kuba99

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem?

Polecane posty

kuba99    0

ja próbowałem wyrwać MTZ-82 pień topoli,średnicy ok.60-70 cm.Nie udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

ja jakis czas temu c 360 masztem o wadze okolo 300kg podnioslem palete z workami ziemniakow okolo 750kg

troche go zrewalo ale mial komplet obciaznikow z przodu i jeszcze bemben od stara j jakies inne ciezary

cos kolo 1t na podnisnik w tym sprzecie to nawet sporo ale tylko raz to zrobilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grześ77    0

Ja najwięcej ciągnołem Zetorem 11741 dwie przyczepy załadowane ziarnem kukurydzy waga netto 29800 kg. Pierwsza przyczepa to Ifa hl 161-11 a druga była pożyczona marki SZAP od Kamaza na bliżniakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja cięgłem kombajn Bizon 56 ursusem 3512. W bizonu pękła półośka więc nie mugł sam wrócić.

Ciągnołem też przyczepe 4,5t + rozrzutnik 4t (a nadstawkami 0,5m) ze zbożem. Przyczepa była przypięt na dolny zaczep bo górnego nie używam:)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

a ja swoim c360 ciagnalem 15 ton pszenicy,naprawde bylo ciezko ale dal rade :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

U mnei najwieksze ciezary ciaga sie na "zniwach" buraczanych ostatnio ciagneli na dwa ciagniki steyr 115km i farmtrac 74km caly zestaw tira zawaliscie oba ciagniki skakaly az sie bolce pogiely, a jak sie patrzylo na tira to sie wydawalo ze zaraz sie ten hak wyciagnie z silnikiem:P


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja ciągnąłem JD 6320 Premium 2 przyczepki 12 tonowe, na każdej ładunek 15 ton wapna -masa zestawu z ciągnikiem -44 tony :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Kiedyś ciapkiem BIZONA do domu ściągałem.

914 ciągłem z łąki 4 przyczepy z wcale nie lekkim sianem. 2x3t i 2x12t.

Do buraków dwie przyczepy 12t musieliśmy w takie wykopane dziury ( Koło 40cm) wstawiać bo anna na nisko wysyp miała. Ale się trzeba było naszarpać :rolleyes:

Ojciec kiedys 914 chciał wyrwać starą topole. Tylko liny pozrywał a drzewo ani drgnęło.

Raz koło mnie tir do rowu wpadł. Miał 2 kontenery załadowane jakimś szlamem z oczyszczalni ścieków. 914 aż opony na asfalcie darła a tir ani drgnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

do Robertbara

a ten Twój JD to jaką ma moc i jaką szybkość osiągałeś a pozatym to zestaw naruszył przepisy ruchu drogowego :rolleyes: :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

o i mnie ciekawi do jakiej predkosci mógł sie bujnac :rolleyes: czasami niestety trzeba ryzykowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja ciapkiem kiedyś ciągnąłem przyczepę i rozrzutnik ( 4,5 t ) pełne zboża, a najgorzej było pod górkę, ale się na szczęscie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Chłopaki wielu jest ciekawych jak Robertowi ten JD jechał a On nieodpowiada :rolleyes:

a swoją valtrą zciągałem stara(sprzęgło nawaliło) z przyczepą węgla to do pociągnięcia było około20t to na tych większych górkach już trzeba było zredukować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

on wyjeżdza w poniedziałek gdzies-więc nie niecierpliwmy sie-swoją droga na gg pytałem Tc56 to 100konnym TSa rozpędził sie do 20km/h z zestawem 12+8ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grześ77    0

Ja moim Zetorem 11741 jak ciągnołem 30 ton kukurydzy to jechałem normalnie 40 km/h tylko trzeba się dłużej rozpedzać i wcześniej redukować na górkach. Myślę że JD 6320 z tymi przyczepkami większych problemów nie miał. Od tego czy przyczepa lekko idzie czy nie duzo zależy od kół. Raz miałem pożyczone dwie HL 8011 na kołach tzw. balonowych załadowane miałem na nich 17 ton kukurydzy to myślałem że hamulce w nich blokują tak ciężko szły! Szły ciężej od moich na które sypię 26 ton!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ile ten JD ma kucyków 90-100 bo nie do końca się oriętuję więc niewiem cczy 40 osiągnął :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszzz    0

moj ojciec inteligenty ciagal raz 2 szostki wytlokow z nakladkami... masa wytlokow na tych przyczepkach to bylo ok 18 ton... a czym to ciagal... URSUSEM 3512 pod wieksze gorki na 4 terenowej a ursusek dalej chodzi:) ale to byl tylko raz:D:D nasteponym razem pojechal z jedna:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jak jeździłem z burakami do cukrowni to z wytłokiem ważył zestaw 36080 kg , tara 12880kg , netto 23200 kg ( spisane z kwitka ) przyczepy HL 8011 + brandyska 14 t tyle było bo sypałem się pod szybrem co TIRY biorą wytłok bo jak pod chłopskim to mało na brandyske mi wchodziło bo wysoka jest

 

Do 40km/h bujał się spokojnie ale nie ma gdzie tyle jechać w mieście to maks 15 - 20 km/h bo doły straszne tylko że u mnie możne powiedzieć że nie ma górek 25 km w jedną strone do cukrowni

 

Dop. masa . ciągniętych przyczep przekroczona o 3 tony :rolleyes:

 

Z tego co patrzyłem u znajomego w dowodzie co ma 11741 to on ma mase zestawu ciągnik + przyczepy 28 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Już wróciłem. Niestety byłem cały weekend w Warszawie i nie mogłem odpisać. Tylko tam na chwilke weszłem na neta. No wiec JD ma 100 koni, maks predkośc to 40 km/h. Ma 24 biegi więc przy takim ładunku biegów jest pod dostatkiem. Średnio gnałem 1900 obr i 30 km/h. Myśle że ok 35 wyciągnie spokojnie, ale pod góre to schodził do 15 km/h. Gdyby to była seria SE i 16 biegów to byłaby niezła różnica. W kołach powinno być 5,5 atm w przyczepach ale napompowałem 6,5 -różnica ogromna przy takim ładunku

 

Ale przypomniało mi się coś jeszcze. W tamtym roku jak były te mrozy znojomy wyjechał tirem załadowanym maks jak tylko mógł przepisowo, nie pamietam ile to było i podjezdzając pod góre zamarzły mu hample i ściorał sprzegło. Przyjechała policja no i był problem, bo kazali mu szybko stad spadac albo wzywaja holownik Volvo FH 1 (niezle bierze za taka przyjemność) . Jak przyjechałem na miejsce JD to sie ze mnie smiali ze go nie rusze. Byłem troche przygotowany (kultywator podorywkowy 1300 kg na tyle i bela sianokiszonki z przodu na turze. Najgorzej było z miejsca ruszyć bo lekko ślizgawo było, ale jak opony złapały temp ślizgając sie to topiły lod z asfaltu i szedł jakoś. Normalnie z opon to sie dymiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

tej zimy ojciec valtrą wyciągał trzy tiry no niesety do jednego potrzebował pomocy:) i dwa razy kamaza z pługiem do odsnieżania na drodze to taki zestaw dość trudno szarpnąć ale jak miał możliwość ustawić się na polu to już dez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

ostatnio z ojcem pojechalismy do cukrowni i znajomy kierownik mowi ze nowa prasa jest i lzejsze wyslodki sa :)

 

no to my madre glowy z czubem nawalilismy :) plandeki na gore i na wage a tam..... zonk :(

27500 netto :( a brutto 27500+ 6900= ok34400 i ursusiakiem 1222 dzida 54 km :( a szedl jak glupi bo jak go sie do 50/h rozpedzilo to sam na gorki wskakiwal :rolleyes:


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

Mf 255 13t pszenicy pod małą górkę było mu ciężko, a zetorkiem 8145 już kilka razy ciągliśmy po 4 przyczepy na raz :rolleyes: załadowane na full ziemniakami, fajnie takim zestawem kręci się po wąskich drogach :(


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

mówcie co chcecie jak ciągnik jest przystosowany jeździć 40czy 50km/h to ok ale ta jazda z górki na luzie raz tak zrobiłem iwiem ze tak nie wolno ale co się wystraszyłem to moje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

my 2 lata twmy c 360 cignelismy pod gore 2 przyczepy bel mokrych to zesmy pod ta gore na debie wjezdzali ale jkos wjechał z pomoca zubronia 2048a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj