Zaloguj się, aby obserwować  
look2305

Najoszcędniejszy ciągnik świata

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
look2305    0

Jaki ciągnik jest według was najoszczędniejszy(spalanie w l\h w orce, uprawach siewie i w pracach lekkich)?Do tej pory wg mnie najoszczędniejszy jest same roller 70W, ale może się mylę. Z tego, co wiem, to pali on od ok.2.7-11l\h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Spalanie w l/h to duży błąd w ocenie spalania. Jeśli już to w l/ha lub na inną jednotkę pracy ;)

 

Bo nawet jeśli dany ciągnik nr 1 będzie mniej palił w l/h w orce to juz w l/ha może być zupełnie odwrotnie, ten 2 bedzie miał bardziej zadowalające wyniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Bardziej ten temat pasuje do tematów ogólnych i tu go przenoszę


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Case Steiger najoszczędniejszy okolo 15l/ha(wg mnie)z agregatem ścierniskowym(w rpt którymś pisało)

 

Ustalmy ż będziemy mowić w l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

W Bednarach mówił spiker cat challenger z horshem chyba tigerem z nabudowanym siewnikiem na ha spali 4l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Tak najoszczędniejsze silniki to podobno Sisu Diesel stosuje się je w ciągnikach korporacji AGCO a więc MF ,Valtra, Fendt oraz CAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wg mnie na ten temat mozna rozmawiac, ale na pewno nie da sie uzyskac jednoznacznej odpowiedzi.

mozna zauwazyc taka prawidlowosc, ze najwieksze maszyny beda najoszczedniejsze na najwiekszych polach, przy najwiekszym osprzecie. ale nie za bardzo mozna tez porownac je miedzy soba, bo ciezko o identyczne warunki polowe, a silniki spalinowe, przekladnie, cale konstrukcje sa w sumie tak dopracowane, ze ciagniki osiagaja podobne wyniki. tutaj z pomoca przychodza badania laboratoryjne, tylko ze ciezko umiescic cata, czy stx na hamowni ;)

 

co do samych silnikow, to wymyslono taka wielkosc jak jednostkowe zuzycie paliwa, ale wazniejszy jest jak zawsze nie punkt ekstremum tylko caly przebieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

dokładnie i tutaj jest nawiękzy problem bo jednostkowe zużycie paliwa to jedno a praktyka to 2gie i tak ciągniki o podobnym jednoskowym zużyciu paliwa jedne są uważane za smoki a inne za oszczędne, bo problem w tym że na pole trzeba najpier dojechać a i do lżejszych prac ciagnik też jest wykożystywany i w większości średnich gospodartw ciągnik jest wykożystywany w 100% tylko przez 20-40% czasu a pozostałe to lżejsze prace i wtedy najważniejsze okazuje sie spalanie w lżejszych pracach a nie jednostkowe spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Najmniej pali c330 z dwukółką 3l na mtg ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

W l/ha to im większy ciągnik tym jest oszczedniejsz (chociaz mogą być od tego wyjątki jesli porównamy np. jakieś stary wrak ogromnego ciągnika z nowoczesnym małym ciągnikiem).

Ogólnie to według mnie można ufać tylko wyniką dokładnych testów przeprowadzonych profesjonalnie bo zwykle to co powie sąsiad o swoim ciągniku nie jest obiektywne, a pozatym każdy ciągnik pracuje w innych warunkach i pod innym obciążeniem.

Z wiekszości testów które widziałem wynika, że Fendty są najoszczędniejsze (w stosunku do innych ciągników w danej klasie mocy) i to im bym przyznał 1 miejsce. Ciągniki JD też napewno są oszczędne ponieważ mają bardzo nowoczesne silniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

o co do JD to nie byłbym taki pewny te ciągniki lubią dużo palić pomimo jak to ująłeś bardzo nowoczesnych silników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Jednym z oszczednych ciągników jest Zetor Forterra 11441 -14l/ha w orce :)

W tygodniku rolniczym pisało ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no ja jak wozilem buraki zetorem forterra 11441 i same 100.4 z takimi samymi przyczepami to zetor palil dziennie 30% wiecej paliwa, fakt ze jezdzily z takim samym obciazeniem, a zetor silniejszy troche od same, nie mniej jednak wydalo mi sie to duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

kto jest trochę dłużej na forum af to zapewne pamięta niejedne przepychanki słowne odnośnie spalania. jest wśród użytkownikow kilku gości posiadających takie ciągniki. ;) więc wystarczy poszukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Jesli chodzi o porownanie spalania to co roku robili u nas rekaw z wyslodkami ursusem 1634,a w tym roku JD z serii 7010 i facet,ktory to robil to mowil,ze srednio na rekaw ursus spalal 70 litrow,a jelonek pali ok 55. Wiec roznica jest. Praca pododna,wiec mozna porownac. To odnosnie tych,co pisza,ze JD najwiecej pala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja myślę, że temat jest zbyt ogólnikowy, powinien brzmieć "najoszczędniejsze ciągniki wszechświata" albo galaktyki czy układu słonecznego...typowy temat do nabijania postów... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Czeski TZK 4K -14A -5 litrów na tydzień ;)

Co za temat :) . Ile można czytać o tym paliwie i spalaniu.

Jeszcze trochę i się okaże że co nie którym ciągniki to na samym powietrzu jeżdżą :) -bo przecież skąd się bierze ta moc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

przypomniałem sobie. mojego sąsiada t-25. przez 10 lat nie spalił litra paliwa. rekord!!! ( hmmm... nie wspomniałem że stał zepsuty? ale to już drugorzedna sprawa -chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

a nie lepiej sprecyzowac temat najoszczedniejszy ciagnik ktory w orce np. z plugiem 3x35 spali na ha??? i w jakim czasie to zrobi???? jak odpale c-330 i zostawie na wolnych obrotach to na 24h spali mi ze 2lub 3 litry paliwa wiec nie wiem co to komu pomoze?? niech kazdy pisze ile mu spali przy czym i z jakim obciazeniem a nie moj spalil 5 litrow na ha bo ... go odpalilem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

nie

 

myślę że najlepiej sprecyzować pod kątem mtg

do każdego ciągnika podłączyć hamownię oraz miernik (przepływomierz paliwa) i obciążyć ciągnik na 100% i 50% te 5 lub 10 minut aby potem pomnożyć odpowiednio razy 12 lub 6 i uzyskujemy wynik

niezbędną rzeczą do tych pomiarów jest sprawny obrotościomierz, ponieważ każdy ciągnik obroty powinien mieć na 1600 lub 2200 obr/min

a i jeszcze obroty wom powinny myć jednakowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

rozumiem ze chodzi ci o hamownie na WOM, ale juz wielokrotnie bylo mowione, ze zuzycie paliwa na wom, a w uciagu to 2 rozne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzx    0

orka jest najbardziej paliwożerna

najoszczędniej nie orać wcale - przecież są siewniki ścierniskowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a masz linka takiego siewnika??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj