4 tonowa przyczepa z mokrym piachem. Do C-360 ciągnłem Forszaja zt-303 i wielki kamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ile piach jest ciężejszy od zboża? bo woziłem mf 255 przyczepe (7,5mx2,4m) bez burt całą piachu tak nasypane zboża to jest około 7t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Mój ojciec kilka lat temu próbował wyciągnąć traktorem LTZ-55AN z rowu tira załadowanego cebulą bo przy wyjeździe z bramy nie wyrobił i ściągnęło go, ale nie dał rady. Dopiero jak wzięliśmy jeszcze C-360 i sąsiada C-355 udało się wyciągnąć. A U-914 jeszcze poważniejszych ciężarów u mnie ie ciągnął oprócz załadowanych przyczep podczas żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

ja jak dobrze pamietam to moj najwiekszy ciężar który ciągnołem ciągnikiem a dokładnie ursusem C-360 to dwie przyczepy z pustakami ułożone równitko w trzech warstwach na każdej przyczepie ile ich było to nie pamietam ale ciągnik miał co robić <_<


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Mój tata ciągnął Ursusem C-330 w 1980r 12ton cementu na budowę obory. Ciapek nie mógł wciągnąć pod górkę przed Trębaczewem i zaczęło go ściągać. Tata na pełnym gazie podniósł na podnośniku dyszel rozrzutnika by dociążyć tylne koła. A wszystko przez to że trochę piasku leżało na poboczu i opona zaczęła się bardzo trzeć. Po tym ciągał cement kilka razy ale już po 6 ton. Było trochę grozy <_< . Innym razem ten ciągnik ciągnął 13.5 tony ziemniaków. Było tego 220 worków. Ech to były czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj