Zaloguj się, aby obserwować  
zibi66

CVX 195 czy PUMA 195?

Polecane posty

pioter    46

no i tu jest problem...oba czerwone ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
zastanawiam sie nad kupnem Case'a.

jak myślicie, który lepszy?

 

A ja zastanawiam się czy nie dać Ci ostrzeżenia ;) A dlaczego akurat Case a nie Nh lub jeszcze coś innego. No chyba że musi byc koniecznie czerwony to ok?

 

Napisz na ilu ha miałby chodzić ciagnik, w jakich pracach, z jakimi maszynami, jeśli przewaga transportu toraczej CVX bo ma bezstopniówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

New Holland T7500 (bezstopniówka) czy T7050 (stopniowana) będzie tańszy o jakieś 10% w takim samym wyposażeniu ja tam bym wolał NH powód..--> cena


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Domyślam się, że ten sprzęt będzie pracował w lubuskim. Mógłbym wiedziec gdzie dokładnie ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11
New Holland T7500 (bezstopńówka) czy T7050 (stopńowana) będzie tańszy o jakieś 10% w takim samym wyposażeńu ja tam bym wolał NH powód..--> cena

 

 

ostatnio jak kosilismy usługe w IHR grodkowice mieli tam własnie jeden z tych modeli... chyba t7500 ciągnik niby mial 195 koni ale wazył 6 ton... i z przczepami po 12 ton sobie nie rewelacyjnie radził bo sie kopał...i mowili ze juz tam jakas awarie mial.. nie pytalem jaka...


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi66    0
A ja zastanawiam się czy nie dać Ci ostrzeżenia ;) A dlaczego akurat Case a nie Nh lub jeszcze coś innego. No chyba że musi byc koniecznie czerwony to ok?

 

Napisz na ilu ha miałby chodzić ciagnik, w jakich pracach, z jakimi maszynami, jeśli przewaga transportu toraczej CVX bo ma bezstopniówkę.

 

pracowałby na 220ha, pług 5 obrotówka, z doprawiaczem, agregat z siewnikiem Amazone 4m, talerzówka 4,5m Kuhna, transport zboża i buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

to miał by co robić

 

Chcesz kolejne ostrzeżenie, czy od razu bana?

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
pracowałby na 220ha, pług 5 obrotówka, z doprawiaczem, agregat z siewnikiem Amazone 4m, talerzówka 4,5m Kuhna, transport zboża i buraków.

dlaczego tylko 5 korpusów a nie 6? Mój deutz ma 160 km i w 5 śmiga aż miło, a tu około 200 to nie miałby co w tym pługu robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd9560    0

5 korpusow, bo ziemia jest ciężka, a doprawiacz waży 1800 kg.

 

A może ktoś wyrazi inna opinię na ten temat?

 

pozdrawiam

 

Nie cytuj poprzedniego posta !

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pomyśl najpierw o warunkach-u mego kuzyna w 5 obrotowej chodzi 250 konny Case-i uwierz mi-ma co robić-parę 1614 robi tam tylko za pomocnicze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

ja mam CVX 175 ora uprawia sieje na 250ha cieżkikiej ziemi na żuławach, nakreciłem już 500godzin, skrzynia dobra sprawa tu ile chcem tyle jade nie ma możliwości przeciążenia silnika,miło sie pracuje i według mnie nie masz co brać wiekszego , 175km ci starczy i z tą skrzynia bierz bo warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie rozumiem za bardzo tego zdania "nie ma co brac wiekszego", tzn ze uwazasz, ze jak szybciej cos zrobi to zle, jak w trudnych warunkach nie bedzie zdychal to tez zle??

gdyby tak bylo to by konstruktorzy nie przescigali sie w tworzeniu coraz wiekszych, mocniejszych modeli.

 

co do tematu:

to zwroc uwage (jak juz ktos wczesniej wspomnial) na masy, bo wiadomo ze cvx jest dosc lekkim traktorem ;) moze wiec puma jest wieksza gabarytowo, poza tym w cvx jest silnik starszej konstrukcji 2v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

powiem tak,tym ciągnikiem w ciągu 8h można zaorac 15ha na ciężkich glebach ,wiem bo jeżdze nim, ciągam tura 5 skibowego 2.25m ,prędkość do 11km/h głęboko na około 25cm pola w kawałkach po 1.5-4 ha .Co do wagi waży 8 ton z przednim obciążnikiem,nie sądzę ze to za mała waga,silnik jest z systemem zarzadzania mocą jak mu mało podkrecam go,maksymalnie ma 205km , a moc zwiekszam pokretłem w kabinie, predkość ustawiana w zależności od potrzeby a jeżeli jest za wysoka to po prostu nie dobija do niej i trzeba zmiejszyć prędkość albo zwiększyć moc pokretłem .

Kolega, który prosił o opinie pisał że ma 220ha a ja twierdze że tym ciągnikiem można obrobić ponad 300 ha i wszystko to w terminach agrotechnicznych, w jego przypadku jest to dwa tygodnie orki , dwa tygodnie siewu i transport i talerzowanie podczas żniw. czyli ciągnik pracuje 2 miesiące w roku (sierpień ,wrzesień) i wykonuje wszelkie prace na luzie ,praktycznie jedna zmiana po 8h.

Dlatego też uważam , że nie ma sensu brać większego niż ten model ponieważ on w zupełności wystarczy i myślę że to w miarę dobrze uzasadniłem.Co do pumy to wg mnie zwykły ciągnik z półbiegami miałem możliwość nim sie przejechać i też zastanawiałem się nad kupnem, ale ma mniej rozwiązań i słyszałem że awaryjne są i nie do końca są w myśl ''nowszy znaczy lepszy'' ale nie rozwijam dalej ponieważ wiecej nie znam tego modelu znam CVX wiec na niego pozwoliłem sobie się wypowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie bardzo mi sie chce wierzyc w te bajki, ale nie mam zamiaru zaprzeczac czegos, z czym ty teoretycznie masz w realu do czynienia ;)

co do wagi, to axion mojego ojca wazy 11 ton, a ja bym go jeszcze obciazyl po tonie na przod i na tyl i dal wyzsze ogumienie, bo wg mnie uciagu nigdy za wiele, ale jesli masz inna teorie to tez nie bede w nia ingerowal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Chłopie w zyciu pługiem 5 skibowym nie zaorzesz 15 ha w 8 godzin.. i to ciezkich gleb...my mamy pług 5x48 czyli 240.... i przy prędkosci ok 9-11 km Srednia wydajnosc to 1.6 do 1.8 ha na godzine...zgodze sie na 12 moze 13 ha a nawet mniej bo przeciez na nawrotach sie traci..


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

11km/h=11*1000m =11000m w godzine

11000m*2.25m (szerokość pługa)=24750 m2

24750 m2 -25% (na nawroty)= 18562m2 =1,85ha/h

1.85*8h=14.85ha

tak dla wyjaśnienia, oczywiście warunki są różne, troche klina , jakieś słupy, bezpiecznik pęknie, lemiesz się zgubi itp, czas się traci na naprawe itd, wiadomo chcesz podgonić robote to i dwie godz dłużej porobisz ale nie chodzi mi o szczegóły czy 13ha czy 18ha po prostu chciałem uzasadnić że można tyle zrobić w polu

i nie ma sensu wydawani zbyt dużej kasy na za duże ciągniki

 

do kolegi brzozak2 ile ten axion ma koni i na ilu ha chodzi? co o nim możesz ciekawego powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jakbys jezdzil caly czas 11 km/h to moze dalbys rade tyle zrobic, tylko nie wiem wtedy co to za ciezkie ziemie ;)

ojciec ma ok 190 ha (ostatnio cos liczylismy) i na razie 96 ha dzierzawy, a cos ciekawego mozesz znalezc w galerii, albo temacie o axionie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

no ciekawy , ciekawy tylko te 3m pronta to i 1614 byś mógł ciągać a nie 235konnym ciągnikiem, tu chyba ci nie zgrała się maszyna... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

6068

no ciekawy , ciekawy tylko te 3m pronta to i 1614 byś mógł ciągać a nie 235konnym ciągnikiem, tu chyba ci nie zgrała się maszyna... ;)

cos ci sie pomylilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj