Skocz do zawartości

Polecane posty

pawlus224    1458

Panowie , pytanie takiego typu czy marchew się "uda" na lekkich ziemiach typu 4klasa ? Nie mówię o jakis rekordach plonowania ale czy wogole warto ją na takich glebach siac ,czy jest duza znizka plonu wzgledem gleb lepszych ?

Druga sprawa czy Dziki lubią tak samo marchew jak ziemniaki i kukurydze czy nie ma sie czego obawiac ?

90daniel    14

ja tylko na takiej sieje. Marchew nie lubi ścisłej ziemi.  W tym roku nawet na 5 się udała.

• Thanks 1

pawlus224    1458

To bardzo miłe zaskoczenie :)

Dotąd moi rodzice uprawiali marchew pastewną tylko i wylacznie na glebach klasy IIIA - IIIB o podlozu gliniastym , plon byl zadowalający ale bryl na stole przebierczym straszne ilosci (szczegolnie zeszly i ten rok).

Wpadlo mi pare ha w dzierzawie lekkiej ziemi , na wiosnę sprobuję zasiac jeden kawałek-  tak planowalem choc z obawami ze plon moze byc kiepski .

Moze marchew to jest strzal w 10 na lekkich glebach w takim razie .

Wiadomość z agroFakt.pl

Pajej    50
2 godziny temu, pawlus224 napisał:

Panowie , pytanie takiego typu czy marchew się "uda" na lekkich ziemiach typu 4klasa ? Nie mówię o jakis rekordach plonowania ale czy wogole warto ją na takich glebach siac ,czy jest duza znizka plonu wzgledem gleb lepszych ?

Druga sprawa czy Dziki lubią tak samo marchew jak ziemniaki i kukurydze czy nie ma sie czego obawiac ?

marchew lubi lekka ziemie ale zasobną.

co do dzików to mi szkody nie robia, ale za to sarny i daniele juz tak i to spore

• Thanks 1

malkolm    23

ja bym raczej liczył średnio 50 ton, wyjdzie 80 a wyjdzie i 30, 

przy karotanie te 80 ton to raczej max 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się