klocek

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr

Polecane posty

klocek    0

Witam po raz drugi,

Planujemy zakupic nowy ciągnik jednak przed zakupem chce sie doradzic jeszcze was który wy

Edytowano przez klocek

pynczor    2

a na ilu ha maja pracowac i z jakimi maszynam??

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

darek210    0

A jakiej mocy ma być ten ciągnik i czemu upierasz się przy skrzyni bezstopniowej?

Fendt ma taką skrzynię w standardzie, Deutz i JD będą chcieli dopłaty.

Zdaje się że ta skrzynia to jest 4 biegowa z 4 biegami pod obciąrzeniem.

A na marginesie to ty musisz mieć dobre ksero na takie sprzęty.

Wiadomość z agroFakt.pl

klocek    0

fendt ma w standardzie skrzynie vario a co do agrotrona to tylko ttv mają takie skrzynie do innych nie założysz tak jak w john deere

moc to oczywiście tak 140-160km,

ciągnik będzie pracował na 71ha z pługiem 5x45 kvernellanda

agregat ścierniskowy 9 łap i takie tam

skrzynia bezstopniowa to podstawa dla nas do rożnego rodzaju prac,oprócz pracy w polu to ciągnik będzie jeszcze wykorzystywany do transportu,

tak więc nie wiemy którego wybrać , czy wybór agrotrona ttv610 będzie trafny, ? lub fendta 514 czy 515 vario?

spotkałem się z opiniami pozytywnymi na temat skrzyni w agrotronie ttv i nie spotkałem się z żadną negatywną na temat vario

a jak jest z john deerami, bo tutaj właśnie słyszałem ze zmiana tych biegów bezstopniowo nie jest idealna, bo wyraźnie można odczuć szarpnięcia, ale nie miałem okazji jeździć takim john deere i nie wiem ile w tym prawdy

//Kolego proponuje sie zapoznać z słownikiem polskim, oraz o zasady pisanie nie z rożnymi częściami mowy

Edytowano przez Balzak
8xortografia!!!!

pynczor    2

moim zdaniem do takich prac pasowalby JD jest prawie bezawaryjny i skrzynie tez ma dobra wystarczy tylko dobrze z niej korzystac

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Grabcio    24

Ja stawiam na Fendta 820.

//Kolego kolejny raz piszesz taki sam post nie dając uzasadnienia swojej wypowiedzi, taka odpowiedz nic nie daje w temacie, dlatego na przyszłość rozwiń swoja wypowiedz!!!!!

Edytowano przez Balzak
Balzak

kalus77    24

Znajomy ma JD 6620 ale on ma 130KM wiec jest troszke za mały tata zanim kupił JD 6430 jeżdził tym 130KM i to bardzo mu sie podobało(nawet takiego ogladaliśmy w Gravidzie w Lublinie model 6630 comfort troszke nowszy a kosztował po upuście 200 tys. zł) i to właśnie dzięki znajomemy padł wybór na JD w mojej okolicy narazie nie ma maszyn większych niż 130KM lecz jeden pan z okolicy kupuje JD 6830 i on jest tak jak dla ciebie w sam raz, jak narazie ja sam sie przekonywuje do tej firmy wielu znajomych ma ciągnik pod znaczkiem jelenia i wszyscy są z nich zadowoleni.

Marxones    0

Biorąc pod uwagę spalanie paliwa bezawaryjność oraz funkcjonalność to fendt stoi na pierwszym miejscu, niema co nad tym się zastanawiać, ale co za tym idzie bezlitosna cena... John deere zaś idą jak czołgi są to masywniejsze ciągniki i nawet odważyłbyl się powiedzieć, że są mocniejsze, ale za to są łakome na paliwo, niestety coś za coś, a i cena też nie przyciąga. Deut-Fahry z kolei to ciągniki dobre, ale i tylko dobre, to zdecydowanie niższa klasa biorąc pod uwagę Fendt czy John Deere, ofszem dawniejsze wersje były bardzo dobre i niezawodne i to nawet bardzo, ale nie te dzisiejsze. Także jeśli stoisz przed takim wyborem to radziłbym Ci wybierać pomiędzy Fendtem i John Deerem. Fakt decyzja nie jest prosta, ja osobiście wybrałbym john deere, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie.

PIOTREKrrrr    0

Kupel posiada fenda vario i jak narazie jest zadowolony ;)

Chwali niske spalanie i jakosc wykonania a szkrzynia bezstopniowa działa super !!!

Ja bym polecił fenda jesli cena to nie problem :):):)

:)

klocek    0

co do deutz fahr to i do tej pory jest nie tylko dobry jak i bardzo dobry,

i dlaczego uwazasz ze nizsza klasa,ja bym powiedział ze deutz fahr trzyma mocne 3 miejsce ,wystarczy poparzec nawet ze cenowo wcale nie odbiega od marek takich jak john deere i fendt bo biorąc pod uwage np new hollanda to cena jest znacznie mniejsza od fendta ,john deere i deutz fahr,

a teraz odnosnie tematu to john deere faktycznie jest dobry i bardzo mocny,(fendt zresztą tez ma konstrukcje ramową czy nie wiem czy wszystkie ale cacko 936 napewno) tylko ze ten john deere jest "łakomy na paliwo" jak tu ktos napisał, dlatego troche mnie przeraza, nie chodzi mi o to ze w pracy pali duzo chociaż to tez ale w pracach lekkich za duzo ciągnik czyli wychodzi na to ze john deere ma robic bo do transportu to juz nie bardzo

i jeszcze do uzytkownika Grabcio , fendt 820 ma z tego co wiem 205 kucy a mi trzeba ciągnik 140-160km

mirasek    9
zmiana tych biegów bezstopniowo nie jest idealna, bo wyraźnie można odczuć szarpnięcia

Jak Ty chcesz zmieniać biegi bezstopniowo? ;)

wystarczy poparzec nawet ze cenowo wcale nie odbiega od marek takich jak john deere i fendt bo biorąc pod uwage np new hollanda to cena jest znacznie mniejsza od fendta ,john deere i deutz fahr,

W jaki sposób cena u dealera ma wpływ na jakość i walory ciągnika, bo nie rozumiem? Wg Twojego rozumowania to wybór jest prosty, kup sobie najdroższy, będziesz miał wtedy najlepszy :)

klocek    0

wystarczy pomyslec logicznie ze jesli ciągnik drogi to i jest dobry ,a mi chodzi o to ze deutz fahr jest w podobnych cenach niz fend i john deere czyli i jakosciowo moim zdaniem wcale nieodbiega od tych marek

mirasek    9

To wygląda na to że nie myśle logicznie... No i dalej ciekawi mnie jak w bezstopniowej skrzyni można zmieniać przełożenia (inaczej -> stopnie)?

PS: podążając tym tokiem myślenia ciekaw jestem cen porównywalnych DF i MF

kat    9

Idąc tym tokiem myślenia to czemu nie Valtra? Ceny utrzymują w czołówce. A ktoś na forum nawet pisał ze tej samej mocy wychodzi troszkę drożej od JD. Czyli wynika z tego ze lepsza?

polecam zdecydowanie fendta gdyż również myśle nad takim ciągnikiem tylko mniejszym. byłem u paru dealerów i każdy powiedział, że fendt jest najlepszy. on swoje kosztuje, ale płaci się za coś. mało pali jest masywny i bardzo komfortowy. poważnie się nad nim zastanawiam i ty też chyba powinieneś. pozdrawiam

klocek    0

oj słuchajcie gadajmy na temat juz, co do tej zmiany prędkosci bezstopniowo to przecież trzeba samemu zmieniać , samo sie nie zmieni chyba ze jest to jakos automatycznie, ale jesli przesówasz dzwignie do przodu to czuc wyraznie ze john deere tak jak by przyszarpywał,

niemiałem do czynienia z john deere ze skrzynią bezstopniową więc napisałem ze"słyszałem"

co do fendta to negatywnych opini nie słyszałem, tak jak i do df ale kilka uzytkowników agrotronów chwalą sobie przednią os i komfort , mi na tym tez zalezy bo jak wczesniej pisałem to ciągnik będzie w połowie swoich prac wykorzystywany do transportu.

nie będziemy załowac kasy na ten ciągnik ale chcę się powaznie zastanowic nad jego wyborem bo ten ciągnik ma słuzyc kilka lat a nawet i więcej

Arek    155
Biorąc pod uwagę spalanie paliwa bezawaryjność oraz funkcjonalność to fendt stoi na pierwszym miejscu, niema co nad tym się zastanawiać, ale co za tym idzie bezlitosna cena... John deere zaś idą jak czołgi są to masywniejsze ciągniki i nawet odważyłbyl się powiedzieć, że są mocniejsze, ale za to są łakome na paliwo, niestety coś za coś, a i cena też nie przyciąga. Deut-Fahry z kolei to ciągniki dobre, ale i tylko dobre, to zdecydowanie niższa klasa biorąc pod uwagę Fendt czy John Deere, ofszem dawniejsze wersje były bardzo dobre i niezawodne i to nawet bardzo, ale nie te dzisiejsze. Także jeśli stoisz przed takim wyborem to radziłbym Ci wybierać pomiędzy Fendtem i John Deerem. Fakt decyzja nie jest prosta, ja osobiście wybrałbym john deere, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie.

Radzę sprawdzić na jakich podzespołach są montowane DF i Fendt i zastanowić się czy DF to niższa półka

b0gdan    88

a ja wtrącę 3 grosze... te same podzespoły Audi i Skoda, a półka nie ta sama :)

Lukasz4255    5

Moim skromnym zdaniem za wysoką ceną wcale nie musi iść wysoka jakość wykonania i bezawaryjność. W dzisiejszych czasach cena jest dyktowana prestiżem marki. Wydaje mi się że najlepiej (jeśli już dysponuje się takim kapitałem) nie zwracać uwagi na cenę tylko sprawdzić na własnej skórze jak pracują. Wydaje mi się że większość marek dzisiaj produkowanych (nowoczesnych) ciągników stoi na podobnym poziomie technologicznym, i prawie jedynym kryterium wyboru są upodobania nabywcy. :)

brzozak2    237

a macie chociaz jakies oferty od handlowcow, czy tak sobie gadacie zeby posty ponabijac.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

klocek    0

moim zdaniem to kazdy nowy ciągnik jest dobry, ale jak jest nowy, niechcę miec nic więcej do czynienia z nh, tam to nawet przewody olejowe są takie ze ciekną, new holland (80-90km) goscia z okolicy po dwóch latach uzytkowania niedawał sobie rade z belą słomy na tura(tur był ok) ale pompa w ciągniku była taka juz po 2 latach, natomiast ursus c330 dawał sobie rade spokojnie,

mirasek    9

I tylko tur mu nie chodził jak powinien? Opisz więcej szczegółów, to w końcu pompa czy przewody (domyślam sie że te wewnętrzne)?

Poza tym kolego chyba nie rozumiesz pojęcia skrzynia bezstopniowa. To nie są biegi pod obciążeniem :)

Powiedz mi jeszcze która skrzynia bezstopniowa będzie lepsza i trwalsza, ta we wspaniałym zielonym Fendcie czy w badziewnym czerwonym MF ? :)

rino    1

Dobre mirasek ,,badziewne czerwone MF'', no właśnie co do tych skrzyń bezstopniowych to słyszałem od dealera Korbanków, że dyna w MF jest lepsza niż vario w fendcie( ze względu na mniejsze straty mocy), a ile w tym prawdy...

cyborg15    0

Moim zdaniem Fendt, JD, DF sa na takim samym poziomie technologicznym i na podobnym poziomie awaryjności. Niema ciągników bezawaryjnych ponieważ sa to tylko maszyny w których prędzej czy później cos nawali. Fendt jest produkowany na podzespołach Deutza a różnica w cenie spowodowana jest prestiżem marki fendt. To jaki ciągnik wybierzesz to zależy tylko od ciebie twoich upodobań i grubosci portfela według mnie każdy z nich bedzie dobry. Jaka jest różnica w cenach tych ciągników i w kosztach serwisowania?? Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
    • Przez mati5048
      Witam. Mam problem z ciagnikiem jd 3640 , po podłączeniu owijarki pod cisnienie oraz oryginalny wolny splyw nieotwiera sie silownik od obcinania foli( sipma maja) wyrzucajac dzwignie na neutralny silownik sie otwiera dodam ze ten silownik otwiera sie neutralnie bez cisnienia. Czyli pierwsze co to pomyslalem, że przyczyna jest ze olej niewraca wolno do skrzyni, dorobilem drugi wolny splyw od gory, silownik sie otwiera ale przewod cisnieniowy drga jak szalony. Niewiem czemu tak sie dzieje, dodam ze reszta wszystko ladnie chodzi a pod innym ciagnikiem normalnie sie otwiera
    • Przez 18bamber
      Witam. Panowie mam problem z hydrauliką w swoim traktorku... Ciągnik ma pięć wyjść z tyłu z czego trzy są zasilające ale nie ma powrotu i np był taki problem że przy pługach obrotowych jak je obracałem to podnosiło ładowacz a jak zamknąłem dojście do ładowacza to nie obracał wcale tylko napinało przewody. Teraz  chciałem podpiąć owijarkę samozaładowczą i jest jeszcze gorzej bo nabija ciśnienie a nie ma gdzie wrócić i nic nie działa. Jak mam to rozwiązać proszę o pomoc.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj