Zaloguj się, aby obserwować  
sierszak

problem z 4512: luz w układzie kierowniczym

Polecane posty

sierszak    0

mam taki problem: zrobił mi sie straszny luz w układzie kierowniczym, tzn. przednie koła podczas jazdy latają na prawo i lewo. cały czas musze korygowac tor jazdy. jak jade z maszyną zawieszaną to tak rzuca mi ciągnikiem że strach żeby z drogi nie wyleciec...

podejrzewam że zapowietrzył mi sie układ wspomagania.

jak Wy myślicie, co to może byc??

jak to nareperowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jakby zapowietzał Ci się układ wspomagania to czułbyś takie delikatne drżenie kierownicy podczas kręcenia.

 

Jak często smarowałeś przedni most ?

 

Podnieś ciągnik na lewarek za uchwyt od przednich obciążników. Jestem pewien że masz luzy na sworzniach od mocowania siłownika skrętu (jeden trzeba rozwiercić i dać nadmiarowy sforzeń, a drugi ten z półkolistym wytoczeniem wymienić), jest luz na osi która przekazuje ruch tłoka na drązi kierownicze, jeśli oś nie jest podrobiona to wystarczy wymienić tultjki mośiężne.

Sprawdź czy nie ma luzów na przegubach kulistych drążków kierowniczych. Napewno są też luzy na zwrotnicach (wymian tulejek mosiiężnych jeśli nie sąpodrobione zwrotnice, ale podejrzewam że masz i wybite zwrotnice - po powyższym poście, no to nadspawanie i wytoczenie osi zwrotnic, lub nowe osie). No i luz na osi trzymającej przedni most - wymiana tulejek mosiężnych, pewnie też nowa oś i podkładki dystansowe by zablokować całkowicie ruch przedniego mostu przód - tył na osi.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@sierszak ile masz w nim zrobione mth???u mnie po 4 tyś wymieniłem mosiężne tulejki w zwrotnicach i łożyska oporowe bo się wysypały.przy okazji przerobiłem miejsce smarowania tulejek.

 

u mnie jak jadę szybciej np. 2H to przy dość mocnym skręcie mam wrażenie, że koło drży jakby gdzieś był luz, ale nie mogę go zlokalizować...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierszak    0

mam zrobione jakieś 2-3tys.

smarowanie od czasu do czasu

jeszcze nic nie było rozbierane w układzie kierowniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krzys111
      Chciałem ustawić zbieżność w swoim ursusie 4514, odkręciłem kontry i nie mogę obrócić drążkiem bo jest wygięty w kształcie litery C i na dole zapiera się o wał napędowy i na górze też się zapiera. Czy jest oryginalny czy poprzedni wlasciciel coś przerobił.


    • Przez krzys111
      Witam. Mam pytanie, czy wymieniał ktoś uszczelnienia w siłowniki wspomagania w 4514? Wymieniałem już uszczelnienia ale słyszałem od jednego fachowca że w tym siłowniku jest jedno uszczelnienie które w „ domowych warunkach” ciężko wymienić. 
      Musze coś zrobić, bo aby jechać prosto muszę ciągle kierownicą kręcić. Dzięki
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W moim ursusie 4514 często odkręca mi się nakrętka wałka przedniego napędu. Mam pytanie czy przed tą nakrętką jest jakaś podkładka u mnie od początku podkładki nie było, jest tylko sama nakrętka.
    • Przez thesykacz
      Witam zrobił się duży luz w układzie kierowniczym. Zanim dojdzie reakcja do drążków kierowniczych jest spory luz koła kidrownicy. Jak skasować taki luz? 
    • Przez krzys111
      W moim 4514 aby jechać prosto muszę ciągle wykonywać małe ruchy kierownicą, płyn w orbitrolu jest, nigdzie nie ma luzów co może być przyczyną? . Dodam jeszcze że przy jeździe kilka kilometrów ciągle, położenie kierownicy zmieni się o ok. pół obrotu i przy ostrym skręcaniu z małą prędkością słychać syczenie. Proszę o pomoc o co chodzi czy to tak ma być? To mój pierwszy traktor z orbitrolem. Dzięki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj