Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zibi66

CVX 195 czy PUMA 195?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Puma

Wiadomość z agroFakt.pl

robertbara    57
zastanawiam sie nad kupnem Case'a.

jak myślicie, który lepszy?

A ja zastanawiam się czy nie dać Ci ostrzeżenia ;) A dlaczego akurat Case a nie Nh lub jeszcze coś innego. No chyba że musi byc koniecznie czerwony to ok?

Napisz na ilu ha miałby chodzić ciagnik, w jakich pracach, z jakimi maszynami, jeśli przewaga transportu toraczej CVX bo ma bezstopniówkę.

GSX    0

New Holland T7500 (bezstopniówka) czy T7050 (stopniowana) będzie tańszy o jakieś 10% w takim samym wyposażeniu ja tam bym wolał NH powód..--> cena

Matey    431

Domyślam się, że ten sprzęt będzie pracował w lubuskim. Mógłbym wiedziec gdzie dokładnie ?

TumeK    9
New Holland T7500 (bezstopńówka) czy T7050 (stopńowana) będzie tańszy o jakieś 10% w takim samym wyposażeńu ja tam bym wolał NH powód..--> cena

ostatnio jak kosilismy usługe w IHR grodkowice mieli tam własnie jeden z tych modeli... chyba t7500 ciągnik niby mial 195 koni ale wazył 6 ton... i z przczepami po 12 ton sobie nie rewelacyjnie radził bo sie kopał...i mowili ze juz tam jakas awarie mial.. nie pytalem jaka...

zibi66    0
A ja zastanawiam się czy nie dać Ci ostrzeżenia ;) A dlaczego akurat Case a nie Nh lub jeszcze coś innego. No chyba że musi byc koniecznie czerwony to ok?

Napisz na ilu ha miałby chodzić ciagnik, w jakich pracach, z jakimi maszynami, jeśli przewaga transportu toraczej CVX bo ma bezstopniówkę.

pracowałby na 220ha, pług 5 obrotówka, z doprawiaczem, agregat z siewnikiem Amazone 4m, talerzówka 4,5m Kuhna, transport zboża i buraków.

zdruj77    1

to miał by co robić

Chcesz kolejne ostrzeżenie, czy od razu bana?

Edytowano przez robertbara

Agrotron155    23
pracowałby na 220ha, pług 5 obrotówka, z doprawiaczem, agregat z siewnikiem Amazone 4m, talerzówka 4,5m Kuhna, transport zboża i buraków.

dlaczego tylko 5 korpusów a nie 6? Mój deutz ma 160 km i w 5 śmiga aż miło, a tu około 200 to nie miałby co w tym pługu robić

jd9560    0

5 korpusow, bo ziemia jest ciężka, a doprawiacz waży 1800 kg.

A może ktoś wyrazi inna opinię na ten temat?

pozdrawiam

Nie cytuj poprzedniego posta !

Edytowano przez Matey

jaro    163

Pomyśl najpierw o warunkach-u mego kuzyna w 5 obrotowej chodzi 250 konny Case-i uwierz mi-ma co robić-parę 1614 robi tam tylko za pomocnicze ;)

arbuz89    0

ja mam CVX 175 ora uprawia sieje na 250ha cieżkikiej ziemi na żuławach, nakreciłem już 500godzin, skrzynia dobra sprawa tu ile chcem tyle jade nie ma możliwości przeciążenia silnika,miło sie pracuje i według mnie nie masz co brać wiekszego , 175km ci starczy i z tą skrzynia bierz bo warto

brzozak2    236

nie rozumiem za bardzo tego zdania "nie ma co brac wiekszego", tzn ze uwazasz, ze jak szybciej cos zrobi to zle, jak w trudnych warunkach nie bedzie zdychal to tez zle??

gdyby tak bylo to by konstruktorzy nie przescigali sie w tworzeniu coraz wiekszych, mocniejszych modeli.

co do tematu:

to zwroc uwage (jak juz ktos wczesniej wspomnial) na masy, bo wiadomo ze cvx jest dosc lekkim traktorem ;) moze wiec puma jest wieksza gabarytowo, poza tym w cvx jest silnik starszej konstrukcji 2v

arbuz89    0

powiem tak,tym ciągnikiem w ciągu 8h można zaorac 15ha na ciężkich glebach ,wiem bo jeżdze nim, ciągam tura 5 skibowego 2.25m ,prędkość do 11km/h głęboko na około 25cm pola w kawałkach po 1.5-4 ha .Co do wagi waży 8 ton z przednim obciążnikiem,nie sądzę ze to za mała waga,silnik jest z systemem zarzadzania mocą jak mu mało podkrecam go,maksymalnie ma 205km , a moc zwiekszam pokretłem w kabinie, predkość ustawiana w zależności od potrzeby a jeżeli jest za wysoka to po prostu nie dobija do niej i trzeba zmiejszyć prędkość albo zwiększyć moc pokretłem .

Kolega, który prosił o opinie pisał że ma 220ha a ja twierdze że tym ciągnikiem można obrobić ponad 300 ha i wszystko to w terminach agrotechnicznych, w jego przypadku jest to dwa tygodnie orki , dwa tygodnie siewu i transport i talerzowanie podczas żniw. czyli ciągnik pracuje 2 miesiące w roku (sierpień ,wrzesień) i wykonuje wszelkie prace na luzie ,praktycznie jedna zmiana po 8h.

Dlatego też uważam , że nie ma sensu brać większego niż ten model ponieważ on w zupełności wystarczy i myślę że to w miarę dobrze uzasadniłem.Co do pumy to wg mnie zwykły ciągnik z półbiegami miałem możliwość nim sie przejechać i też zastanawiałem się nad kupnem, ale ma mniej rozwiązań i słyszałem że awaryjne są i nie do końca są w myśl ''nowszy znaczy lepszy'' ale nie rozwijam dalej ponieważ wiecej nie znam tego modelu znam CVX wiec na niego pozwoliłem sobie się wypowiedzieć

brzozak2    236

nie bardzo mi sie chce wierzyc w te bajki, ale nie mam zamiaru zaprzeczac czegos, z czym ty teoretycznie masz w realu do czynienia ;)

co do wagi, to axion mojego ojca wazy 11 ton, a ja bym go jeszcze obciazyl po tonie na przod i na tyl i dal wyzsze ogumienie, bo wg mnie uciagu nigdy za wiele, ale jesli masz inna teorie to tez nie bede w nia ingerowal :P

TumeK    9

Chłopie w zyciu pługiem 5 skibowym nie zaorzesz 15 ha w 8 godzin.. i to ciezkich gleb...my mamy pług 5x48 czyli 240.... i przy prędkosci ok 9-11 km Srednia wydajnosc to 1.6 do 1.8 ha na godzine...zgodze sie na 12 moze 13 ha a nawet mniej bo przeciez na nawrotach sie traci..

arbuz89    0

11km/h=11*1000m =11000m w godzine

11000m*2.25m (szerokość pługa)=24750 m2

24750 m2 -25% (na nawroty)= 18562m2 =1,85ha/h

1.85*8h=14.85ha

tak dla wyjaśnienia, oczywiście warunki są różne, troche klina , jakieś słupy, bezpiecznik pęknie, lemiesz się zgubi itp, czas się traci na naprawe itd, wiadomo chcesz podgonić robote to i dwie godz dłużej porobisz ale nie chodzi mi o szczegóły czy 13ha czy 18ha po prostu chciałem uzasadnić że można tyle zrobić w polu

i nie ma sensu wydawani zbyt dużej kasy na za duże ciągniki

do kolegi brzozak2 ile ten axion ma koni i na ilu ha chodzi? co o nim możesz ciekawego powiedzieć

brzozak2    236

jakbys jezdzil caly czas 11 km/h to moze dalbys rade tyle zrobic, tylko nie wiem wtedy co to za ciezkie ziemie ;)

ojciec ma ok 190 ha (ostatnio cos liczylismy) i na razie 96 ha dzierzawy, a cos ciekawego mozesz znalezc w galerii, albo temacie o axionie

arbuz89    0

no ciekawy , ciekawy tylko te 3m pronta to i 1614 byś mógł ciągać a nie 235konnym ciągnikiem, tu chyba ci nie zgrała się maszyna... ;)

brzozak2    236

6068

no ciekawy , ciekawy tylko te 3m pronta to i 1614 byś mógł ciągać a nie 235konnym ciągnikiem, tu chyba ci nie zgrała się maszyna... ;)

cos ci sie pomylilo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.